Philips PUS6262 TEST 2017 z Ambilight i matrycą IPS
- Słowem wstępu
- Wygląd
- Złącza i Akcesoria
- Ambilight
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa
- Kontrast i Czerń
- Równomierność ekranu
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- Smart TV
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Matryca, zalecane ustawienia
Philipsa wyposażono w 60Hz matrycę IPS, wyprodukowaną przez firmę LG Displays. Posiada ona rozdzielczość 4K i podświetlenie krawędziowe białymi diodami led, co akurat jest typowe w tej półce cenowej telewizora. Oczywiście nie dostarczy to szerokiej palety kolorów, ta dostępna jest wyłącznie w telewizorach klasy premium.
Zalecane ustawienia
Model PUS6262 nie posiada trybów akredytowanych przez organizację ISF, więc wszelkie ustawienia obrazu zamknięte są w klasycznym menu ustawień obrazu. Do wyboru mamy sześć trybów definiowanych fabrycznie, jak na miniaturce po prawo. W kwestii konfiguracji obrazu jest kilka ważnych zaleceń. Najlepszym trybem fabrycznym jest Film, jednak ustawienie to jest i tak dosyć mocno niedopracowane. Kilkoma krokami możemy poprawić stan. Przede wszystkim:
Obraz -> Kolor -> ok. 60
Fabryczne ustawienie “50” daje obraz mocno wyprany, jak przeczytamy w kolejnych akapitach. W tej sytuacji podstawową poprawką jest poniesienie saturacji. Nie jestem w stanie podać na jaką wartość konkretnie (do tego konieczna jest profesjonalna kalibracja), ale w graniach 10 stopni w górę powinno być OK.
Do regulacji jasności wyświetlacza powinniśmy zaś używać funkcji Kontrast w głównym menu. Oczywiste? Niby tak, jednak jest jeszcze drugi suwak o tej samej nazwie w ustawieniach zaawansowanych, jak jest i regulator “Jasność”, który jasności wcale nie zmienia (jak we wszystkich telewizorach).
(70592)