Home News Nowe wyświetlacze OLED mogą poprawić wydajność smartfonów
Nowe wyświetlacze OLED mogą poprawić wydajność smartfonów

Nowe wyświetlacze OLED mogą poprawić wydajność smartfonów

2.27K
0

Pomimo coraz lepszych komponentów, smartfony niekoniecznie mogą liczyć na zwiększony czas pracy. Być może ten będzie możliwy poprzez nowe usprawnienia technologii OLED.

Większa przekątna ekranu przy dużych rozdzielczościach i luminancji to większy pobór energii. Szansę na jego zminimalizowanie upatruje się teraz w nowej technologii OLED, opracowywanej przez ekipę naukowców z Wydziału Fizyki i Chemii Imperial College London. Ich rozwiązanie miałoby pomóc uzyskać diody wytwarzające światło spolaryzowane.

OLED

W rezultacie wyświetlacze smartfonów używających ich technologii mogłyby blokować światło zewnętrzne tak samo efektywnie, ale zarazem generowałyby więcej jasności. Filtry antyodblaskowe w telewizorach i smartfonach przechwytując światło słoneczne odbierają 50% wydajności energetycznej. Gdyby uporać się z tym aspektem, urządzenia mobilne mogłyby pracować znacznie dłużej.

Z racji tego, że technologia znajduje się dopiero w fazie badań, nie należy się spodziewać jej rychłego debiutu w produktach konsumenckich. Jeśli eksperymenty brytyjskich naukowców zakończą się pomyślnie, za kilka lat moglibyśmy otrzymać wydajniejsze smartfony.


ZOBACZ TAKŻE: Netflix dodał obsługę HDR kolejnym smartfonom. Oto lista


Źródło: TechRadar, Phys.org

(2274)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o