Home News To już oficjalne. Samsung pracuje nad TV QD-OLED
To już oficjalne. Samsung pracuje nad TV QD-OLED

To już oficjalne. Samsung pracuje nad TV QD-OLED

2.25K
9

CEO Samsung Display oficjalnie wyjawił na konferencji IMID, że firma pracuje nad telewizorami QD-OLED.

Niedawno zakończyła się konferencja International Information Display Exhibition w Seulu. Stojący na czele Samsung Display Lee Dong-hoon zapowiedział (za The Bell), że firma opracowuje obecnie technologię pozwalającą na wyprodukowanie diod emitujących organiczne światło wykorzystujących kropki kwantowe (QD-OLED).  

QD-OLED

Dzięki połączeniu technologii Quantum Dot z OLED, Samsung będzie mógł uzyskać kolory o niezwykle dużym stopniu nasycenia. QD-OLED jest szansą na połączenie najlepszego z obydwu kategorii, maksymalnej czerni znanej z OLED-ów z jasnością QLED-ów oraz ich szerszą paletę kolorów. Przy okazji całkiem prawdopodobne jest obniżenie w ten sposób kosztów produkcji.

Jak już podawaliśmy, według wcześniejszych doniesień, Samsung miałby uruchomić produkcję pilotażową w drugiej połowie 2019.

(2253)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(9)

 1. qled ,microled,teraz QD ><oled ,samsung chyba traci rynek i łapie jakąs depresje przez oledy lg(panele również dla innych firm) i  nie moze się zdecydować co produkować lub jaką papkę marketingową wysyłać w świat..

 2. Tym razem to chyba nie będzie marketingowe oszustwo tylko prawdziwy OLED. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im jak najlepiej bo nic tak nie pomaga rynkowi jak konkurencja. Może i Chińczycy postawią sobie jakąś fabrykę?

 3. Quantum Dot + OLED to jeszcze rozumiem, ale powiedzcie mi jak oni chcą uzyskać jasność znaną z TV LED na diodach OLED?

 4. To chyba przeklejka z materiałów marketingowych przesłanych przez Samsunga, bo:

  Cytat

  połączenie najlepszego z obydwu kategorii(...)jasnością QLED-ów oraz ich szerszą paletę kolorów

  Czy QLED ma szerszą paletę kolorów od OLED? Na tym portalu to napisano? Heloł.

  Czy nie jest tak, że tylko kilka topowych modeli LED ma jasność OLED? Powtarzana legenda o ciemności oled, a chyba na tym portalu robi się testy.

 5. 7 godzin temu, djgromo napisał:

  Quantum Dot + OLED to jeszcze rozumiem, ale powiedzcie mi jak oni chcą uzyskać jasność znaną z TV LED na diodach OLED?

  Dzięki kropkom kwantowym właśnie.

 6. Myślę, że na CES coś już zobaczymy. Kolejny ciekawy rok się zapowiada ?

 7. 17 godzin temu, Mierzwiak napisał:

  Dzięki kropkom kwantowym właśnie.

  Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że kropki kwantowe wpływają na poszerzenie palety barw, a nie na jasność. Nie są źródłem światła, a filtrem więc jeśli już to raczej dodatkowo przyciemnią obraz. LCD mają wysoką jasność nie dzięki kropkom tylko dzięki technice podświetlenia.

 8. Użycie kropki kwantowej może zdecydowanie wpłynąć na jasność HDR i ruszyć ten zastany temat w matrycach OLED. To może być mega ciekawy rok jeżeli takie panele w końcu trafią na rynek. Ale myślę, że LG Display też nie śpi ?

 9. to jakie to podświetlenie w nim będzie ? oparte na diodach o 3 kolorach? czyli problem niebieskiej diody jest już rozwiązany?