Sony VPL-VW760 TEST laserowego projektora 4K Ultra HD z HDR
- Słowem wstępu
- Projektor laserowy
- Wygląd urządzenia
- Wyposażenie i Złącza
- Testy syntetyczne
- Instalacja projektora
- Jakość optyki
- Ustawienia obrazu
- Reprodukcja obrazu
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i czerń
- Jednolitość obrazu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Technologia 3D
- Granie na konsoli i PC
- Podsumowanie i ocena
Wygląd urządzenia
VPL-VW760 to pierwszy projektor, który wygląda inaczej niż znane dotychczas nam modele. Moduł lasera, oraz nowy procesor wymogły zmianę obudowy na większą. Samo urządzenie jest też wyraźnie cięższe. Innymi słowy czuć, że mamy do czynienia ze sprzętem bardzo grubego kalibru.
Dokładne wymiary urządzenia to 560 x 223 x 496 mm. W porównaniu do np. VW550 da się dostrzec, że projektor uległ przede wszystkim poszerzeniu. Przy takim gabarycie obudowy rozmiar soczewki nie budzi już takiego zdziwienia (jest ona taka sama), ale całość, powieszona pod sufitem, budzi podziw. Co ciekawe nadal nie ma automatycznej osłony obiektywu. W komplecie dostajemy maskownicę, którą można montować manualnie. Przyznam szczerze, że brak tej, dosyć oczywistej funkcjonalności, w projektorze za ponad 60 tys. zł. jest intrygujący…
Na obudowie nie znajdziemy oczywiście pokręteł do regulacji lens shift’u, zoom’u, czy ostrości, ponieważ zespół optyczny jest zmotoryzowany, więc wszystkich tych ustawień dokonujemy precyzyjnie z pilota. Do zestawu dołączono znany już nam kontroler RM-PJ24 oferujący podświetlenie klawiszy.
Pilot jest bardzo dobrze wykonany. Pewnie leży w dłoni, a gumowe przyciski z pewnością się nie będą mylić. Znajdziemy na nim wiele klawiszy odpowiedzialnych za poszczególne funkcje projektora. Jeśli chcielibyśmy powiesić projektor to sugeruję wykorzystać sprawdzony uchwyt wysokiej klasy. Na przykład Peerless:
Polecamy wieszak sufitowy Peerless-AV PRG-UNV ze względu na mikrometryczną regulację i dużą nośność.
(6849)