Home News Netflix otworzy polskie biuro? Firma rekrutuje
Netflix otworzy polskie biuro? Firma rekrutuje

Netflix otworzy polskie biuro? Firma rekrutuje

1.15K
1

Netflix umieścił ogłoszenia na swoich stronach rekrutacyjnych. Dotyczą one regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jedna z nich dotyczy również menedżera ze znajomością języka polskiego. Spekuluje się, że w planach firmy jest otwarcie polskiego biura.

Co nowego na Netflix w lipcu 2019?

Jak podaje serwis press.pl, w 2020 prawdopodobnie firma Netflix otworzy biuro w Warszawie. Byłoby to kolejna europejska placówka, obok Paryża, Londynu, Madrytu, Berlina i Amsterdamu. Potentat medialny poszukuje senior business development managera.

Niedawno gigant VOD obsadził dwa stanowiska menedżerskie zatrudniając Łukasza Kluskiewicza oraz Tomasza Ebbiga. Ten pierwszy pełni funkcję content acquisition managera, ten drugi – marketing directora na Europę Środkowo-Wschodnią.

Netflix

Z racji tego, że Polska jest najbardziej dochodowym rynkiem VOD w Europie Wschodniej, otwarcie biura w naszym kraju miałoby biznesowy sens.

Netflix znajduje się również w gronie potencjalnych kandydatów do przejęcia polskich treści od Showmaksa. Zamknięty już w Polsce serwis VOD zdobył renomę zawartością stworzoną pod nasz rynek. Warto przypomnieć, że od 2020 dostawców VOD będzie obowiązywać dyrektywa Parlamentu Europejskiego dot. europejskich treści. Wymaga ona dostarczania minimum 30% lokalnej zawartości rocznie.

Dane Ampere Analysis z czwartego kwartału 2018 roku wskazują, że Netflix ma około 775 tysięcy abonentów w Polsce. Firma analityczna Digital TV Research prognozuje, że do 2024 Netflix będzie mógł liczyć na dwa miliony subskrybentów w naszym kraju – najwięcej w Europie Wschodniej.


ZOBACZ TAKŻE: Oglądamy więcej VOD w Polsce, ale dzielimy się częściej kontami


Źródło: press.pl, opr. własne

 

(1147)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o