Home News NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu
NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu

NASA i ESA udostępniają pierwsze nagranie w 8K z kosmosu

340
0

Dwie agencje kosmiczne, NASA i ESA zarejestrowały ostatnio pierwszy materiał z przestrzeni kosmicznej w rozdzielczości 8K.

Kamera Helium 8K firmy RED posłużyła do zrealizowania nagrania na International Space Station, którym zajęły się NASA i ESA. Pokazuje ono życie astronautów a także przeprowadzane przez nich eksperymenty, w tym sekwencjonowanie DNA celem zidentyfikowania mikrobów na stacji kosmicznej, czy też porównywanie roślin wyhodowanych w kosmosie do tych, które uprawiano na Ziemi, a także wzajemne oddziaływania cząsteczek osadów.

NASA do tej pory opublikowała całkiem sporo imponujących nagrań w 4K, a od teraz będziemy mogli spodziewać się jeszcze więcej treści w 8K. Całkiem możliwe, że do premiery telewizorów 8K OLED LG czy też aktualnej premiery QLED TV 8K, przybędzie zawartości dostępnej w tej rozdzielczości i oby nie tylko z NASA. Jedynym komercyjnym filmem ze skanem w 8K jest Baraka.

(340)

tags:
Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.