Home News NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu
NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu

NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu

337
0

Dwie agencje kosmiczne, NASA i ESA zarejestrowały ostatnio pierwszy materiał z przestrzeni kosmicznej w rozdzielczości 8K.

Kamera Helium 8K firmy RED posłużyła do zrealizowania nagrania na International Space Station, którym zajęły się NASA i ESA. Pokazuje ono życie astronautów a także przeprowadzane przez nich eksperymenty, w tym sekwencjonowanie DNA celem zidentyfikowania mikrobów na stacji kosmicznej, czy też porównywanie roślin wyhodowanych w kosmosie do tych, które uprawiano na Ziemi, a także wzajemne oddziaływania cząsteczek osadów.

NASA do tej pory opublikowała całkiem sporo imponujących nagrań w 4K, a od teraz będziemy mogli spodziewać się jeszcze więcej treści w 8K. Całkiem możliwe, że do premiery telewizorów 8K OLED LG czy też aktualnej premiery QLED TV 8K, przybędzie zawartości dostępnej w tej rozdzielczości i oby nie tylko z NASA. Jedynym komercyjnym filmem ze skanem w 8K jest Baraka.

(337)

tags:
Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.