Home News Informacje prasowe Już w sprzedaży QLED 8K: 33 miliony inteligentnych pikseli
Już w sprzedaży QLED 8K: 33 miliony inteligentnych pikseli

Już w sprzedaży QLED 8K: 33 miliony inteligentnych pikseli

1.70K
0

Do sprzedaży w Polsce wchodzi właśnie telewizor QLED 8K w odsłonie na 2019 rok. Najwyższa rozdzielczość oraz wierne odwzorowanie detali i kolorów to elementy, które przeniosą widzów w centrum akcji. Zobaczmy, co ma do zaoferowania model Q950R.

QLED Q950R to godny następca pierwszego telewizora Samsung QLED 8K Q900R o tak wysokiej rozdzielczości i ze sztuczną inteligencją, który wszedł do sprzedaży w Polsce pod koniec 2018 roku. Tegoroczny model to jeszcze bardziej wciągające oraz realistyczne wrażenia, a wszystko wspierane najnowocześniejszą technologią. Połączenie wysokiej rozdzielczości 8K z dużym ekranem to duet idealny. Właśnie dlatego Q950 jest dostępny w czterech wersjach – 65, 75, 82 i 98 cali[3].

Sztuczna Inteligencja dla rzeczywistych efektów

Za wysoką jakość obrazu odpowiada rozdzielczość 8K (7680 x 4320). To 4 razy więcej niż 4K UHD i 16 razy więcej niż Full HD. W przypadku QLED 8K 33 miliony pikseli składają się na niesamowite wrażenia z oglądania. Piksele są tak małe, że na ekranie nie zobaczmy pojedynczych punktów stając nawet bardzo blisko dużego ekranu.

qled8k-rozdzielczosci_Q950R

W przypadku dużych ekranów nie może być mowy o kompromisach. Wraz z telewizorem QLED 8K Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości wyświetlanych materiałów. Okazało się nim zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K[1], która wspierana jest przez Procesor Quantum 8K. Do poprawy jakości obrazu wykorzystana została sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Materiał filmowy zostanie automatycznie poprawiony i wyświetlony w poprawionej jakości, nawet zbliżonej do 8K. Jego szczegółowość, odwzorowanie detali czy nasycenie kolorów sprawią ogromną przyjemność oglądającym widzom.

Q950R premiera qled8k-procesor-quantum8K

Jakość obrazu

Od tak zaawansowanego telewizora, jak QLED 8K, widzowie oczekują wiele. Liczą się dla nich rzeczywiste, wciągające wrażenia, które ten ekran jest w stanie zaoferować. Wyobraźmy sobie nocne niebo pełne migocących gwiazd, kiedy siedzimy wygodnie w fotelu i podziwiamy nawet te najodleglejsze. Wrażania potęguje duży ekran, który precyzyjnie oddaje szczegóły, dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Jest to zaawansowana technologia, która powoduje, że czerń jest bardziej nasycona, kontrast realistyczny a barwy lepiej oddane. Co więcej, nie ma znaczenia czy patrzymy na ekran na wprost, czy z boku – obraz będzie równie dobry z każdego miejsca. Zadba o to Ultra Szeroki Kąt Widzenia. Optymalne efekty osiągnięto dzięki zmianom wprowadzonym w strukturze paneli telewizora – cały ekran równomiernie emituje światło. Dopełnienie stanowi Quantum HDR 4000[2] z certyfikatem standardu HDR10+. Poprzez dostosowanie parametrów, takich jak jasność i kontrast, dla każdej sceny osobno, zobaczymy filmy dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

Jak wskazuje nazwa, QLED Q950R to telewizor z technologią kropek kwantowych, co oznacza, że widzowie będą mogli podziwiać świat w ponad miliardzie barw i ze 100-procenotowym Natężeniem Kolorów. Przykłady? Intensywnie czerwone truskawki na ekranie będą prezentować się równie soczyście, co w rzeczywistości.

Wyłączony telewizor, spektakularne efekty

QLED Q950, jako przedstawiciel telewizorów wielkoekranowych, po prostu musiał otrzymać Tryb Ambient. Ta unikatowa funkcja sprawi, że ekran wtopi się w domową przestrzeń. Zasada jest prosta: im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Do wyboru jest kilka opcji. Jeśli akurat nic nie oglądamy, na ekranie możemy wyświetlić np. wzór tapety, znajdującej się na ścianie, na której wyeksponowany jest telewizor, czy też jej kolor[4]. Możemy także przeobrazić największy w domu ekran w osobiste centrum informacji – wtedy zobaczymy aktualną prognozę pogody czy newsy. W tym roku do wyboru jest jeszcze więcej opcji i trybów, między innymi możliwość dodania efektów świetlnych – idealne rozwiązanie na wieczorną imprezę.

tryb-ambient-2019 QLED Q950R

Większą swobodę w projektowaniu przestrzeni zapewni także Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem. Pozwala zintegrować telewizor z pozostałymi urządzeniami bez zbędnej plątaniny kabli.

QLED 8K Q950R to kolejny krok w rozwoju wysokiej jakości ekranów, który dla widzów stanowi swoiste zaproszenie do odkrywania filmowego świata na nowo. Teraz mogą oni liczyć na niesamowite wrażenia wizualne niezależnie od tego, jakie treści oglądają. Nadeszła era wielkich ekranów, które oddają rzeczywistość z perfekcyjną głębią i szczegółami.

[1] Efekty mogą się różnić w zależności od typu materiałów oraz ich formatu. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera oraz w niektórych przypadkach przy włączonym Trybie Ambient lub Gra.

[2] W modelu o przekątnej 98 cali- Quantum HDR 5000, 82 cale – Quantum HDR 4000, 75 cali – Quantum HDR 4000 i 65 cali -Quantum HDR 3000.

[3] QLED 8K 98 cali dostępny na zamówienie.

[4]Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(1698)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(0)

  1. Mnie najbardziej ciekawi, czy ktoś widział jak ten TV skaluje materiał do 8K?

    U mnie w Media Markt nie mają tych modeli na półce, więc nie mogłem sprawdzić niestety.

    Bo projektor JVC RS-3000 też niby skalował, ale ci co go oglądali na żywo, stwierdzili, że nie zauważyli żadnej różnicy między obrazem 4K, a rzekomym skalowaniem do 8K.

    Oby w przypadku Samsunga się to nie sprawdziło...