Home News Roku pojawi się na IFA 2019 – ekspansja na Europę?
Roku pojawi się na IFA 2019 – ekspansja na Europę?

Roku pojawi się na IFA 2019 – ekspansja na Europę?

652
0

CEO Roku, Anthony Wood, będzie prelegentem na targach IFA 2019 w Berlinie. Firma jest bardzo popularnym dostawcą usług w USA. Czyżby planowała ekspansję na Europę?

Roku jest najchętniej używaną platformą do streamingu w USA. Na tamtejszym rynku dostępna jest w formie dedykowanych przystawek, jak również aplikacji umieszczonych w Smart TV producentów takich, jak TCL, JVC, Sharp, Philips i innych. Dostęp do platformy ma łącznie 41 milionów urządzeń za oceanem. Platforma ma ogromną przewagę popularności nad PS4, Xbox One czy też systemem Tizen Samsunga.

Roku

Na trwających od 6 do 11 września targach IFA 2019 pojawi się CEO firmy Roku, Anthony Wood. Wstępnie zapowiedziano, że jednego z tych dni odbędzie się prelekcja Wooda pt. Welcome to the Age of Streaming. W oświadczeniu prasowym Roku pojawiło się stwierdzenie, że “rozwój na arenie międzynarodowej jest priorytetem dla firmy”. Jest to mocna sugestia, wskazująca na to, że Roku planuje rozszerzenie swoich usług na Europę.

Według Wooda, przyszłość telewizji należy do streamingu, a na rynku dostawców usług medialnych będzie miała miejsce konsolidacja, podobna do tej w segmencie PC i smartfonów. Nawyki Europejczyków są jednak nieco inne niż Amerykanów. Niemniej jednak jeśli faktycznie Roku zacznie wprowadzać swoje usługi w Europie (teraz jedynie w ograniczonym stopniu są dostępne w UK i Francji), będą to ciekawe wieści dla tutejszego rynku VOD.


ZOBACZ TAKŻE: IFA 2019: TCL zaprezentuje telewizory miniLED i QLED?


Na weryfikację tych domysłów musimy poczekać do momentu rozpoczęcia się targów, 6 września.

Źródło: flatpanels

(652)

tags:
Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o