Home News Sony rozważa stworzenie serialowych spin-offów Spider-Man: Uniwersum
Sony rozważa stworzenie serialowych spin-offów Spider-Man: Uniwersum

Sony rozważa stworzenie serialowych spin-offów Spider-Man: Uniwersum

120
0

Firma Sony rozważa stworzenie serialowych spin-offów dla postaci ze Spider-Man: Uniwersum. Na przeszkodzie mogą stać jednak sprawy licencyjne wynikające z umowy pomiędzy Disney, Marvel Studios i Sony.

Spider-Man: Uniwersum, który wygrał ostatnio Złotego Globa za najlepszy film animowany być może otrzyma spin-off w formacie telewizyjnym. New York Times przeprowadził ostatnio wywiad z CEO Sony Kenchiro Yoshidą, który wyjawił, że firma planuje zintensyfikować działania związane z Sony Pictures i Sony Pictures Animation. Firma chciałaby aby powstał serial oparty na Spider-Man: Uniwersum, jednak na przeszkodzie mogą stać sprawy licencyjne.

Spider-Man: Uniwersum

Sony co prawda zawiązując umowę z Disney i Marvel Studios zrezygnowało z praw do seriali telewizyjnych o Spider-Manie, ale przy ogromnym sukcesie artystycznym i kasowym Uniwersum być może będzie istnieć szansa na to, że firmy te dojdą między sobą do consensusu. Być może część z postaci Uniwersum otrzymałoby swoje osobne seriale.

Spider-Man: Uniwersum jest obecnie wyświetlany w polskich kinach, zdobył Złotego Globa za najlepszy film nominowany, zgarnął 276 mln USD w box office i legitymuje się 97% pozytywnych recenzji (średnia 8,8/10) na Rotten Tomatoes.

(120)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.