Home Testy Telewizory OLED Samsung Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV
Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV

Test najlepszego telewizora Premium na rynku według EISA: Samsung S95C OLED TV

71.96K
31

Testy szczegółowe

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

Tryb fabryczny “Filmmaker Mode” przed kalibracją

  wynik   wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,9 maksymalna 3,7
Średnia deltaE barw ze wzornika 2,2 maksymalna 4,7
Średnia deltaE palety szarości 2,8 maksymalna 4,8

Profesjonalna kalibracja Samsung S95C

  wynik   wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,0 maksymalna 2,3
Średnia deltaE barw ze wzornika 0,5 maksymalna 0,8
Średnia deltaE palety szarości 0,5 maksymalna 0,6

Niezmiennie w telewizorach Samsung, najlepszym trybem (w kwestii odwzorowania kolorów) jest “Filmmaker Mode”. To co jest równie niezmiennie, to fakt, że żaden tryb producencki nie jest idealny. I tym razem tak było. Pierwszym mankamentem, który rzucał się w oczy była nierównomierna gamma. Jak widzimy, na lewej stronie wykresu została ona podbita w górę co powodowało utratę detali w najciemniejszych scenach. Z prawej strony wykresu, pomiar wykazał również podniesioną charakterystykę wartości, z tym, że tym razem powodowało to zmniejszenie kontrastowości obrazu. Drugim mankamentem wartym wspomnienia był balans bieli. Poprzez niedobór koloru czerwonego, dwa pozostałe za mocno się wybiły, powodując zielony oraz niebieski zafarb w zależności od jasności sceny. Na szczęście na wyposażeniu telewizora Samsung S95C znajdziemy bardzo rozbudowane i precyzyjne narzędzia do kalibracji obrazu. Znajdziemy tu, bowiem 2 i 20 punktową regulację skali szarości oraz system zarządzania barwą, która cechuje się bardzo szerokim zakresem funkcjonalności oraz brakiem powstawania zjawiska tzw., posteryzacji obrazu. Dzięki zastosowaniu tych narzędzi wyniki testowanego telewizora uległy znaczącej poprawie. Prawie każdy z parametrów został ustawiony wzorcowo, co udowadniają średnie błędy deltaE na poziomie “0,5”. Taki obraz bez przeszkód możemy nazwać referencyjnym. Zamów profesjonalną kalibrację TV (w całej Polsce)

Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji. Więcej informacji zaczerpnąć można w: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora oraz w temacie: Wielki test kalibracji

(71957)

3.6 50 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

69
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof
Krzysztof
2 miesięcy temu

Witam
Jestem właścicielem 65″ S95C od 2 tygodni. Próbowałem ustawić parametry TV wg tego testu i nie udało się. U mnie jest to niemożliwe lub nie potrafię. W moim TV tryb obrazu, to tylko “zoptymalizowany” lub “komfort dla Twoich oczu”. Nie ma innych opcji. Ustawienie rozmiaru obrazu to: 16:9, 4:3 i użytkownika. Z innymi parametrami jest podobnie. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Pozdrawiam.

Roni Bydlak
Roni Bydlak
6 miesięcy temu

Czemu się nie przeprosili z Dolby Vision?

Roni Bydlak
Roni Bydlak
10 miesięcy temu

Zgodnie z radą bardziej doświadczonych kolegów spróbowałem obejrzeć Netflixa bez DV. Słabo to wygląda. Doceniam kropki w OLED, ale póki Samsung nie przeprosi się z DV, wybiorę prędzej Sony.

Roni
Roni
11 miesięcy temu

Jak to możliwe, że w waszych testach, dla HDR wartości: “Średnia deltaE palety szarości” oraz “Średnia deltaE barw ze wzornika” są większe od wartości maksymalnych?

Last edited 11 miesięcy temu by Roni
Roni Bydlak
Roni Bydlak
11 miesięcy temu

Panie Maćku, dwa pytania. Jaki tv polecić osobnikowi, który od 18:00 do 24:00 tylko TVN 24 i kolejny ekran wypalił? I drugie – który producent najlepiej chłodzi panele?

TOMASZ
TOMASZ
5 miesięcy temu
Reply to  Roni Bydlak

takiemu osobnikowi należałoby polecić dobrego psychiatrę

Kris
Kris
11 miesięcy temu

Czy między 55 a 77 cali w tym modelu będą jakieś różnice w kwestiach poruszanych w teście?

Maku
Maku
1 rok temu

Czy mając NAS z SMB i DLNA na tym TV jestem w stanie odtworzyć film z mkv z Atmos?

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Witam, super recenzja.
Posiadam telewizor S95c od 3 tygodni i mam problem z ustawieniem trybu gra Hdr.
Po aktualizacji 1220 podobno spadła jasność tv oraz ETOF w trybie gry został poprawiony.
Nie rozumiem tylko czemu używacie Tryby gra hdr 10+ a nie trybu Hdr gra ( podstawowy) który w teorii ma za zadanie zbliżyć się do Hgig.
I co sądzicie o zmianie kolorów na NATYWNE o którym wspominają na Rtings?

Dziękuję i pozdrawiam.

Rafał
Rafał
1 rok temu

Cześć,

Czy warto dopłacić do S95C lub S90C względem S95B – 55 cali? Salon mam dość ciemny więc jasność ekranu nie jest tu niczym kluczowym.

Michał
Michał
1 rok temu

Z jakich filmów są te klatki?

Sky
Sky
1 rok temu

W życiu nie kupiłbym TV premium bez Dolby Vision. Przypis o słabszych czerniach podczas oglądania w dzień, rozłożył mnie na łopatki. Szanuję Samsunga jako “pewnego średniaka”, ale w kategorii premium, to robi tylko telefony. Na koniec myśl: 77 cali, to premium sypialniane. Witamy w latach 2023+. Ciekaw jestem jak producenci nadążą za oczekiwaniami rynku. Wszystko poniżej 85 cali nie jest dużym telewizorem. Wielcy po cichu panicznie chwytają się rozwiązań ostatecznych, podkarmiając potwora mającego już największy udział na świecie w sprzedaży TV, które faktycznie można nazwać “dużymi”. Panele 98 cali w Sony i Samsung podchodzą od TCL. Nie kibicuję Chinom, ale… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu
Reply to  Sky

Cena modelu X955 to 23 tyś za 85″ oraz 36,7 tyś za 98″ wychodzi więc na to, że za 1 tyś zł więcej (S95C 77″ – 22 tyś) mamy kilka cali większy ekran ;);). Jedyne na co pozostaje czekać to testy i recenzja. Pozdrawiam.

Lesli47
Lesli47
1 rok temu
Reply to  Sky

Odpowiedz sobie na pytanie , pamiętając o cenie, co wolisz tv o maksymalnej jasności ekranu po kalibracji 1200-1300 nit przy np HDR+ czy tv z DV ale o maksymalnej jasności po kalibracji 700-900 nit i cenie większej np 30%.

TOMASZ
TOMASZ
5 miesięcy temu
Reply to  Lesli47

zdecydowanie z DV

grzegorz
grzegorz
1 rok temu
Reply to  Sky

przestań bajdurzyć na temat Dolby bo ten temat jest jak stary kilkukrotnie ten sam odgrzewany “kotlet”

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

A co z cena? Wielokrotnie pisaliście o tym, jaką to matryca qd-oled ma być tania w produkcji. Kilkakrotnie tańsza niż WOLED. Cena finalna produktu jednak tego nie odzwierciedla, qd-oled jest droższy niż woled. Gdzie się podziała różnica? Oczywiście w kieszeni producenta, który skąpi, żeby zapłacić za licencje na dolby vision. Pazerność dzisiejszych producentów nie zna granic. Co do samego TV to jak dla mnie dyskwalifikuje go brak filtra absorbującego światło, co w mojej ocenie, przy oglądaniu w dzień, bardziej przypomina technologie LCD niż oled, z powodu szarej czerni.

robert
robert
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

zadaj sobie pytanie, dlaczego ma być tanio skoro w górę wystrzeliły ceny dosłownie wszystkiego….

Vincent
Vincent
8 miesięcy temu
Reply to  robert

Nie chrzań! nie wszystkiego elektronika akurat spada w dół, tv to nie chleb Nie musisz tego kupować, na szczęście jest nadzieja ponieważ konkurencja kudeo ledów w stosunku do oledów w RGB może w końcu coś zmieni i będzie tak samo jak z plazmami że tańsze oledy będą na każdą kieszeń, a ceny telewizorów premium i tych dużych rozmiarów w końcu spadną.

grzegorz
grzegorz
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

powiem tylko jedno bzdury gadasz na temat szarej czerni

TOMASZ
TOMASZ
5 miesięcy temu
Reply to  grzegorz

jest szara, jesli to negujesz tos baran

Sebastian
Sebastian
1 rok temu

piloty są akurat najlepsze w samsungu szkoda tylko że CX wypalony obraz, C1,C2 to samo po ok. roku używania jako monitora ale że to tanie TV to wymiana po roku. Za to S95B wypalony obraz po ok. 2 tygodniach !!! Zastanowiłbym się 10x czy kupić S95C o wiele sensowniej wypada tutaj G3 poza tym Samsung w życiu nie uzna wypalenia jako wadę LG czasem uznaje i wymienia matrycę. G3 wg. zapowiedzi jest praktycznie wolne od wad i raczej w 2 letniej gwarancji jeśli obraz by się wypalił to by dokonali wymiany.

Dawid
Dawid
1 rok temu
Reply to  Sebastian

O tym, że Samsung 3mc po premierze obciął jasność s95b nikt już nie pisze… spadła poniżej poziomu g2 od LG… obcięli bo cóż… nie nadążali z reklamacjami. Tv był/jest zdecydowanie za cienki i tamtych 1500 nitów nie było jak schłodzić. Tu może być lepiej ale nie mam zamiaru bawić się w beta testera za swoje własne pieniądze. G2 na ścianie z 5 letnia gw na matrycę mi wystarcza.

Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Dawid

Podaj źródło informacji dotyczące pierwszego zdania bo w innym wypadku to tylko bajdurzenie z Twojej strony i nic więcej, w moim wypadku wypaliły się dwa LG teraz mam trzeciego i ostatniego

Vincent
Vincent
8 miesięcy temu
Reply to  Dawid

Ale ty bzdury wypisujesz O Jezu jak ci mogą obciąć jasność po aktualizacji? Jasność jest s95b jest wciąż taka sama jak była 1040 nitów srednio

Ronnie
Ronnie
1 rok temu

Szkoda, że ta marka, co sam boleśnie doświadczyłem, przestaje wspierać aplikacje streamingowe (filmowe) jak np. HBO w swoich telewizorach już po 3 – 4 latach. Ponadto fatalny serwis pogwarancyjny w Warszawie (zgłoszenie on-line w eo Networks, czekanie na wycenę, profoma do przedpłaty, przedpłata za usługę, wyznaczenie terminu na naprawę. Od zgłoszenia do naprawy – ok. 4 tygodnie. Choćby nie wiem jakie wodotryski Samsung oferował, nie jestem zainteresowany.

Artur
Artur
1 rok temu

Piloty wyglądają coraz bardziej tandetnie… Po za tym TV jest dopracowaną wersją s95b. Większa jasność i dodany moduł One Connect. Od premiery cieszę się z posiadania s95b pomimo drobnych bolączek wieku dziecięcego, które w s95c nie powinny się pojawiać. Liczyłem że jednak dodadzą wsparcie dla Dolby Vision, szkoda. Ciekawe jak wypadnie w bezpośrednim porównaniu A95L

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Artur

Samsung i DV LOL
Ile dałeś?

Artur
Artur
1 rok temu
Reply to  Arek

Media Expert, zakupiony dnia 31.07.2022, 12999,00 zł. Oberwał niedawno zabawką od dziecka, ale na szczęście dodatkowe ubezpieczenie mnie uratowało 🙂 TV z sypialni do salonu wleciało bo prawie miesiąc go nie było.

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  Artur

Mam ten tv i pilot faktycznie to straszny szajsw porównaniu do A95K to Samsung niech uczy się i weźmie przykład z Sony!

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Pawel

natomiast pilot z A95K nie jest według mnie idealny w porównaniu do 2021r z poprzedniego A90J. Tamten był co prawda większy, ale za to posiadał przyciski przewijania do tyłu i do przodu, co bardzo ułatwiało komfort w przypadku filmów z neta, streamingu i z DVD. Poza tym posiadał button do You Tube, a przycisk “narzędzia” miał z kolei umieszczony niżej w wygodniejszym miejscu niż w A95K.

31
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x