Home News Rakuten TV poszerzy darmową ofertę, ale polska biblioteka to totalny żart
Rakuten TV poszerzy darmową ofertę, ale polska biblioteka to totalny żart

Rakuten TV poszerzy darmową ofertę, ale polska biblioteka to totalny żart

3.16K
0

Rakuten TV Free wystartował w listopadzie. To nowa sekcja na platformie VOD Rakuten TV, która oferuje filmy, seriale i programy za darmo, ale z reklamami. Firma pochwaliła się ostatnio wynikami i zapowiada rozszerzenie swojej usługi AVOD. Czy jednak warto się tutaj ekscytować?

Niedawno swoją platformę AVOD (czyli darmową, ale z dodatkiem reklam) uruchomił Plex, a ja miałem okazję już ją sprawdzić i wstępnie ją dla was opisać.

Wszystko w teorii fajnie, tylko w Polsce zamiast tysięcy filmów (jak w USA), w tym klasyków typu “Terminator”, “Czas apokalipsy”, “Wściekły byk” i wielu innych, w Polsce było ich zaledwie sto pięćdziesiąt cztery. Ja rozumiem, że sprawy licencyjne to niełatwa sprawa, ale jednak jest to spory zawód. Ale to jednak nic w porównaniu do tego, jak biedna jest biblioteka Rakuten TV Free.

O tej darmowej wersji Rakuten TV miałem plany napisać w momencie jej wprowadzenia. Gdy jednak okazało się, że to, co widzicie na poniższym zrzucie ekranu, to wszystko, co tam w Polsce znajdziemy – porzuciłem ten pomysł i już nigdy do niego nie wracałem myślami.

rakuten tv za darmo

Rakuten TV Free zapowiada więcej zawartości

Teraz, niespełna miesiącu Rakuten TV pochwalił się, że korzystało z niego milion osób, co przełożyło się na dziesięć milionów wyświetleń. Głównym czynnikiem napędzającym oglądalność jest seria “Matchday – Inside FC Barcelona”, dostępna w 4K Ultra HD (dosłownie jedyna rzecz, jaką możemy zobaczyć w Polsce).

CEO firmy Jacinto Roca w wywiadzie z Variety zapowiedział plany ekspansji tej darmowej usługi. Miejmy nadzieję, że obejmie ona również w jakikolwiek sposób Polskę.

Roca zaznaczył, że konsumenci korzystają z usługi głównie dla serii “Matchday”, ale potem pozostają przez jakiś czas, aby oglądać filmy i inną zawartość. Skoro już mowa o tej ostatniej, Rakuten TV Free ma dodać 10 kanałów tematycznych, w tym familijnych, informacyjnych, dokumentalnych, serialowych, kulinarnych, podróżniczych, itp. Co kwartał każdy z tych kanałów będzie oferował nowe tytuły. Ponadto Rakuten będzie, także co trzy miesiące, wydawać, nową zawartość oryginalną.

rakuten tv za darmo

AVOD ma coraz większy sens, ale problemem w Polsce jest biblioteka

Przy dużej liczbie płatnych, abonamentów serwisów VOD (tzw. SVOD), platformy AVOD (darmowe, z reklamami) mają coraz większą rację bytu i wyraźnie widać ten trend. Jednakże póki biblioteka treści w tego typu usługach pozostaje tak mizerna, jaką mamy obecnie, nie będą one stanowiły zbyt dużej wartości dla konsumentów. Ciekawe, kiedy doczekamy się ciekawszych czasów w tym temacie…

Źródłó: Variety, opracowanie własne

Więcej na temat Rakuten:

(3156)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x