Home News IFA 2017 IFA 2017: Podsumowanie stoiska i produktów Panasonic na 2017 rok
  Poprzedni film Apple TV 4K z mocą obliczeniową iPada Pro?
  Następny film Wojna o Planetę Małp ukaże się na Ultra HD Blu-ray w październiku

IFA 2017: Podsumowanie stoiska i produktów Panasonic na 2017 rok

907
0

Za nami targi IFA w Berlinie. Na największym europejskim święcie maniaków nowych technologii nie mogło zabraknąć firmy Panasonic, która przedstawiła wszystkie swoje produkty na ten rok.

Panasonic IFA2017
Diamentowy telewizor OLED 😉

Gości stoiska witał niezwykle oryginalny ekran wyglądający jak diament. Okazało się, że była to kolejna wersja przezroczystego ekranu OLED, która w takiej konfiguracji wyglądała niezwykle nowocześnie i nietypowo. Być może kiedyś doczekamy się takiego designu, który może mieć wiele zastosowań w domowych warunkach. Opowiadałem o tym już rok temu. Przypominam m.in ten film.

EZ1000
Premiera 77″ OLED TV EZ1000

Największą premierą firmy była prezentacja referencyjnego telewizora OLED EZ1000 w wersji aż 77 calowej. Co tu dużo mówić ale dopiero w takiej przekątnej robi on największe wrażenie. Ekranów było na stoisku kilkanaście i tworzyły m.in. przygotowane specjalnie na tą okazję kino. Przybyli goście mogli zobaczyć jak wyglądają filmy na połączonych ekranach OLED z idealną czernią zasiadając na wygodnych kinowych fotelach. Jak kino to i odtwarzacze Ultra HD Blu-ray oraz szeroka promocja filmów na tym nośniku. Na miejscu można było m.in. ocenić zdobywcę tegorocznej nagrody EISA czyli model DMP-UB300/UB400.

Premiera 77 calowego EZ1000 była też okazją do promocji najnowszego formatu HDR czyli HDR10+. Na ten temat opowie Wam Maciej Koper w osobnym filmie na który zapraszam jak również na temat profesjonalnego zastosowania tego modelu OLED TV w studiach filmowych.

Panasonic IFA2017Gracze mogli wypróbować w akcji model EX780 Ultra HD 4K, który szczyci się bardzo krótki input lagiem. Osobiście sprawdziłem grę Tekken 7 oraz REZ (moje wrażenia tutaj) i grało się wyśmienicie. Szczególnie, że tytuły leciały w natywnym 4K prosto z komputera PC.

Fani designu telewizorów oceniali nieskazitelny wygląd najnowszych OLED TV jak również pomysły firmy na uniwersalne rozstawienie nóżek w podstawie. Do tego celu przygotowano efektowny demo stand, który samoczynnie prezentował różne układy telewizora. Możecie to ocenić na głównym wideo z targów, który znajduje się nad tym tekstem.

Panasonic IFA2017Dla maniaków głębszych analiz obrazu wyodrębniono specjalną ciemnie gdzie można było porównać np. jak wygląda obraz w HDR10 kontra HDR10+ czy inne cechy, które dają przewagę telewizorów OLED Panasonica nad konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Na koniec klasyczna wystawa wszystkich modeli LCD oraz OLED na 2017 rok. Jest w czym wybierać a testy wszystkich tych ekranów przeczytacie na naszym portalu.

Panasonic cały czas obok rozrywki związanej z obrazem promuje audio z pomocą najwyższej klasy produktów marki Technics. Wystawa była okazała i pozwalała zapoznać się z niezwykle szeroką gamą produktów tej legendarnej firmy. Dla mniej zasobnych portfeli na stoisku wystawiono sporo nowych głośników przenośnych oraz soundbarów.

(907)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).