Home Testy Telewizory OLED LG LG OLED W7 Signature zapowiedź
LG OLED W7 Signature zapowiedź

LG OLED W7 Signature zapowiedź

9.75K
0

Firma LG kontynuuje rozwój technologii OLED. Jako dominujący producent matryc i telewizorów organicznych pokazuje, że niema już odwrotu od powolnego ale postępującego procesu zastępowania wyświetlaczy LCD technologią, która w segmencie premium nie ma sobie równych. Widać to też po innych firmach jak Sony, Panasonic, Philips, Loewe czy Toshiba, które w ofercie premium mają już tylko telewizory w organicznej wersji. Nikt jednak nie spodziewał się, że tak szybko użytkownik końcowy dostanie możliwość zawieszenia na ścianie czegoś co przypomina nie telewizor ale tapetę na której widać będzie ruchomy obraz. A takim właśnie telewizorem jest najnowsze osiągnięcie koreańskiego producenta czyli model Signature W7 o nowatorskim designie „Picture-on-Wall”.

Wygląd jak z przyszłości

Z telewizorem miałem już możliwość obcować od czasów targów CES w Las Vegas. Jak pamiętacie, pierwszy kontakt był powalający. Jednak do dziś niewiele się zmieniło. Chyba każdy, kto zobaczy ten ekran na ścianie nie jest w stanie uwierzyć, że to naprawdę jest telewizor. Wzornictwo serii W7 jest oparte na stosowanej przez LG zasadzie „mniej znaczy więcej”, zgodnie z którą, aby podkreślić piękno samego ekranu, zrezygnowano ze wszystkich zbędnych elementów. Niesamowicie smukły panel OLED, który w badanym przez nas 65-calowym modelu ma zaledwie 2,57 mm oraz waży uwaga: 7,6 kg (!!), można zainstalować bezpośrednio na ścianie, używając jedynie magnetycznych uchwytów, dzięki którym telewizor idealnie do niej przylega. Po tym zabiegu rzeczywiście mamy wrażenie jakbyśmy patrzyli przez okno, a nie na ekran telewizora.

LG OLED 2017
Ciężko uwierzyć, że to jeszcze telewizor!
LG OLED W7 zapowiedź
Magnetyczny uchwyt to jedyne co należy zamontować aby telewizor “przykleić” do ściany!

Oczywiście sam ekran to nie wszystko. W jakiś sposób musimy doprowadzić do niego sygnał. Tutaj też wiele osób zachodzi w głowę jak to działa. Czy ekran jest osobno podpinany kablem prądowym? Otóż nie. Na szczęście projektantom udało się całość sygnału, włącznie z prądem przenieść za pomocą szerokiej ultra płaskiej taśmy. Taśma ta została wyprowadzona do wysokiej klasy zewnętrznego soundbara wyposażonego w niezbędne porty. Dodatkowo potrafi on przesłać i dość wiernie odtworzyć dźwięk w systemie Dolby Atmos (4.2 ch, 60 W(WF : 20W)).

LG OLED W7 zapowiedź
Ta płaska taśma pozwala na przesłanie nie tylko sygnału wideo ale również przekazuje zasilanie do ekranu

(9746)

0 0 głos
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

59
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x