Home News 15 dodatkowych stacji TVP w telewizji? Szykowane są wielkie zmiany w płatnych platformach!
15 dodatkowych stacji TVP w telewizji? Szykowane są wielkie zmiany w płatnych platformach!

15 dodatkowych stacji TVP w telewizji? Szykowane są wielkie zmiany w płatnych platformach!

369
1

Polsat Box i Canal+ niedługo mogą zostać zmuszone, by oferowały wszystkie wersje regionalne stacji TVP3. Prezes TVP Jacek Kurski zdradził, że trwają prace nad stosownymi przepisami. Kanały TVP miałyby być pierwszymi kanałami na liście wszystkich operatorów płatnej telewizji. Będzie je można oglądać wszędzie?

TVP chce, aby platformy satelitarne oferowały wszystkie kanały regionalne TVP3. 15 stacji będzie można oglądać wszędzie?

Płatne platformy satelitarne, takie jak Polsat Box, Canal+ i Orange w swoich ofertach posiadają obecnie tylko TVP3 Warszawa w wersji SD. Od jakiegoś czasu Telewizja Polska zabiega jednak o to, by wszystkie regionalne wersje TVP3 były oferowane drogą satelitarną na każdej platformie. TVP posiada łącznie 16 lokalnych kanałów TVP3. Jak doniósł ekspert ds. techniki satelitarnej, cytowany przez portal Wirtualnemedia.pl, emisja wszystkich 16 wersji TVP3 mogłaby kosztować operatorów płatnej telewizji 4-6 mln zł rocznie.

Wszystkie ważne kanały Telewizji Polskiej dostępne online na dużej platformie? Serwis idzie na wojnę z TVP!

Dodanie dodatkowych 15 kanałów regionalnych do ofert sieci satelitarnych poparł zarząd TVP. Jego członkowie wystosowali również apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o egzekwowanie zasady “must carry, must offer”. Nakłada ona na sieci kablowe i platformy satelitarne obowiązek oferowania stacji TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN i TV Puls.

“Trzeba przywrócić Polakom TVP3. Nie może być tak, że połowa Polski jest wykluczona i nie ma dostępu do swojego ośrodka telewizyjnego. Nie może być tak, że państwo wydaje 400 mln zł na profesjonalny sygnał 16 ośrodków telewizji publicznej, a Polacy posiadający Canal+ czy Polsat Box, nie mają dostępu do tych kanałów. W Białymstoku mają Warszawę, w Szczecinie mają Warszawę, w Rzeszowie mają Warszawę. To jest chore. To tak jakby państwo dawało 500 Plus albo leki darmowe dla seniorów i zawiesiło je na drzewie, niech sobie ktoś to odbierze. To jest niemożliwe. Jeżeli już wydajemy pieniądze, to nie róbmy zwężek dystrybucyjnych” – powiedział Jacek Kurski podczas programu „Gość Wiadomości”.

Kanały regionalne TVP3 będą zawsze na początku wszystkich list kanałów sieci satelitarnych?

Obecnie TVN jest na pierwszym miejscu w CANAL+, a Polsat zajmuje pierwszą pozycję w Polsat Box. W Wielkiej Brytanii operatorzy płatnej telewizji muszą oferować główne kanały BBC na szczycie listy. Dlatego KRRiT proponuje rozszerzyć zasadę “must carry, must offer” tak, aby Polsat Box, Canal i Orange były zmuszone działać podobnie. Według Rady, najważniejsze stacje naziemne powinny zajmować najwyższe miejsca na listach kanałów platform satelitarnych i sieci kablowych.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-tvp3-satelita-polsat-box-canal-nowelizacja-ustawy-jacek-kurski-must-carry-must-offer-findability


Poczytaj więcej na temat telewizji:

(369)

3 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Konsument
Konsument
11 dni temu

przeciez moga odbierac via DVB-T i to bezplatnie w swojej okolicy

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x