Home Testy Telewizory OLED Philips Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!
Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!

33.34K
18

Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)

Fabryczny tryb HDR-Film

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 6,1 maksymalna 11,8
Średnia deltaE barw ze wzornika 4,2 maksymalna 6,9
Średnia deltaE palety szarości 2,3 maksymalna 5,7

Skalibrowany tryb ISF-Noc

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 3,9 maksymalna 8,4
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,1 maksymalna 6,6
Średnia deltaE palety szarości 1,6 maksymalna 8,4

Philips OLED+934 kalibruje się w trybie HDR wyraźnie lepiej od swojego poprzednika. Po wprowadzeniu treści HDR do telewizora, tryby obrazu zyskują przedrostek “HDR-“. Fabrycznie najdokładniejszym z nich, tzn. takim, który oddaje obraz najbardziej podobnie do monitorów w studiach filmowych jest ponownie “HDR-Kino”. Problematyczna jest jednak krzywa oddania jasności, ponieważ domyślnie ginie trochę detali w czerniach, a sam obraz ma lekko czerwony odcień (jak w SDR).

Na szczęście problem braku detali w czerniach da się rozwiązać i po kalibracji nic w nich nie ginie. Daje się też niemalże idealnie ustawić odcień bieli, dzięki czemu kolory trafiają dokładnie na swoje miejsca.

Dolby Vision i HDR10+

Telewizor wspiera rozszerzone formaty HDR jakimi są Dolby Vision i HDR10+. Korzyści z tego tytułu są widoczne, aczkolwiek nie spektakularne. Ekrany OLED mają wystarczająco dużo jasności, by odtwarzać sceny filmowe z dobrą jakością, bez nadmiernej kompresji detali w bielach, której każda z technologii miałaby teoretycznie zapobiegać. W przypadku Dolby występuje jednak pewien mankament w telewizorze – w czerni ginie bardzo dużo detali.

HDR10Dolby Vision

Nie wygląda to na wadę samej technologii, lecz na niewłaściwą prekalibrację telewizora. Detale daje się odzyskać dzięki umiejętnej regulacji parametrów obrazu. Fabrycznie nie wygląda to jednak dobrze i preferowane jest zablokowanie technologii Dolby w odtwarzaczu. W przypadku aplikacji wbudowanych, takich jak np. Netflix, zawsze można ich użyć na przykład zewnętrznej konsoli do gier, by uzyskać HDR10 bez dynamicznych metadanych.

EOTF w trybie Dolby – brak detali w czerni.

(33340)

5 1 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

6
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
Maciej
4 lat temu

Macieju czu możliwy jest upgrade takiego tv do hdmi 2.1 na poziomie softu tj. łatki?

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

Praktycznie każda zaleta tego TV to też jego wada, oprócz oczywiście zalet wspólnych dla wszystkich OLEDów np nieskończony kontrast. Przeanalizujmy: 1. Soundbar. TV jest zauważalnie droższy niż konkurencja, nie stanieje też do tego samego poziomu, co udowadnia historia. Zawsze różnica w cenie będzie wynosiła co najmniej 1.5 tys zł. Za tą kwotę można kupić naprawdę porządny soundbar dowolnej firmy. 2. Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ – jak zawsze u Philipsa skaszanione, więc to nie zaleta tylko wada 3. Procesor P5. Z niecierpliwością czekam, aż użytkownicy odkryją kolejnego babola w nim pokroju bandingu na niebie w poprzednich modelach. Znaczące jest… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
4 lat temu
Reply to  Wojciech

Wojciech – to jaki zakup proponujesz na tą chwilę?

Maciej
Maciej
4 lat temu

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego HDMI 2.1 jest takie ważne?

Fraction
Fraction
4 lat temu
Reply to  Maciej

Dla mnie ważne są earc, by wszystkie formaty dźwięku grały ładnie przez ampli i vrr, które znacznie poprawia odczucia z grania. telewizora nie zmienia się jak skarpetek, a w przyszłym roku wchodzą nowe konsole, dla których ten TV będzie przestarzały.

Maciek
Maciek
4 lat temu

Czy jakość obrazu i dźwięku jest wyraźnie lepsza niż w OLED903?
Pytanie czy warto dopłacać spora kwotę do nowego modelu (stary zapewne będzie można teraz kupić sporo taniej na wyprzedażach)

Marcin
Marcin
4 lat temu

Dlaczeczego nie ma znowu nic o tym jakie pliki czyta USB ? A jakich nie czyta ….

Mariusz
Mariusz
4 lat temu
Reply to  Marcin

Gdyż jest to android i otworzysz wszystko przy pomocy odpowiednich aplikacji

Gracz
Gracz
4 lat temu

wersjami

Gracz
Gracz
4 lat temu

LG OLED55C9/7 vs LG OLED55C9 PLA

Może orientuje się ktoś , jaka jest różnica między tymi wersjamji .
o Co Chodzi ?

Maciej
Maciej
4 lat temu
Reply to  Gracz

Dzisiaj akurat byłem w sklepie z konsolą i testowałem c9 i w moim odczuciu telewizor nie nadaje sie dla gracza. Okropnie szarpie i klatkuje przy ruchu kamery. Dużo przyjemniej wypadł philips 854 nie mówiąc o panasie 2000. Polecam iść z konsolą do sklepu. Czytanie w internetach tego nie zastąpi.

Darek
Darek
4 lat temu
Reply to  Maciej

No straszne głupoty… Akurat ja testowałem u siebie kilka telewizorów i nie w sklepie tylko dłuższy czas w domu. C9 to najlepszy tv do grania jaki widziałem i to bezsprzecznie. Po kolei. Miałem od 2 lat LG b7 i jeżeli chodzi o gry katastrofa. Szarpanie straszne przy konsolowych 30fps ( testowane wszystko na PS4 plus oraz mocnym kompie z 1080ti). Na 60fps z kompa też nie za ciekawie, duże rozmycia. Do drugiego pokoju zakupiłem kolejno kilka wersji 55 calowych. Najpierw był philips oled 803. Rozmycia straszne. Upłynniacz do konsoli w miarę ok, z kompem nie działał… nie wiem czemu. (ogólnie… Czytaj więcej »

Maciej
Maciej
4 lat temu
Reply to  Darek

Spoko. Masz lepsze doświadczenie w testowaniu. Lg zrobił na mnie złe wrażenie na konsoli przy 30 klatkach a sorry 60 klatek to żadkość. Muszę się opierać na swoim teście. Na philipsie grałem w trybie hdr gra. Znaczne przyjemniej.

Łukasz
Łukasz
4 lat temu

Brak HDMI 2.1. Podziękuje. Do widzenia.

ardi
ardi
4 lat temu
Reply to  Łukasz

Jest to spora wada jak na najnowszy model z “górnej półki”. Druga rzecz, to fakt, że nadal nie została przekroczona magiczna wartość 3GB RAM, która realnie w przypadku Androida robi potężną różnicę w szybkości działania, pamięć wewnętrzna również bez szału. Co z portem RJ-45? Nadal tylko 100M?

Maciej
Maciej
4 lat temu
Reply to  Łukasz

A to dlaczego?

sebastian
sebastian
4 lat temu

dzień dobry. Panie Macieju czy pomiary jasności hdr są faktycznie prawidłowe? a może zmieniła się procedura testowa? wyniki odbiegają dosyć znacznie od np. oleda 903; wszystkie sceny w 934 mają niższą jasność, poza sceną nr4, gdzie 934 jest jaśniejszy. Jest to o tyle dziwne, że panel w 934 miał się charakteryzować większą jasnością…

Fraction
Fraction
4 lat temu

A czy działa na tym telewizorze dźwięk ATMOS w aplikacji Netflix i czy TV jest w stanie podać to po arc do ampli?

18
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x