Home News Nowy kanał w polskiej telewizji może nadal nadawać! KRRiT bez problemu przyznało koncesję. Będą kontrowersje? Gdzie oglądać?
Nowy kanał w polskiej telewizji może nadal nadawać! KRRiT bez problemu przyznało koncesję. Będą kontrowersje? Gdzie oglądać?

Nowy kanał w polskiej telewizji może nadal nadawać! KRRiT bez problemu przyznało koncesję. Będą kontrowersje? Gdzie oglądać?

157.41K
13

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała prawo do nadawania nowemu kanałowi, który trafił do telewizji prosto z internetu. Koncesja dla religijnej stacji EWTN Polska została wydana na okres 10 lat. Pozycja pojawi się w wybranych sieciach kablowych w różnych miastach Polski. Gdzie będzie ją można oglądać? Jakie treści znajdą się na antenie?

Nowy kanał EWTN Polska rusza w telewizji kablowej. Jest koncesja od KRRiT

KRRiT wydała kolejną w ostatnim czasie koncesję na nadawanie w telewizji. Tym razem pozwolenie na nadawanie przyznano kanałowi, który funkcjonował do tej pory głównie w przestrzeni internetowej. To religijna stacja EWTN Polska, która wywodzi się z globalnej, dostępnej w ponad 150 krajach, katolickiej sieci telewizyjnej EWTN (Eternal Word Television Network/Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa). W przestrzeni telewizyjnej kanał ma się utrzymywać wyłącznie z darowizn widzów. Nie będą tam wyświetlane żadne reklamy, a dostęp do niego ma być całkowicie darmowy.

Rusza zupełnie nowy kanał w polskiej telewizji! KRRiT bez problemu przyznało koncesję. Będą kontrowersje? Gdzie oglądać?

Nadawcą EWTN Polska jest Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II z Wrocławia. Zawarto umowy na dystrybucję kanału w następujących sieciach kablowych:

  • Avios na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej;
  • Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Aura na obszarze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego;
  • Fiberway na obszarze Niepołomic i Krakowa;
  • BCAST na obszarze Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Lublina.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała wspominaną fundację za nadawcę społecznego. Kanał EWTN ma nadawać codziennie przez przynajmniej 12 godzin. Nie wskazano żadnej docelowej grupy odbiorców – stacja ma być kierowana do każdego widza. Nadawca poinformował, że sieć “EWTN ma służyć ortodoksyjnej wierze i nauczaniu Kościoła, zgodnie z głoszeniem Słowa przez papieża i jego poprzedników”. Treści zawarte w programie mają być zgodne z nauką społeczną Kościoła Katolickiego, Konferencją Episkopatu Polski i Stolicą Apostolską, promowały będą modlitwę, wiarę, dobro, zgodę i pokój. Program ma uczyć moralnego postępowania oraz kształtować cnoty.

Rusza zupełnie nowy kanał w polskiej telewizji! KRRiT bez problemu przyznało koncesję. Będą kontrowersje? Gdzie oglądać?
fot. niedziela.pl

EWTN Polska został powołany w październiku 2018 roku i początkowo był obecny wyłącznie w internecie.

magicLinks_2_1

Źródło: https://satkurier.pl/news/208685/ewtn-polska-z-koncesja-krrit.html


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(157410)

2.2 20 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
x666
x666
7 dni temu

Nasi Talibowie mają się dobrze!

Rowernik
Rowernik
6 dni temu
Reply to  x666

No, ilu ci krewnych skrócili o glowę?

janpawel202
janpawel202
6 dni temu
Reply to  Rowernik

A ilu namiesza w głowie. Ilu ludzi przez te bzdury, sianie nienawiści w imię jedynej prawdziwej doktryny religii sekty PiSowskiej będzie skazane na życie w tym grajdole obłudy.

Nabuchodonozor
Nabuchodonozor
6 dni temu

No proszę, stacja science-fiction bez problemu dostała koncesję. Kiedy to się skończy?

Solorz
Solorz
5 dni temu
Reply to  Nabuchodonozor

Nie obrażejmy stacji sci-fi, to jest stacja fantasy!

Krystek
Krystek
6 dni temu

Dobrze, że koncesje dostają te kanały, które rzeczywiście na nie zasługują. Powodzenia życzę też viaplay aby jak najszybciej wykupił wszystkie prawa sportowe z normalnej telewizji.

O ja p*****
O ja p*****
6 dni temu

“będą kontrowersje” – no to już wiadomo że ten co pisał artykuł pewnie za aborcją dzieci i za życiem zwierzątek.

Jola
Jola
6 dni temu
Reply to  O ja p*****

Masz cos przeciwko zyciu zwierzat? Dla mnie I normalnych ludzi, zycie zwierzat jest wiecej warte niz zygote.

Witek
Witek
6 dni temu

Nie interesuje się polityką

Norbert
Norbert
6 dni temu

Czemu niby kontrowersyjny? Nigdzie nie było, że wchodzi on na miejsce albo zastępuje inne kanały. Kto będzie zainteresowany oglądaniem to sobie włączy.

Wiga
Wiga
6 dni temu

Nie mamy żadnych zastrzeżeń, jesteśmy za,na pewno będzie ciekawy jak wszystkie stacje TVP

Microsoft
Microsoft
6 dni temu

Ciekawe czy dożyje czasow kiedy to średniowieczne społeczeństwo przestanie wierzyć w idiotyzmy typu religia…?

Yniqedexyk
Yniqedexyk
6 dni temu

Jeżeli to będzie darmowe i będą się utrzymywali wyłącznie z datków widzów to proszę bardzo, niech ludzie ich oglądający im płacą i może to nawet lepiej niż jak na TVPis płacą wszyscy, tylko szkoda ze stacja zgodna z doktryną władzy dostaje odrazu koncesję, a stacja krytyczna wobec rządu czekała na nią 19 miesięcy

13
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x