Home News Jednak będzie Dolby Atmos w Apple TV na telewizorach LG?
Jednak będzie Dolby Atmos w Apple TV na telewizorach LG?

Jednak będzie Dolby Atmos w Apple TV na telewizorach LG?

4.36K
0

Zgodnie z zapowiedzią firmy LG, w tym tygodniu pojawi się aktualizacja na telewizory OLED oraz LCD dzięki której użytkownicy zyskają dostęp do aplikacji Apple TV. Wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że niestety ale na ten moment nie została wprowadzona obsługa dźwięku Dolby Atmos. Firma LG zajęła stanowisko w tej sprawie. Czy Dolby Atmos się pojawi?

Apple TV i Dolby Atmos w telewizorach LG

Aplikacja Apple TV dzięki której użytkownicy mają dostęp do TV+ oraz iTunes jest dostępna na ten moment w telewizorach Samsung oraz LG. Dodatkowo w przypadku LG po raz pierwszy na telewizorach dostaliśmy obsługę systemu premium HDR czyli Dolby Vision wprost z aplikacji. Dlatego nieco dziwnym wydaje się fakt braku obsługi dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.

Firma LG potwierdziła jednak dzisiaj portalowi flatpanels, że brak ten zostanie uzupełniony w tym roku poprzez stosowną aktualizację aplikacji (Apple TV, AirPlay 2). Nie podano jednak więcej szczegółów więc trudno na ten moment powiedzieć czy informacja dotyczy modeli 2020 czy też 2019 i 2018 a może tylko wybranych. Także sama informacja o premierze jest dość ogólna. Może to być bowiem początek roku a może równie dobrze być to jego koniec.

Problem z Dolby Atmos nie dotyczy tylko LG. Na telewizorach Samsung także nie ma możliwości włączenia dźwięku w Dolby Atmos. Uzyskać go można tylko przez przystawkę firmy Apple czyli Apple TV (urządzenie fizyczne).  Aplikacja Apple TV pojawi się w tym roku także na telewizorach Sony.

Obecnie w Apple TV+ możemy obejrzeć ponad 300 filmów z dźwiękiem w formacie Dolby Atmos.

Obsługa aplikacji Apple TV

Źródło: flatpanels, LG

Więcej na temat Apple TV i iTunes w telewizorach:

(4355)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o