Home News Informacje prasowe Przystępny cenowo projektor BenQ 4K HDR: TK800M
Przystępny cenowo projektor BenQ 4K HDR: TK800M

Przystępny cenowo projektor BenQ 4K HDR: TK800M

819
1

Do polskiej sprzedaży wchodzi właśnie przystępny cenowo projektor BenQ 4K HDR: TK800M. Wyposażony w nową, usprawnioną wersję procesora DLP® 0.47 4K UHD projektor TK800M o rozdzielczości 4K (3840×2160) z obsługą HDR10 i HLG, jest następcą popularnego modelu TK800, o lepszej jakości obrazu.

Ponad 8,3 miliona rzeczywistych punktów obrazu

Do wyświetlania 8,3 mln pojedynczych pikseli gwarantujących obraz w prawdziwej rozdzielczości 4K UHD, projektor TK800M wykorzystuje precyzyjną technologię projekcji DLP. Charakteryzuje się nowym modułem mikro-luster DMD o wielkości 0.47”, dzięki czemu ma kompaktową konstrukcję i smukłą obudowę, tak wygodną w domu. Projektor ma zoptymalizowany pod kątem rozdzielczości 4K układ optyczny – 7 soczewek w 4 grupach – gwarantujący najwyższy poziom precyzji obrazu i wiernego odwzorowania barw.

BenQ_TK800M_zoom premiera

Dynamiczny obraz 4K wyświetlany przez TK800M dodatkowo poprawia obsługa szerokiego zakresu dynamiki obrazu – High Dynamic Range (HDR) w standardzie HDR10 i HLG. Dzięki optymalizacji obrazu, oferuje szerszy zakres jasności i kontrastu co pozwala zobaczyć każdy szczegół obrazu w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach obrazu. Co więcej, pełna obsługa najnowszej wersji zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP 2.2 pozwala użytkownikom cieszyć się szybko rosnącą liczbą materiałów 4K UHD.

BenQ_TK800M_gniazda premiera

Tryb Football i Sport

Tryb ustawień Football zapewnia uzyskanie naturalnych odcieni skóry zawodników i żywej zieleni murawy stadionu czy boiska w sportach rozgrywanych na wolnym powietrzu. Funkcja Sport działa podobnie, ale zoptymalizowano w nim ustawienia dla sportów halowych i sztucznego oświetlenia. Osiągi audiowizualne projektora wzbogaca jeszcze firmowa technologia CinemaMaster Audio+ 2 potęgująca wrażenia dźwiękowe, tak jak odbieramy to będąc w hali sportowej czy na stadionie.

Nowoczesne wzornictwo i łatwa konfiguracja

Łącząc nowoczesną formę z funkcjonalnością, smukły kształt i kompaktowe wymiary TK800M idealnie dopasowuje się do każdego stylu wykończenia wnętrza. Wyposażenie w funkcje 40° automatycznej korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie (Keystone) i optycznemu zoomowi 1,2x, projektor można bezproblemowo zainstalować i szybko stworzyć środowisko do multimedialnej rozrywki w rozdzielczości 4K HDR.
Prosty w obsłudze i nowoczesny TK800M można łatwo zmienić w projektor inteligentny, podłączając do gniazda HDMI moduł Wi-FI BenQ QCast/QCast Mirror, Google Chromecast lub Amazon Fire TV Stick, aby od razu bezprzewodowo na duży ekran przesyłać ulubione seriale, filmy, mecze i inne wydarzenia sportowe, koncerty czy nawet gry wideo.

Dzięki wyposażeniu w niezwykle trwałe rozwiązanie generowania obrazu DLP (ang. Digital Light Processing), technologię, która w roku 2015 zdobyła nagrodę „Academy Award of Merit Oscar®” i jest wykorzystywana w 90% cyfrowych kin na świecie, BenQ TK800M zapewnia trwałą jakość obrazu z wiernymi barwami i najwyższą ostrością bez potrzeby konserwacji czy spadku jakości w miarę upływu czasu eksploatacji.

Dane techniczne BenQ TK800M: tutaj

Przystępny cenowo projektor BenQ 4K HDR TK800M został wyceniony na 4899 zł.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(819)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. Wlasnie zamowilem tego modela na Amazon Primes Day za 4tys. Mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie ;) Ktos juz moze ma te nowa wersje i moze podzielic sie opinia ??