Home News Nokia wprowadza telewizor 4K z Dolby Vision
Nokia wprowadza telewizor 4K z Dolby Vision

Nokia wprowadza telewizor 4K z Dolby Vision

918
0

Nokia, marka przywrócona kilka lat temu i znana ze smartfonów, wydała teraz swój pierwszy telewizor 4K z Dolby Vision. Przyglądamy się, co ma do zaoferowania.

Na początku trzeba zaznaczyć, że telewizor 4K jest w zasadzie “składakiem”, z gotowymi komponentami i jedynie opatrzony logiem Nokia. Niemniej, jest to interesująca ciekawostka. Zerknijmy więc na tego Frankensteina, który ukaże się za kilka dni w Indiach, a wiemy o tym z największego tamtejszego sklepu internetowego, Flipkart.

nokia telewizor

Nokia: telewizor 4K – parametry

Telewizor Nokia (oznaczenie 55CAUHDN) posiada 55-calowy panel IPS LCD o rozdzielczości 4K, kompatybilny z formatami HDR10 i Dolby Vision. Odbiornik odznacza się podświetleniem typu Direct LED. Możemy liczyć tutaj także na odświeżanie 60 Hz oraz system audio JBL (o mocy 24 W). Produkt jest wyposażony również w Android TV (9 Pie), co oznacza dostęp do tysięcy aplikacji w Google Play Store oraz obsługę Chromecast.

Jeśli chodzi o łączność i złącza, w znajdziemy tutaj 3 wejścia HDMI, a telewizor zgodny jest z Bluetooth i WiFi (absolutnie nic nadzwyczajnego).

Generalnie oprócz loga Nokia, odbiornik ten nie wyróżnia się kompletnie niczym, aczkolwiek trzeba mu oddać, że jest przystępny cenowo.

nokia telewizor

Nokia: telewizor 4K – cena i dostępność

Telewizor marki Nokia wchodzi do sprzedaży 10 grudnia 2019 i początkowo będzie dostępny wyłącznie w Indiach. Jest możliwe, że ujrzymy go również na innych rynkach, ale nic o tym w tym momencie nie wiemy. Jego cena? 42 000 rupii indyjskich, czyli około 2263 złotych.

Źródło: flatpanels

Możecie również u nas przeczytać:

(918)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o