Philips OLED+934 Bowers & Wilkins | TEST | Najlepszy dźwięk na rynku!
- Słowem wstępu
- Wygląd i pilot
- System Ambilight
- Za co lubimy telewizory OLED w kinie domowym?
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu P5
- Równomierność ekranu
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System i Smart TV
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Jakość efektu HDR
W celu pomiarów jasności HDR, użyjemy własnej sekwencji testowej, która jest znacznie bardziej wnikliwa niż np. testy UHD Alliance a co najważniejsze życiowa a nie czysto akademicka. Więcej w temacie: Jakość efektu HDR, jak ją ocenić? Wprowadzamy własny system testowy!
Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.
- 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
- 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
- 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
- 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
- 1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW
- > 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
Philips OLED+934 dostarcza wysokiej klasy efekt HDR, jak na telewizor OLED przystało. Wyniki nie są jednak wyższe niż w poprzednich modelach. Czasem mogą wydawać się nawet minimalnie niższe. Ale mieszczą się w tolerancji wysokiej jakości efektu HDR. Ekrany organiczne już od dobrych kilku lat nie dostarczają zauważalnego postępu w tej kwestii. Niemniej, ze względu na swoją idealną czerń, powinny być klasyfikowane do grupy wyższej o jeden stopień w powyższej tabelce, czyli “efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW”.
(33348)
Macieju czu możliwy jest upgrade takiego tv do hdmi 2.1 na poziomie softu tj. łatki?
Praktycznie każda zaleta tego TV to też jego wada, oprócz oczywiście zalet wspólnych dla wszystkich OLEDów np nieskończony kontrast. Przeanalizujmy: 1. Soundbar. TV jest zauważalnie droższy niż konkurencja, nie stanieje też do tego samego poziomu, co udowadnia historia. Zawsze różnica w cenie będzie wynosiła co najmniej 1.5 tys zł. Za tą kwotę można kupić naprawdę porządny soundbar dowolnej firmy. 2. Wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+ – jak zawsze u Philipsa skaszanione, więc to nie zaleta tylko wada 3. Procesor P5. Z niecierpliwością czekam, aż użytkownicy odkryją kolejnego babola w nim pokroju bandingu na niebie w poprzednich modelach. Znaczące jest… Czytaj więcej »
Wojciech – to jaki zakup proponujesz na tą chwilę?
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego HDMI 2.1 jest takie ważne?
Dla mnie ważne są earc, by wszystkie formaty dźwięku grały ładnie przez ampli i vrr, które znacznie poprawia odczucia z grania. telewizora nie zmienia się jak skarpetek, a w przyszłym roku wchodzą nowe konsole, dla których ten TV będzie przestarzały.
Czy jakość obrazu i dźwięku jest wyraźnie lepsza niż w OLED903?
Pytanie czy warto dopłacać spora kwotę do nowego modelu (stary zapewne będzie można teraz kupić sporo taniej na wyprzedażach)
Dlaczeczego nie ma znowu nic o tym jakie pliki czyta USB ? A jakich nie czyta ….
Gdyż jest to android i otworzysz wszystko przy pomocy odpowiednich aplikacji
wersjami
LG OLED55C9/7 vs LG OLED55C9 PLA
Może orientuje się ktoś , jaka jest różnica między tymi wersjamji .
o Co Chodzi ?
Dzisiaj akurat byłem w sklepie z konsolą i testowałem c9 i w moim odczuciu telewizor nie nadaje sie dla gracza. Okropnie szarpie i klatkuje przy ruchu kamery. Dużo przyjemniej wypadł philips 854 nie mówiąc o panasie 2000. Polecam iść z konsolą do sklepu. Czytanie w internetach tego nie zastąpi.
No straszne głupoty… Akurat ja testowałem u siebie kilka telewizorów i nie w sklepie tylko dłuższy czas w domu. C9 to najlepszy tv do grania jaki widziałem i to bezsprzecznie. Po kolei. Miałem od 2 lat LG b7 i jeżeli chodzi o gry katastrofa. Szarpanie straszne przy konsolowych 30fps ( testowane wszystko na PS4 plus oraz mocnym kompie z 1080ti). Na 60fps z kompa też nie za ciekawie, duże rozmycia. Do drugiego pokoju zakupiłem kolejno kilka wersji 55 calowych. Najpierw był philips oled 803. Rozmycia straszne. Upłynniacz do konsoli w miarę ok, z kompem nie działał… nie wiem czemu. (ogólnie… Czytaj więcej »
Spoko. Masz lepsze doświadczenie w testowaniu. Lg zrobił na mnie złe wrażenie na konsoli przy 30 klatkach a sorry 60 klatek to żadkość. Muszę się opierać na swoim teście. Na philipsie grałem w trybie hdr gra. Znaczne przyjemniej.
Brak HDMI 2.1. Podziękuje. Do widzenia.
Jest to spora wada jak na najnowszy model z “górnej półki”. Druga rzecz, to fakt, że nadal nie została przekroczona magiczna wartość 3GB RAM, która realnie w przypadku Androida robi potężną różnicę w szybkości działania, pamięć wewnętrzna również bez szału. Co z portem RJ-45? Nadal tylko 100M?
A to dlaczego?
dzień dobry. Panie Macieju czy pomiary jasności hdr są faktycznie prawidłowe? a może zmieniła się procedura testowa? wyniki odbiegają dosyć znacznie od np. oleda 903; wszystkie sceny w 934 mają niższą jasność, poza sceną nr4, gdzie 934 jest jaśniejszy. Jest to o tyle dziwne, że panel w 934 miał się charakteryzować większą jasnością…
A czy działa na tym telewizorze dźwięk ATMOS w aplikacji Netflix i czy TV jest w stanie podać to po arc do ampli?