Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!
Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

33.36K
18

Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

Fabrycznie (tryb Film)

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,4 maksymalna 2,8
Średnia deltaE barw ze wzornika 1,6 maksymalna 3,0
Średnia deltaE palety szarości 2,3 maksymalna 3,0

Tryb “Film” to ten, który ma zapewnić nam najwierniejszą reprodukcję obrazu. Rozumiemy przez to wygląd zbliżony do tego co widział reżyser na swoim monitorze w studio filmowym. Wtedy możemy delektować się obrazem w oryginalnej kolorystyce. Od takiego stanu rzeczy są jednak zawsze mniejsze lub większe odstępstwa. W przypadku OLED+934 obraz ma lekko czerwieńszy odcień niż powinien. Dlatego przy przejściu na tryb “Film” jest wrażenie jakby biel była pożółkła. Oprócz tego mankamentu można by wspomnieć jeszcze o zbyt niskiej gammie, która spłyca kontrastowość obrazu przy oglądaniu nocnym. Pomimo idealnej, oledowej czerni, przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami barw nabierają jasności zbyt szybko. To dosyć typowa fabryczna niedoskonałość w telewizorach marki Philips.

Profesjonalna kalibracja Philips OLED+934

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 0,8 maksymalna 2,3
Średnia deltaE barw ze wzornika 1,0 maksymalna 1,7
Średnia deltaE palety szarości 0,6 maksymalna 1,6

Philips OLED+934 posiada rozbudowane funkcje kalibracyjne, oparte o wielopunktowy balans bieli i regulację gamutu w trzech osiach. Niektóre z ustawień nie działają jednak poprawnie, a wręcz potrafią przysporzyć problemów, jednak umiejętne zastosowanie sprawia, że można uzyskać doskonałe oddanie barw. Jak widzimy udało się usunąć zaczerwienienie obrazu i odcień od czerni do bieli jest teraz neutralny. Gamma (definiująca właśnie kontrastowość obrazu) wypłaszczyła się i obraz ma większą głębie i kontrastowość. To dobry wynik i bardzo dobrze świadczy o modelu OLED+934.

Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji.

Więcej informacji zaczerpnąć można w: Jakie ustawienia obrazu są dobre?
oraz w temacie: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora

Zamów sprawdzoną kalibrację TV (w całej Polsce)

(33359)

5 1 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

6
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
5 lat temu

Macieju czu możliwy jest upgrade takiego tv do hdmi 2.1 na poziomie softu tj. łatki?

Wojciech
Wojciech
5 lat temu

Praktycznie każda zaleta tego TV to też jego wada, oprócz oczywiście zalet wspólnych dla wszystkich OLEDów np nieskończony kontrast. Przeanalizujmy: 1. Soundbar. TV jest zauważalnie droższy niż konkurencja, nie stanieje też do tego samego poziomu, co udowadnia historia. Zawsze różnica w cenie będzie wynosiła co najmniej 1.5 tys zł. Za tą kwotę można kupić naprawdę porządny soundbar dowolnej firmy. 2. Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ – jak zawsze u Philipsa skaszanione, więc to nie zaleta tylko wada 3. Procesor P5. Z niecierpliwością czekam, aż użytkownicy odkryją kolejnego babola w nim pokroju bandingu na niebie w poprzednich modelach. Znaczące jest… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
5 lat temu
Reply to  Wojciech

Wojciech – to jaki zakup proponujesz na tą chwilę?

Maciej
Maciej
5 lat temu

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego HDMI 2.1 jest takie ważne?

Fraction
Fraction
5 lat temu
Reply to  Maciej

Dla mnie ważne są earc, by wszystkie formaty dźwięku grały ładnie przez ampli i vrr, które znacznie poprawia odczucia z grania. telewizora nie zmienia się jak skarpetek, a w przyszłym roku wchodzą nowe konsole, dla których ten TV będzie przestarzały.

Maciek
Maciek
5 lat temu

Czy jakość obrazu i dźwięku jest wyraźnie lepsza niż w OLED903?
Pytanie czy warto dopłacać spora kwotę do nowego modelu (stary zapewne będzie można teraz kupić sporo taniej na wyprzedażach)

Marcin
Marcin
5 lat temu

Dlaczeczego nie ma znowu nic o tym jakie pliki czyta USB ? A jakich nie czyta ….

Mariusz
Mariusz
5 lat temu
Reply to  Marcin

Gdyż jest to android i otworzysz wszystko przy pomocy odpowiednich aplikacji

Gracz
Gracz
5 lat temu

wersjami

Gracz
Gracz
5 lat temu

LG OLED55C9/7 vs LG OLED55C9 PLA

Może orientuje się ktoś , jaka jest różnica między tymi wersjamji .
o Co Chodzi ?

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Gracz

Dzisiaj akurat byłem w sklepie z konsolą i testowałem c9 i w moim odczuciu telewizor nie nadaje sie dla gracza. Okropnie szarpie i klatkuje przy ruchu kamery. Dużo przyjemniej wypadł philips 854 nie mówiąc o panasie 2000. Polecam iść z konsolą do sklepu. Czytanie w internetach tego nie zastąpi.

Darek
Darek
5 lat temu
Reply to  Maciej

No straszne głupoty… Akurat ja testowałem u siebie kilka telewizorów i nie w sklepie tylko dłuższy czas w domu. C9 to najlepszy tv do grania jaki widziałem i to bezsprzecznie. Po kolei. Miałem od 2 lat LG b7 i jeżeli chodzi o gry katastrofa. Szarpanie straszne przy konsolowych 30fps ( testowane wszystko na PS4 plus oraz mocnym kompie z 1080ti). Na 60fps z kompa też nie za ciekawie, duże rozmycia. Do drugiego pokoju zakupiłem kolejno kilka wersji 55 calowych. Najpierw był philips oled 803. Rozmycia straszne. Upłynniacz do konsoli w miarę ok, z kompem nie działał… nie wiem czemu. (ogólnie… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Darek

Spoko. Masz lepsze doświadczenie w testowaniu. Lg zrobił na mnie złe wrażenie na konsoli przy 30 klatkach a sorry 60 klatek to żadkość. Muszę się opierać na swoim teście. Na philipsie grałem w trybie hdr gra. Znaczne przyjemniej.

Łukasz
Łukasz
5 lat temu

Brak HDMI 2.1. Podziękuje. Do widzenia.

ardi
ardi
5 lat temu
Reply to  Łukasz

Jest to spora wada jak na najnowszy model z “górnej półki”. Druga rzecz, to fakt, że nadal nie została przekroczona magiczna wartość 3GB RAM, która realnie w przypadku Androida robi potężną różnicę w szybkości działania, pamięć wewnętrzna również bez szału. Co z portem RJ-45? Nadal tylko 100M?

Maciej
Maciej
5 lat temu
Reply to  Łukasz

A to dlaczego?

sebastian
sebastian
5 lat temu

dzień dobry. Panie Macieju czy pomiary jasności hdr są faktycznie prawidłowe? a może zmieniła się procedura testowa? wyniki odbiegają dosyć znacznie od np. oleda 903; wszystkie sceny w 934 mają niższą jasność, poza sceną nr4, gdzie 934 jest jaśniejszy. Jest to o tyle dziwne, że panel w 934 miał się charakteryzować większą jasnością…

Fraction
Fraction
5 lat temu

A czy działa na tym telewizorze dźwięk ATMOS w aplikacji Netflix i czy TV jest w stanie podać to po arc do ampli?

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x