Home News Sony ZG9 8K – czy będzie rekord jasności HDR?
Sony ZG9 8K – czy będzie rekord jasności HDR?

Sony ZG9 8K – czy będzie rekord jasności HDR?

2.57K
10

Premiera telewizora Sony ZG9 8K HDR od Sony zbliża się wielkimi krokami. Już w czerwcu będzie można go nabyć w wybranych centrach Sony na terenie Polski. Przyjechaliśmy właśnie do centrali firmy Sony w Londynie aby dokładnie przetestować dwa egzemplarze: 98 calowego giganta oraz niewiele mniejszego, 85 calowego brata.

Test Sony ZG9 8K Londyn

Nieczęsto mamy okazję odwiedzać samą centralę Sony w UK ale nadarzyła się ku temu idealna okazja. Na rynek wchodzą bowiem dwa najnowszej generacji telewizory LCD, które mają szansę zdetronizować wszystko co widzieliśmy do tej pory w domowych warunkach. Dzisiaj spędzimy kilka godzin z nowymi telewizorami i jest duża szansa, że zobaczymy coś czego do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć. Chodzi m.in o niesamowicie wysokie wartości HDR, które pokażą nam niezwykle realistyczny obraz. Czy tak będzie? O tym przekonacie się już na początku czerwca bo właśnie wtedy będziemy mogli opublikować nasze wideo oraz testy tej serii.

Test Sony ZG9 8K Londyn kalibracja

Linia Sony ZG9 8K będzie dostępna w dwóch wariantach: 85- i 98-calowym. Pierwszy z nich ma kosztować 13 999 GBP (68 543 PLN), natomiast drugi – 84 999 GBP (bagatela, 416 180 PLN). Obydwa modele wejdą w UK do sprzedaży w czerwcu (85’’ na początku, 98’’ w połowie miesiąca).

Seria ZG9 wyposażona jest w procesor obrazu X1 Ultimate oraz złącza HDMI 2.1. Jest także zgodna z HDR10, Dolby Vision i HLG. Ponadto zastosowano w niej technologię Multi-Acoustic Audio z głośnikami wkomponowanymi w ramy i wydobywającymi dźwięk pozycyjny. ZG9 jest kompatybilne także z Dolby Atmos oraz Apple AirPlay 2 i Apple HomeKit.


ZOBACZ TAKŻE:Przegląd telewizorów Sony na rok 2019


(2565)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

10
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o