Home News Nowe soundbary Yamaha z Alexa, ARC, emulacją DTS:X
Nowe soundbary Yamaha z Alexa, ARC, emulacją DTS:X

Nowe soundbary Yamaha z Alexa, ARC, emulacją DTS:X

2.25K
0

Wkrótce ukażą się nowe serie soundbarów Yamaha: YAS-209 oraz YAS-109. Obydwa z nich obsługują asystentkę Amazon Alexa, są zgodne z protokołem ARC i emulują DTS:X. 

YAS-109 i 209 to następcy obecnie dostępnych modeli YAS-107 i YAS-207. Jak każdy obecnie szanujący się soundbar wykorzystują protokół ARC, a także obsługują Bluetooth i Wi-Fi. Ponadto, w obydwu z nich znajdziemy obsługę Amazon Alexa dla komend głosowych (niestety nadal tylko w języku angielskim). Sprzęty różnią się od siebie rodzajem użytych głośników niskotonowych. YAS-109 posiada jedynie wbudowane, natomiast w YAS-209 znajdziemy osobny bezprzewodowy subwoofer.

Yamaha

 

Firma Yamaha współpracowała z Amazon optymalizując wspólnie pracę wbudowanych mikrofonów. Mają one automatycznie ściszać dźwięk przy wykryciu danej komendy (ciekawe z jaką efektywnością?). Alexa nie jest również wepchnięta do sprzętu na siłę − można ją wyciszyć lub całkowicie wyłączyć. W kwestii samego audio, sprzęty są w stanie dekodować dźwięk Dolby Digital i DTS Digital Surround, jak również wspierają wirtualizację DTS:X. Technologia Yamaha Clear Voice ma − jak nazwa wskazuje − zapewnić wyraźniejsze dialogi.

Model YAS-109 wejdzie do sprzedaży w sierpniu, w cenie około 1430 złotych. Wersja YAS-209 natomiast ukaże się we wrześniu, a jej koszt to wydatek rzędu ok. 1900 zł.


ZOBACZ TAKŻE: produkty audio Yamaha z obsługą AirPlay 2 i eARC


Źródło: What Hi-Fi

(2254)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o