Najdroższy telewizor świata już dostępny w Polsce! LG OLED R1 pojawił się w Media Expert. Chętni? Cena powali was na kolana!
Dopiero pisaliśmy o dostępności futurystycznego, rozwijanego telewizora LG w Wielkiej Brytanii, a tymczasem zawitał on do oferty pierwszego polskiego elektromarketu! Cena OLED R1 jest znacznie niższa od tej, z którą skonfrontowani zostali klienci z UK, ale i tak wykracza daleko poza możliwości finansowe ogromnej większości Polaków. Co trzeba wiedzieć o tym ekskluzywnym gadżecie?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy nowy panel OLED evo to rewolucja? Recenzja telewizora LG OLED G1 od HDTVTest oraz nasze pomiary dają odpowiedź na to pytanie!
Rozwijany telewizor LG OLED R1 pojawił się w Polsce
Natrafiliśmy dziś na ofertę, które kompletnie się nie spodziewaliśmy – w sieci Media Expert znienacka pojawił się prawdopodobnie najdroższy obecnie telewizor świata – rozwijany LG OLED R1! Telewizor w wariancie 65″ można już kupować, jednak widnieje przy nim następująca adnotacja:
“Dostępność do 120 dni. Po złożeniu zamówienia Dział Obsługi Klienta skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów dostawy!”
Dostępność modelu | |
Telewizor LG OLED 65R19LA | 439 999 zł |
Chętnych – jeśli tacy się w ogóle znajdą – z pewnością ucieszy informacja, że sklep dostarczy im telewizor za darmo. To ważne, bo przecież zdążyliśmy się już przez lata naczytać o sporych kosztach generowanych w procesie produkcji i dostawy tego wyjątkowego telewizora. Do niedawna był on dostępny wyłącznie w Korei Południowej, gdzie z resztą udostępniono go chętnym po szeregu wcześniejszych zapowiedzi – LG OLED SIGNATURE R widujemy przecież od lat!
Polska cena, choć absurdalna, jest niższa od tej zaproponowanej w Wielkiej Brytanii (100 tysięcy funtów, czyli około 540 tysięcy złotych). Przekonajmy się zatem, za co trzeba tyle zapłacić!
- NAJLEPSZA PROMOCJA DZISIEJSZEGO DNIA: Telewizor LG z HDMI 2.1 4K 120Hz za jedyne 2052 zł? To nie żart. Wielka wielkanocna promocja na telewizor do sportu i nowych konsol z Dolby Vision!
Rozwijany czy też rolowany telewizor widzieliśmy już na żywo kilka razy!
Ten wyjątkowy telewizor LG mieliśmy już okazję kilka razy oglądać na różnego rodzaju targach w tym CES w Las Vegas. Oczywiście za każdym razem robił na nas piorunujące wrażenie i był największą atrakcją stoiska koreańskiego producenta. Świadczyło o tym gigantyczne zainteresowanie zwiedzających, którzy tłumnie ustawiali się w kolejkach. Chcieli na własne oczy zobaczyć jak działa taki produkt na żywo:
Rozwijany LG OLED R1 – co wiemy o tym telewizorze?
LG SIGNATURE OLED R1 (wcześniej znany jako OLED RX) może zmieniać swój wygląd odpowiednio do jednego z trzech trybów: Full View z całkowicie rozwiniętym ekranem, Line View z częściowo rozwiniętym ekranem oraz Zero View ze zwiniętym ekranem. Dzięki swoim elastycznym możliwościom, OLED LG może być używany na różne sposoby, co jest możliwe dzięki rozwojowi technologii OLED.
Tryb Full View
W trybie Full View duży ekran w pełni cieszy oczy kontrastem, głębią i realizmem obrazu, które stały się synonimami telewizorów wykonanych w technologii OLED. Stale rozwijane funkcje sztucznej inteligencji oraz jakość obrazu i dźwięku zapewniana przez procesor wideo α (Alpha) 9 trzeciej generacji oraz algorytm uczenia się deep learning sprawiają, że telewizor ten jest klasą sam w sobie.
Zgodność z technologią Apple HomeKit pozwala natomiast na sterowanie telewizorem LG przy użyciu aplikacji Home lub poprzez wydawanie poleceń asystentce Siri.
Tryb Line View
Tryb Line View umożliwia częściowe rozwinięcie ekranu LG SIGNATURE OLED R1 i wykonywanie czynności, które nie wymagają całej powierzchni wyświetlacza. W trybie tym są dostępne różne funkcje, takie jak Clock (zegar), Frame (ramka ze zdjęciami), Mood (budowanie nastroju), odtwarzacz muzyczny, czy panel sterowania Home Dashboard. Funkcja zegara Invoke Clock pozwala na szybkie sprawdzanie godziny i informacji o pogodzie. Funkcja ramki na zdjęcia umożliwia wyświetlanie plików graficznych ze smartfona, natomiast funkcja Mood pomaga zapewnić odprężającą atmosferę.
Tryb Zero View
W trybie Zero View cały 65-calowy ekran telewizora LG SIGNATURE OLED R jest całkowicie zwinięty i ukryty w podstawie urządzenia. Gdy ekran jest schowany, użytkownicy mogą nadal korzystać z 4.2-kanałowych głośników o mocy 100 W i systemu Dolby Atmos odtwarzając muzykę lub inne formaty audio.
Przynależność telewizora do segmentu Premium wyraźnie potwierdzają wszystkie elementy designu, od obudowy ze szczotkowanego aluminium po maskownicę głośników z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.
Źródło: Media Expert, LG
Przeczytaj więcej na temat telewizorów LG:
- Ile zapłacimy za nowe LG OLED TV na 2021 rok? Są już w ofercie kolejnej sieci, a w zestawie laptop warty 5000 zł gratis!
- Czy LG OLED G1 z panelem evo to przełom w HDR dla tej technologii? Są pierwsze pomiary jasności. Wyniki mogą dziwić!
- Telewizory LG OLED 48″ wreszcie wchodzą do Polski. Znamy ceny modeli A1 60Hz oraz C1 120Hz!
- Jaki TV do PS5 / Xbox Series X/S z HDMI 2.1 4K 120FPS poniżej 3500 zł? Testujemy dwa dostępne na runku modele Samsung (VA) kontra LG (IPS)!
- Testujemy jak sprawuje się na co dzień LG OLED TV za 4000 zł! Seria BX z HDMI 2.1 w historycznie niskich cenach! Gdzie?
- Co można obecnie oglądać w 8K? Jak blisko siadać do telewizora 8K? Analizujemy dostępne źródła na naszym nowym wideo na kanale!
- W tym roku w sklepach aż cztery 77-calowe telewizory 4K LG OLED! Ceny są znacznie niższe niż rok temu! Gdzie kupić?
Za tą cenę to powinien już być 8k…
Jakim cudem telewizor może kosztować w kwocie zbliżonej do Ferrari, nawet gdyby to miał być super hiper zaawansowany 200-calowy wyświetlacz kinowy to więcej jak 100 tysi bym nie za niego nie dał. Doczekaliśmy takich durnych czasów gdzie inflacja jest nawet 20-krotnie zawyżona przez wszelkiej maści spekulantów, a rzeczywista cena rynkowa technologii jest sporo niższa.
Do Ferrari trochę brakuje, chyba, że używanego 🙂
A posiada funkcję informowania użytkownika, że podczas oglądania np. TVP Info przez kilka godzin zostanie w matrycy wypalone logo TVP?
LG dostarczy im telewizor “za dawno”… Jak to dobrze, że koreańscy producenci nie są tak niedbali jak polskojęzyczni “dziennikarze”!!
Ufff, dobrze że 439 999, a nie 440 000, bo jednak mniej boli 😀
Zaczyna to iść w tym kierunku co dział mobilny LG 😉 nawet pomimo tego że LG produkuje matryce, z taka strategia tylko czekać aż Samsung i Sony zaczną produkcję matryc microledowych i za 5 lat na telewizory LG będziemy patrzyć tak jak na ich smartfony
Rozumiem jakby to było więcej cali ale 65? Poniosło.
Jeszcze musisz się męczyć w tej cenie z tą paskudna podstawa, fuj
Droga Redakcjo… już nie mogę się doczekać kiedy przetestujecie ten tv 🙂