Home News Ten kanał jest prawie niedostępny w telewizji, ale.. właśnie dostał nową koncesję! Wreszcie ruszy szerzej?
Ten kanał jest prawie niedostępny w telewizji, ale.. właśnie dostał nową koncesję! Wreszcie ruszy szerzej?

Ten kanał jest prawie niedostępny w telewizji, ale.. właśnie dostał nową koncesję! Wreszcie ruszy szerzej?

687
0

Nową koncesję na nadawanie w telewizji otrzymał właśnie kanał, który w teorii jest dostępny dla widza, ale w praktyce w zasadzie nie da się go oglądać! Uruchomiona niemal dwa lata temu stacja Polsat Film 2 wciąż nie jest szeroko dystrybuowana. Czy to się teraz zmieni?

Telewizja – kanał Polsat Film 2 z nową koncesją. Kłopot w tym, że… nie da się go oglądać!

Polsat Film 2 to kanał, który istnieje już niemal dekadę, bo został powołany do życia w kwietniu 2014 roku. Wtedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała operatorowi pierwszą koncesję na nadawanie w telewizji, ale mimo to do dziś (!) ta pozycja nie została włączona w szerokiej dystrybucji. Niecałe dwa lata temu Polsat Film 2 został wreszcie oficjalnie powołany do życia i widnieje na liście kanałów w Polsat Box (na pozycji 497), ale nie ma go w regularnej ofercie ani tam, ani nigdzie indziej. To w zasadzie swoisty kanał-duch, który niby istnieje, ale nie sposób go oglądać.

Wiosną 2021 roku prezes Telewizji Polsat Stanisław Janowski powiedział, że Polsat Film 2 jest kanałem dostępnym w wąskiej dystrybucji. Nie rozwinął jednak tej myśli, nie wiadomo zatem czy i jeśli tak, to ilu widzów ma realnie dostęp do tej pozycji. Nigdzie nie ma też ramówki, więc nie wiadomo, co nadaje Polsat Film 2.

Teraz z kolei KRRiT wydała decyzję o przedłużeniu koncesji kanału o kolejne 10 lat. Nowe pozwolenie będzie obwiązywać do 24 kwietnia 2034 roku. Czy ten ruch zwiastuje poszerzenie zasięgu Polsat Film 2? Czy będzie wreszcie można normalnie oglądać tę pozycję? Czas pokaże.

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krrit-koncesje-jakie-stacje-na-jak-dlugo-polsat-film-2-radio-leliwa-rock-radia


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(687)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x