Home Promocje Telewizor 144Hz poniżej 3000 zł do gier i sportu? Duża promocja w popularnym sklepie RTV
Telewizor 144Hz poniżej 3000 zł do gier i sportu? Duża promocja w popularnym sklepie RTV

Telewizor 144Hz poniżej 3000 zł do gier i sportu? Duża promocja w popularnym sklepie RTV

4.00K
0

Telewizor 144Hz do sportu i grania poniżej 3000 zł? To obecnie rzadkość. Przykładem takiego modelu, który znakomicie sprawdzi się zarówno do sportu jak i konsoli oraz PC, jest Hisense E7KQ Pro. Można go kupić za naprawdę niewielkie pieniądze w wariancie z ekranem 55 cali. Jak wypadł w naszym fachowym teście?

Tani telewizor do sportu i gier to rzadkość! Hisense E7KQ Pro 4K 144Hz 55″ kosztuje tylko 2 999 zł

Telewizor przeznaczony dla entuzjastów gier, często określany mianem “gamingowego”, powinien pisiadać wiele funkcji ulepszających zarówno jakość gry, jak i ogólne wrażenia z grania. Oczekuje się, że takie urządzenie oferuje wysoką rozdzielczość oraz częstotliwość odświeżania, minimalne opóźnienie wejścia (input lag) oraz obsługuje technologie takie jak V-Sync oraz FreeSync/G-Sync, a także specjalne tryby dla gier.

Choć trudno jest znaleźć telewizory, które spełniają wszystkie te kryteria, rzadko zdarza się, że producenci tworzą modele stricte skierowane do graczy. Firma Hisense podjęła wyzwanie i w 2023 roku wprowadziła na rynek serię E7KQ Pro. Ten 4K 144Hz telewizor został zaprojektowany z myślą o spełnieniu wymagań nawet najbardziej wymagających graczy konsolowych. Obecnie 55-calowy model E7KQ Pro można nabyć w Media Expert za jedyne 2 999 zł – cena ta jest niezwykle konkurencyjna dla telewizorów innych marek, które w większości przypadków posiadają 60Hz matrycę.

Dostępność produktu
Telewizor Hisense E7KQ Pro 55″ (2023) 2 999 zł 3 199 zł
Telewizor Hisense E7KQ PRO w redakcji HDTVPolska

Hisense E7KQ posiada bardzo niskie opóźnienia. Dotyczy to praktycznie wszystkich trybów. Dlatego przy nastawach 4K oraz FullHD w 120Hz możemy liczyć na niesamowicie niski input lag na poziomie 10 ms. Ogromną zaletą telewizora jest implementacja formatu Dolby Vision przy zachowaniu bardzo niskich opóźnień. Dotyczy to rozdzielczości 4K UHD przy 60Hz i 120Hz. Warto o tym wspomnieć, gdyż obecnie niewielu producentów telewizorów wspiera ten HDR z takimi wynikami. Przy 144Hz i 240Hz opóźnienie jest zbliżone.

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 1080p120Hz + HDR Lag przy konsolach obecnej generacji (Xbox Series S/X, PlayStation 5) pracujących w Full HD z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 10 ms
[GRY] 4K120Hz + HDR Lag przy wersjach konsol obecnej generacji (Xbox Series S/X, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 10ms
[GRY] 4K120Hz + Dolby Vision Lag przy wersjach konsol obecnej generacji (Xbox Series S/X, PlayStation 5) pracujących w 4K z szeroką paletą barw i HDR “Gra” 9ms
Porty HDMI 2.1 w telewizorze Hisense E7KQ Pro

Telewizor Hisense E7KQ Pro wyposażony jest w cały szereg cech, w które naturalnie powinien być wyposażony telewizor do grania. Podsumowując naszą wiedzę, są to:

Rodzaj funkcji Opis Dostępność
VRR-HDMI Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna w wybranych grach na konsolach. TAK
VRR AMD FreeSync Premium Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC AMD) TAK
VRR NVIDIA G-Sync Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC NVIDIA) TAK
ALLM Auto Low Latency Mode – funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” z niskim opóźnieniem. Xbox One S|X, Xbox Series X|S obsługuję ALLM. Konsole PlayStation nie. TAK
Dolby Vision – Gra Wsparcie dla Dolby Vision w grach TAK
4K 120Hz Obsługa formatu 4K w 120Hz (wymaga HDMI 2.1 z pełną przepustowością) TAK
1080p 120Hz Obsługa formatu Full HD 1080p w 120Hz TAK
1440p 120Hz Obsługa formatu 1440p w 120Hz TAK
1440p 60Hz Obsługa formatu 1440p w 60Hz TAK
QFT (szybka transmisja ramek) Funkcja pozwalająca zmniejszyć input lag o dodatkowe 0 – 16ms. Polega na enkapsulacji ramek obrazu w sygnale o wyższym odświeżaniu, co zmniejsza czas przesyłu. Obecnie (bez QFT) najniższy możliwy lag na środku matrycy wynosi 8ms. b.d.

Gracze o mocnych kartach graficznych z pewnością wykorzystają fakt, że telewizor posiada natywne odświeżanie na poziomie 144Hz, co sprawi, że rozgrywka będzie jeszcze płynniejsza.

Hisense E7KQ został wyposażony w bardzo wygodną funkcję, kierowaną do graczy. Jest nim Game Bar, który pozwala na szybką i wygodną zmianę ustawień bezpośrednio w trakcie gry. Elementem, który zasługuje na szczególną uwagę jest możliwość podania odświeżania 240Hz przy rozdzielczości Full HD! Jest to ewenement, gdyż żaden z producentów (poza TCL) nie zdecydował się dotychczas na tak wysoki poziom odświeżania.

Telewizor Hisense E7KQ Pro z rocznika 2023 – pełny test HDTVPolska

Zachęcamy do przeczytania kompletnego testu telewizora Hisense E7KQ Pro:

Dostępność produktu
Telewizor Hisense E7KQ Pro 55″ (2023) 2 999 zł 3 199 zł

Do telewizora warto dokupić najnowszej generacji kabel HDMI 2.1 MagicLink, który wyciśnie maksimum możliwości z każdego źródła:

magicLinks_2_1

Źródła: Media Expert, własne (wszystkie pomiary i testy wykonane w redakcji HDTVPolska)


Produkty Hisense – przeczytaj więcej:

(4001)

1 1 głos
Article Rating
Patryk Staszewski Pan od promocji. Z rynkiem RTV związany od 20 lat. Prywatnie wielki fan F1.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x