Home Testy Kino domowe Sprawdzamy i odsłuchujemy flagowy model soundbar Sharp HT-SBW800 | TEST | Popraw znacząco dźwięk z telewizora!
Sprawdzamy i odsłuchujemy flagowy model soundbar Sharp HT-SBW800 | TEST | Popraw znacząco dźwięk z telewizora!

Sprawdzamy i odsłuchujemy flagowy model soundbar Sharp HT-SBW800 | TEST | Popraw znacząco dźwięk z telewizora!

7.45K
0

Sharp HT-SBW800 to najnowszy flagowy soundbar z oferty kina domowego producenta, który głównie znany jest z produkcji dużych przekątnych telewizorów oraz przystępnych cenowo telewizorów 4K z linii BN oraz BL, które niedawno były testowane na HDTVPolska. Firma rozszerza swoją ofertę o gamę głośników do kina domowego. Jest to flagowy model oparty na Dolby Atmos, używający układu głośników 5.1.2-kanałowych z 570 W wzmocnienia i z bezprzewodowym aktywnym subwooferem. Soundbar nie jest bogato wyposażony w funkcje, ponieważ Sharp rozsądnie skoncentrował się na jego wydajności, zamiast oferować funkcje multiroom z których większość osób prawdopodobnie nigdy nie skorzysta. Prosta konstrukcja oznacza również, że jest on konkurencyjny cenowo i można go kupić już za 1999 zł. To atrakcyjna cena za soundbar, który zapewnia prawdopodobnie wciągający dźwięk przy użyciu skierowanych do góry przetworników. Więc jak to wygląda w naturze?

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test co w zestawie

Dostępność
Soundbar SHARP HT-SBW800 Dolby Atmos 1999 zł

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Soundbar Sharp HT-SBW800 – wygląd i projekt

Sharp HT-SBW800 wykorzystuje elegancki i skromny design, z zakrzywionymi krawędziami i prostym ciemnym matowym wykończeniem, które zachowuje skromny wygląd a całość mieści się pod telewizorem bez zwracania na siebie nadmiernej uwagi… oprócz potężnych wymiarów. Ogólny projekt jest atrakcyjny, ale minimalistyczny w swoim podejściu, z metalową kratką, która ukrywa głośniki skierowane do przodu i do góry. Boczne przetworniki na obu końcach są wykończone przyciągającym wzrok akcentem w srebrnym kolorze.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test wygląd

Pod metalowym grillem z przodu kryje się wyświetlacz LED, który pokazuje przydatne informacje, takie jak wybrane źródło, głośność, format audio i tryb dźwięku. Wiele soundbarów w tym przedziale cenowym nie oferuje żadnego wyświetlacza lub ma w sposób mało intuicyjny pokazane stany pracy urządzenia za pomocą wskaźnika diodowego. Na górnej, środkowej części listwy dźwiękowej znajduje się kilka podstawowych przycisków sterujących zasilaniem, źródłem i głośnością. Soundbar jest dość szeroki, dzięki czemu idealnie nadaje się do większych telewizorów o przekątnej 65 cali i jest wyjątkowo dobrze wykonany w tej cenie. W rzeczywistości mierzy 1200 x 105 x 75 mm i waży 4,3 kg. Jego wysokość 75 mm oznacza dla nas to, że jeśli planujemy umieścić go przed telewizorem, będziemy potrzebować wystarczającej ilości miejsca, aby nie blokować ekranu. Dostępna jest opcja montażu na ścianie za pomocą dostarczonych do tego celu wsporników i śrub.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test wyświetlacz

Od strony technicznej soundbar ma osiem wbudowanych głośników: cztery skierowane do przodu tworzące trzy przednie kanały, dwa głośniki skierowane w górę i po jednym z każdego końca, aby zapewnić przestrzenne efekty. Taki sposób konstrukcji zapewnia większą szerokość sceny dźwiękowej. Głośniki skierowane ku górze odbijają dźwięki od sufitu, tworząc efekt 3D. Im niższy i bardziej płaski sufit tym lepsze rezultaty. Brak głośników tylnych oznacza, że nie można oczekiwać prawdziwego i pełnego dźwięku przestrzennego w sposób, w jaki można go uzyskać z tradycyjnych systemów kina domowego lub z rozbudowanych soundbarów umożliwiających dołączenie głośników efektowych. Bezprzewodowy aktywny subwoofer jest osadzony na solidnych dużych gumowych nóżkach, które zapewniają dobre podparcie i izolację. Z tyłu znajduje się port basowy zapewniający dodatkowe uderzenie w niskich częstotliwościach. Skierowany w dół przetwornik generuje częstotliwości do 40 Hz dla uzyskania wyrazistych efektów basowych a wbudowane wzmocnienie całego systemu o łącznej mocy 570 W napędza całość. Prosta konstrukcja subwoofera odzwierciedla koncepcję soundbara. Oba elementy powinny automatycznie parować się przy pierwszej konfiguracji. Jeśli tak się nie stanie, z tyłu subwoofera znajduje się przycisk parowania. Subwoofer ma wymiary 240 x 240 x 415 mm i waży 5,8 kg.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test Subwoofer 2

Sharp HT-SBW800 posiada wszystkie złącza w zagłębieniu z tyłu. Możemy znaleźć tu dwa wejścia HDMI i wyjście HDMI z ARC razem z CEC. Wbudowany interfejs CEC umożliwia sterowanie różnymi urządzeniami spiętymi kablami HDMI przy pomocy jednego pilota od telewizora. Włączenie ARC umożliwia przesyłanie dźwięku z powrotem z kompatybilnego telewizora razem z Dolby Atmos z obsługujących aplikacji. SBW800 nie zawiera eARC, więc nie będzie to w bezstratnej formie. Wszystkie połączenia listwy obsługują 4K/60p, 4:4:4, szeroką gamę kolorów BT.2020 i wysoki zakres dynamiki , w tym HDR10 i Dolby Vision. To całkiem nieźle jak na soundbar w tym przedziale cenowym. Pozostałe gniazda na tylnim panelu obejmują koncentryczne i optyczne wejścia cyfrowe, wejście analogowe 3,5 mm i port USB. Soundbar może obsługiwać pamięci USB o pojemności do 32 GB niestety tylko z plikami MP3. W urządzeniu dostępny jest Bluetooth 4.2 z profilem A2DP i AVRCP do bezprzewodowego przesyłania muzyki. Zasięg sygnału między zestawem a urządzeniem Bluetooth wynosi około 8 metrów. Soundbar nie ma wbudowanego Wi-Fi, co oznacza brak obsługi dźwięku Hi-Res, brak pracy z inteligentnymi asystentami i brak funkcji multiroom. Dzięki optymalnej liczbie portów w jakie został wyposażony zestaw, otrzymujemy dużą różnorodność nie tylko w sposobie podłączenia zestawu do telewizora, ale także możliwości odtwarzania obrazu i dźwięku z nośników zewnętrznych.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test porty złącza hdmi

Soundbar nie posiada aplikacji do sterowania, ale Sharp dołączył dobrze zaprojektowanego pilota, który jest wygodny w trzymaniu i łatwy w użyciu, z intuicyjnym rozmieszczeniem wszystkich przycisków. Zapewnia zdalną kontrolę nad kluczowymi funkcjami. Na pilocie w jego centralnej części mamy scentralizowane sterowanie nawigacją, odtwarzaniem i głośnością a nad nim znajdują się przyciski zasilania, wyboru źródła, Bluetooth, dedykowane przyciski do aktywacji trybu surround i przełączania między dwoma wejściami i wyjściem HDMI. U dołu mamy kontrolę tonów niskich i wysokich a także przycisk wyciszania i wyboru różnych trybów dźwięku: Film, Muzyka, Wiadomości, Noc.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test pilot

Zwraca uwagę ogólna jakość wykonania, która jest bardzo dobra, dzięki czemu produkt wydaje się solidnie zaprojektowany i zbudowany. Powstały w ten sposób system, został zaprojektowany tak, aby stworzyć ekspansywną ścianę dźwięku, która doskonale uzupełni telewizory z dużym ekranem, których Sharp jest pionierem od prawie dekady. W komplecie w pudełku z akcesoriami znajduje się instrukcja obsługi, elementy mocujące do ściany, kabel zasilający, HDMI oraz audio 3,5 mm, co jest przydatne do szybkiego podłączenia zestawu. Sharp HT-SBW800 jest łatwy w instalacji wystarczy umieścić go przed lub pod telewizorem albo wykonać szybki montaż na ścianie, pozostanie potem tylko kwestia podłączenia różnych źródeł a ponieważ jest to produkt typu „plug-and-play” połączeń nie trzeba konfigurować. SBW800 jest przyjazny w obsłudze i wykryje przychodzące sygnały audio z dowolnego wybranego wejścia i automatycznie zdekoduje. W przypadku sygnałów audio innych niż Dolby Atmos można zastosować różne tryby dźwięku wymienione wcześniej.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test apka

Sharp HT-SBW800 pod względem cenowym trafił na średnią półkę. Możliwość dekodowania Dolby Atmos jest oczywiście dużym plusem przy sprzedaży oraz fakt, że ten najnowocześniejszy format audio jest osiągany przy pomocy dedykowanych głośników w listwie a nie za pomocą elektronicznych procesorów jak jest w większości soundbarów. SBW800 obsługuje oprócz wspomnianego Dolby Atmos, Dolby True HD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital a także dekoduje DTS, ale niestety nie obsługuje bardziej rozwiniętego DTS:X. Czy jest to istotna kwestia, zależy od naszych nawyków oglądania. Jeśli przesyłamy strumieniowo większość swoich treści, nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ dominuje Dolby, ale jeśli mamy bogatą kolekcję płyt Blu-Ray, brak DTS: X może być większym problemem przy uzyskaniu maksymalnej jakości dźwięku zakodowanej na płycie.

Soundbar Sharp HT-SBW800 Test Dolby Atmos

(7453)

3.8 5 głosy
Article Rating
Audiomaniak Na portalu odpowiedzialny za testy sprzętu audio. Fan analogu i dobrego brzmienia.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x