Home News JBL wydaje soundbar ze zintegrowanym Android TV
JBL wydaje soundbar ze zintegrowanym Android TV

JBL wydaje soundbar ze zintegrowanym Android TV

2.10K
0

Firma JBL właśnie ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży swojego pierwszego soundbara ze zintegrowaną platformą Android TV. Dzięki niej możemy skorzystać z systemu Google na każdym telewizorze.

Soundbar firmy JBL ma w założeniu pomóc Google upowszechnić system operacyjny Android TV, który nie zdobył spodziewanego udziału w rynku. Jest to widoczne przede wszystkim w USA, gdzie takie przystawki, jak Roku TV czy peryferia Amazon są szalenie popularne.

soundbar

JBL Link Bar był zapowiedziany już dawno temu – w maju 2018, a producent plany wydania go w tym roku snuł już od lutego. Wreszcie moment ten nadszedł i wkrótce urządzenie wejdzie do sprzedaży.

Jedną z jego atutów, poza obsługą Android TV, jest także integracja z Asystentem Google, a więc obsługa komend głosowych. Kolejną przydatną funkcją jest Chromecast, czyli system strumieniowania obrazu i dźwięku z zewnętrznych urządzeń.

Soundbar JBL posiada trzy wejścia i jedno wyjście HDMI (z obsługą ARC). Do kompletu można dokooptować dodatkowy bezprzewodowy głośnik niskotonowy. Nie obsługuje on Dolby Atmos ani DTS:X, jednakże możemy liczyć na wsparcie streamingu High-resolution audio (24-bit/96 kHz).


ZOBACZ TAKŻE: Nowe soundbary Yamaha z Alexa, ARC, emulacją DTS:X


Sprzęt można już nabyć w Wielkiej Brytanii (i USA), a jego cena wynosi 350 funtów (około 1650 złotych).

Źródło: HDTVtest, Flatpanels

(2102)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o