Home Testy Telewizory LCD LG LG TV AI ThinQ | TEST | Jak działa sztuczna inteligencja po polsku w LG?
LG TV AI ThinQ | TEST | Jak działa sztuczna inteligencja po polsku w LG?

LG TV AI ThinQ | TEST | Jak działa sztuczna inteligencja po polsku w LG?

17.05K
0

Rok 2018 stoi pod znakiem rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją, która pojawiła się w telewizorach i spowodowała, że poprzez wydawanie różnorakich komend możemy robić coś więcej niż tylko zmieniać kanały czy regulować głośność oglądanego materiału. Google Asystent i Amazon Alexa to rozwiązania, które stanowią przyszłość sztucznej inteligencji w takich urządzaniach jak telewizory, odtwarzacze Ultra HD Blu-ray czy soundbary. Niestety w tym roku polski odbiorca musi obejść się smakiem gdyż nie ma póki co wsparcia dla języka polskiego. Nie wiadomo też kiedy się pojawi. Na przeciw tym oczekiwaniom wyszedł polski odział firmy LG, który specjalnie dla polskiego odbiorcy przygotował wersję przejściową sztucznej inteligencji w języku polskim o nazwie AI ThinQ. Jak działa? Ile zadań możemy na ten moment wykonać? Zapraszam do testu.

System webOS z technologią sztucznej inteligencji ThinQ AI

Od kilku lat firma LG rozwija swoją koncepcję systemu operacyjnego, zwanego webOS. Dotychczas platforma nosiła numery (w ubiegłym roku – 3.5). W najnowszej odsłonie, jaką znajdziemy w telewizorach z 2018 roku, system nazywa się webOS ThinQ AI. AI to skrót od sztucznej inteligencji (artificial inteligence), która została zapowiedziana jako największa systemowa innowacja w tym roku. Zanim jednak przejdę do omawiania tej funkcji, zacznijmy od ogólnego spojrzenia na platformę webOS. Jest to jeden z moich ulubionych systemów operacyjnych, który dzięki zamkniętej budowie działa bardzo szybko i stabilnie, a możliwości które oferuje są bardzo duże. O samym systemie i jego historii pisaliśmy już dużo, więc wystarczy odszukać na portalu. W 2016 roku Wiesław Kowalczyk z LG Polska opowiedział nam o ważnych zmianach w wersji 3.0. Od tego warto zacząć poznawanie systemu od podstaw:

Powyższy materiał jest wstępem do tematu, ponieważ to co zmieniło się rok później (w 2017) to już raczej kosmetyka. Najbardziej istotną zmianą była możliwość parowania przycisku numerycznego (od 0 do 9) z aplikacją. Dzięki temu możemy uzyskać szybki dostęp do najczęściej używanych programów.

Dodana została także funkcja “Moja treść” (po lewej stronie ekranu), dzięki której możemy przeglądać zawartość sparowanych z telewizorem smartfonów. Wystarczy, że zainstalujemy odpowiednią aplikację (iOS, Android), a telewizor będzie miał przez cały czas dostęp do naszych zdjęć i filmów. Będziemy mogli usiąść więc ze znajomymi i oglądać pliki multimedialne bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. No może nie do końca bez wyciągania, bo każde żądanie dostępu musi być autoryzowane przez użytkownika. Pozostałe, pomniejsze zmiany opisaliśmy w temacie: Co nowego w webOS w wersji 3.5 w telewizorach LG na 2017 rok? Odsyłam tam, w celu dalszej lektury. Przejdźmy teraz do tego co najważniejsze czyli pierwszej w historii implementacji sztucznej inteligencji w języku polskim w telewizorze. Przed pierwszymi działaniami upewnijmy się, że język w menu został ustawiony na odpowiedni:

LG TV AI ThinQ test sztuczna inteligencja 10

(17052)

5 2 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x