Home News Samsung rozpocznie produkcję testową QD-OLED w 2019?
Samsung rozpocznie produkcję testową QD-OLED w 2019?

Samsung rozpocznie produkcję testową QD-OLED w 2019?

3.14K
4

Koreańskie media donoszą o tym, że Samsung miałby rozpocząć pilotażową produkcję paneli QD-OLED w drugiej połowie 2019.

Portal ETNews podał informację o tym, że Samsung miałby teraz współpracować z firmami Canon i Kateeva aby stworzyć infrastrukturę produkcyjną, która przetworzy matryce OLED-owe na sprzęcie Canon i zostaną na nie nałożone filtry Quantum Dot (Kropka kwantowa) narzędziami firmy Kateeva używanymi w produkcji drukarek.

QD-OLED

Pierwsze pogłoski na temat połączenia technologii OLED i Quantum Dot pojawiły się w lutym 2018, stąd też wziął się skrót QD-OLED. Samsung miałby używać niebieskich paneli OLED z kropkami kwantowymi mającymi nałożone zielone i czerwone filtry. W ten sposób koreańska firma uniknęłaby naruszenia patentów LG i stworzyła alternatywę dla OLED-ów, która odznaczałaby się jeszcze większą jasnością oraz szerszą paletą kolorów.

Samsung miałby rzekomo rozpocząć produkcję testową w drugiej połowie 2019, a co ciekawe, takim rozwiązaniem (czyli połączeniem OLED i kropek kwantowych) interesuje się także Apple.

Źródło: ETNews

(3137)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(4)

  1. Czyli jednak OLED nie jest taki zły jak Samsung twierdzi w reklamach ? :D 

  2. Niech sie skupią na microLED lepiej
  3. niech się skupią na obu - konkurencja LG bardzo dobrze zrobi

    no i może samsungowy oled bedzie mial mniej wad technologii "oled by lg"