Home Testy Projektory Sony VPL-VW360ES, TEST projektora Sony 2017 4K HDR (Ultra HD)
Sony VPL-VW360ES, TEST projektora Sony 2017 4K HDR (Ultra HD)

Sony VPL-VW360ES, TEST projektora Sony 2017 4K HDR (Ultra HD)

2.97K
0

Słowem wstępu

Niezwykle korzystny splot zdarzeń spowodował, że na mojej laboratoryjnej półce redakcyjnej znalazły się dwa tegoroczne projektory Sony w tym samym momencie: VPL-VW360ES oraz VPL-VW260ES, którego test dopiero co ukończyłem tworzyć. Uznałem, że jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by napisać także test wyższego modelu. Przypomnę, że nowa linia urządzeń kina domowego zadebiutowała niedawno, podczas targów IFA 2017, niedługo później miała premierę w naszym kraju, o czym przeczytacie w relacji z konferencji prasowej. Znajdziecie też w niej informacje o całej obecnej rodzinie projektorów japońskiego producenta. Model najwyższy czyli VPL-VW760 przyjdzie do naszej redakcji na testy w listopadzie.

Projektory VW260ES oraz VW360ES są do siebie bliźniaczo podobne. Wykorzystują tą samą obudowę i obiektyw. Różnice sprowadzają się tak naprawdę do trzech bardzo ważnych rzeczy. VW360ES bogatszy jest o:

  • funkcję pamięci położenia soczewki, pozwalającą zapamiętać ustawienia obiektywu pod różne proporcje filmu
  • system przysłony pozwalający wyregulować jasność projekcji, a także poprawić wrażenie czerni
  • funkcję autokalibracji kolorów
  • wyższy kontrast (wg. katalogu)

Ze względu na bardzo duże podobieństwo obu modeli postanowiłem nie pisać pełnego osobnego testu dla VW360ES. Znaczna większość akapitów musiałaby zostać skopiowana bez żadnych zmian. Zamiast tego opiszę co zyskuje konsument dopłacając do modelu wyższego. Taka forma testu będzie krótsza i bardziej jasna dla czytelnika.

Wobec powyższego, przed rozpoczęciem lektury, zapraszam do przeczytania: Test Sony VPL-VW260ES.

(2974)

0 0 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

18
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x