Home News Telewizja naziemna: powrócił ważny kanał! Znów można go oglądać, ale nie każdy odbierze
Telewizja naziemna: powrócił ważny kanał! Znów można go oglądać, ale nie każdy odbierze

Telewizja naziemna: powrócił ważny kanał! Znów można go oglądać, ale nie każdy odbierze

28.81K
2

Telewizja naziemna w Polsce: wyrzucony niedawno z MUX-6 kanał TVP World znów nadaje! Ponownie można go oglądać za darmo, ale tym razem na MUX-3 i tylko w ramach telewizji hybrydowej HbbTV. Kto może zatem odbierać na swoim telewizorze? Jak to zrobić?

Telewizja naziemna – kanał TVP World znów nadaje, tym razem na MUX-3. Tylko w HbbTV – jak odbierać?

MUX-6 to od lutego bieżącego roku oficjalnie regularny, ogólnopolski multipleks telewizji naziemnej zarządzany przez Telewizję Polską. Pomimo obowiązującej rezerwacji, w której mowa o pozwoleniu na umieszczanie tam maksymalnie ośmiu kanałów jednocześnie, dotychczas odbiorcy mogli tam znaleźć aż dziewięć pozycji i to w komplecie w rozdzielczości HD. Niedawno z MUX-6 usunięto nadającą w języku angielskim stację TVP World. Nie minęło jednak wiele czasu, a kanał powrócił, z tym że gdzie indziej.

Ruszył zupełnie nowy kanał Telewizji Polskiej! TVP World od dziś dostępny za darmo w telewizji i online. Gdzie oglądać, co w programie?

Telewizja Polska umieściła swój anglojęzyczny kanał na MUX-3, z tym że nie jako tradycyjną pozycję, a wirtualną – nadającą w HbbTV. To oznacza, że dostęp do przekazu mają wyłącznie telewizory podłączone do internetu i zdolne do obsługi technologii telewizji hybrydowej.

W ubiegłym miesiącu TVP zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej z wnioskiem o poszerzenie liczby kanałów umieszczanych na MUX-6 do dziewięciu jednocześnie. Postępowanie w tej sprawie właśnie się toczy, ale może chwilowo publiczny nadawca nie chciał ryzykować ewentualnych kar i dlatego wyłączył TVP World z tego multipleksu, przenosząc go ostatecznie jako wirtualny na MUX-3.

Co można teraz oglądać na MUX-3? Umieszczone są tam nadające w DVB-T następujące kanały:

  • TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP 3, TVP INFO HD, TVP Historia, TVP Sport HD i TVP World (HbbTV)

Źródło: https://www.press.pl/tresc/75857,tvp-world-powrocil-do-naziemnej-telewizji-cyfrowej_-ale-w-formie-kanalu-wirtualnego


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(28810)

2.5 4 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Hitler
5 miesięcy temu

Poco to komu

Last edited 5 miesięcy temu by Hitler
Jakub
Jakub
5 miesięcy temu

Ważny? Ważne to by było gdyby TVP Seriale były naziemnie

2
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x