Home News Samsung przestawia się z produkcji LCD na OLED?
Samsung przestawia się z produkcji LCD na OLED?

Samsung przestawia się z produkcji LCD na OLED?

4.99K
14

Według raportu portalu The Elec, firma Samsung właśnie zamknęła część zakładów odpowiadających za wytwarzanie paneli LCD, aby powoli przejść na OLED. Koreańskie media sugerują, że Samsung ma z czasem zaprzestać produkcji ekranów LCD w rodzimym kraju. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła.

[AKTUALIZACJA, 22.08.2019, godz. 10:57]


Firma Samsung Electronics zajęła oficjalne stanowisko w tej sprawie, zaznaczając, że żadna definitywna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Poniżej znajduje się treść oświadczenia:

“Samsung Electronics jest pionierem rynku telewizorów premium, dzięki realizacji strategii, która obejmuje zarówno ekrany QLED, jaki i Micro-LED. Samsung Electronics jest przekonany, że adaptacja istniejącej technologii paneli OLED w telewizorach powinna być poprzedzona wprowadzeniem różnych ulepszeń technologicznych. Firma nie podjęła żadnej decyzji dotyczącej zastosowania paneli QD-OLED w swoich telewizorach.”

Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska


CEO Samsung Display Dong-Hoon Lee zapowiedział w ubiegłym roku, że jego firma opracowała technologię QD-OLED. Wtedy też koreański koncern dopiero rozważał, czy nie wprowadzi jej na masową skalę. Według koreańskiego portalu technologicznego The Elec, Samsung Display wstrzymał wytwarzanie paneli w fabryce LCD ósmej generacji w Korei Południowej i ma zamiar produkować tam panele OLED.

Samsung

Zakład powstał w 2007 jako wspólna inicjatywa Sony i Samsung, które miały wspólnie wytwarzać ekrany LCD. The Elec podaje, że wstrzymano połowę operacji w jednej z dwóch linii produkcyjnych. W przyszłości koreańska korporacja ma zamknąć wszystkie linie.

Według anonimowego źródła związanego z projektem, Samsung ma zamknąć wszystkie linie produkcyjne 7. i 8. generacji oraz przekonwertować je na fabryki paneli OLED małego i średniego rozmiaru. Wdrażanie nowej infrastruktury ma zacząć się w październiku 2019.

Tym samym wygląda na to, że Samsung za jakiś czas nie będzie już produkował paneli LCD w Korei. Zamiast tego skorzysta ze swoich fabryk w Chinach, a także z CSOT, dostawcy paneli TCL. 10% produkcji w tym drugim zakładzie (11. generacji) jest zarezerwowane dla Samsunga.


ZOBACZ TAKŻE: Samsung przeprowadził transmisję 8K drogą naziemną


Do tej pory Samsung zajmował się produkcją paneli OLED, ale wyłącznie dla smartfonów. Ostatni raz próbował wytwarzać tego typu ekrany dla telewizorów w 2014. W międzyczasie postanowił skupić się na technologii QLED, czyli połączeniu LCD z powłoką z kropkami kwantowymi.

Źródło: AVForums

(4992)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

14
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o