Home News Apple TV 4K z mocą obliczeniową iPada Pro?
Apple TV 4K z mocą obliczeniową iPada Pro?

Apple TV 4K z mocą obliczeniową iPada Pro?

792
2

Jakiś czas temu donosiliśmy o przygotowywaniu streaming boxa Apple TV 4K, tymczasem pojawiły się nowe informacje i specyfikacje sprzętu.

Sercem urządzenia jest trzyrdzeniowy procesor A10X Fusion, który możemy znaleźć także w najnowszych iPadach Pro. Uzupełnia go 3GB pamięci RAM. Informacje pochodzą z wyciekłej wersji iOS 11 GM od dewelopera Steve’a Stroughtona-Smitha. Jego zdaniem nie tylko Apple TV 4K będzie odtwarzać zawartość w formacie Ultra HD, lecz także poradzi sobie z nią w 60 klatkach na sekundę.

Apple TV 4K iPad Pro HDR 60 FPS

Co prawda większość filmów czy seriali w 4K zostało nakręconych w 24 bądź 30 FPS-ach, aczkolwiek niektóre filmy dokumentalne, czy sequele Avatara Jamesa Camerona tworzone są pod 60 FPS (a więc może zaowocować to w przyszłości). Stroughton-Smith potwierdził także, że urządzenie będzie wspierać standardy HDR10 i Dolby Vision, aczkolwiek kompatybilność z nimi była w pełni oczekiwana.

Apple TV 4K zostanie być może ujawnione jutro podczas wydarzenia związanego z iPhone 8, który zaczyna się o godzinie 19:00 czasu polskiego.

(792)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Comment(2)

  1. Sam jako Macowiec jestem ogromnie ciekaw co jutro pokażą.

    Moim zdaniem w przypadku takiego urządzenia to nie ono samo decyduje o zakupie tylko to co można na nim obejrzeć. Jeśli Apple TV zaoferuje treści jak Netflix czy Amazon to jestem na tak. Jeśli nie to będzie to kolejne pudełko ... do niczego. I wtedy wolę zdecydowanie iPada Pro jako dużo bardziej funkcjonalne i mobline urządzenie.

     

    :) .

  2. Też jestem niesamowicie ciekawy dzisiejszej konferencji. Moim zdaniem najwyższy czas aby pudełko od Apple przeskoczyło do 4K.