Home News Niemcy już inwestują w sieć 6G! Dopiero ten standard ma wszystko zmienić? Ma być 100 razy szybszy od 5G
Niemcy już inwestują w sieć 6G! Dopiero ten standard ma wszystko zmienić? Ma być 100 razy szybszy od 5G

Niemcy już inwestują w sieć 6G! Dopiero ten standard ma wszystko zmienić? Ma być 100 razy szybszy od 5G

32.39K
2

Znaczna większość z nas nie zdążyła jeszcze skorzystać z możliwości sieci 5G, a na horyzoncie jest już kolejny standard. W rozwój 6G setki milionów euro chce zainwestować niemiecki rząd. Pomysłodawcy wierzą, że dopiero ta technologia będzie mobilnym standardem przyszłości.

5G jest ok, ale przyszłość należy do 6G? Nowa sieć ma być 100 razy szybsza

Niemcy twierdzą, że rozwój technologii związanych z internetem przyspieszył na tyle, że nie można dłużej zatrzymywać się przy jednym standardzie. W związku z tym już planowana jest potężna inwestycja w rozwój i propagowanie standardu 6G, które – wedle danych niemieckiego rządu – ma zastąpić 5G i być wykorzystywany od 2030 roku.

Nasi zachodni sąsiedzi planują już teraz zainwestować 700 milionów euro w kolejny standard sieci mobilnej. Przesył danych za pomocą 6G ma być jeszcze 100 razy szybszy niż w przypadku 5G. Na razie niewiele nam to mówi – w końcu mało kto miał jak dotąd w Polsce okazję skorzystać na smartfonie z ultraszerokiej przepustowości gwarantowanej przez obecną od niedawna technologię. Można sobie jednak wyobrazić, że po wprowadzeniu 6G jakiekolwiek bariery napotykane obecnie po prostu przestałyby istnieć.

Niemcy już inwestują w sieć 6G! Dopiero ten standard ma wszystko zmienić? Ma być 100 razy szybszy od 5G

Niemcom chodzi też jednak o tempo rozwoju technologii komunikacyjnych. W 2030 roku 5G może już rzeczywiście nie wystarczać – pamiętajmy, że obecnie 4G jest już w niektórych wymagających zastosowaniach zupełnie niewystarczające. Pierwszy smartfon wykorzystujący ten standard pojawił się na rynku w 2010 roku, czyli 11 lat temu. Od tego czasu tempo rozwoju technologii związanych z internetem znacznie wzrosło.

Źródło cytuje niemiecką minister ds. Edukacji i Badań Anję Karliczek, która uzasadnia planowaną inwestycję w 6G:

 „Dzięki 4G po raz pierwszy mieliśmy bezprzewodowy, szerokopasmowy Internet i prostsze aplikacje maszynowe stały się możliwe. 5G już wyznacza ważne standardy i przenosi sieci cyfrowe na wyższy poziom. 6G będzie jednak technologią mobilnej transmisji danych przyszłości” – powiedziała.

Niemcy już inwestują w sieć 6G! Dopiero ten standard ma wszystko zmienić? Ma być 100 razy szybszy od 5G

6G ma się przydać na przykład w sektorze medycznym, wydatnie przyczyniając się do rozwoju leczenia na odległość. W najbliższych latach rozwijany ma być złożony ekosystem budowany wokół nowego standardu – Niemcy chcą być na froncie prac nad 6G. Wspólne starania podejmują już inne kraje Uni Europejskiej – w styczniu wystartował program “Hexa-X”, zasilona kwotą 900 milionów euro. Cel? Ten sam co w przypadku Niemiec: budowa infrastruktury pod mobilny standard przyszłości.

Źródło: https://satkurier.pl/news/203234/rzad-niemiec-zainwestuje-w-6g.html


Przeczytaj więcej:

(32388)

3 2 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
Adam
3 dni temu

Chińczycy od kilku miesięcy testują 6G, drony wojskowe działają znacznie lepiej i z większą precyzją, 6G to wstęp do gwiezdnych wojen i unicestwienia ludzi, roboty za niewiele lat przejmą pełna kontrolę nad systemami wojskowymi, 6G to tylko umożliwi .

grzes07
grzes07
3 dni temu

chcą pracować nad 6G a wielu rejonach Niemiec jest kiepski zasięg lub całkowity brak

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x