Home News LG G8X ThinQ: doczepiany ekran odpowiedzią na elastyczne panele w smartfonach
LG G8X ThinQ: doczepiany ekran odpowiedzią na elastyczne panele w smartfonach

LG G8X ThinQ: doczepiany ekran odpowiedzią na elastyczne panele w smartfonach

177
0

Podczas targów IFA 2019, nie tylko Samsung pokazał smartfona z dwoma ekranami. Niejako w cieniu Galaxy Fold LG zaprezentowało własne podejście do tematu, ujawniając model G8X ThinQ. Zamiast elastycznego ekranu mamy tu jednak do czynienia z doczepianym.

To nie pierwsza propozycja tego typu od koreańskiego producenta. Wcześniej właśnie w rodzimym kraju zadebiutował model V50, również wyposażony w dodatkowy, doczepiany ekran. Od tego czasu LG dokonało kilku modyfikacji, które zaimplementowało w G8X ThinQ.

G8X ThinQ: doczepiany ekran odpowiedzią LG ne elastyczne panele w smartfonach
Tak prezentują się doczepiane ekrany w G8X ThinQ; fot. materiał własny

Drugi ekran cechuje się taką samą wielkością i rozdzielczością co główny, dzięki czemu całość wygląda spójnie. Dodatkowy komponent łączy się przy pomocy złącza USB-C, które jest usytuowane w dołączonej do smartfona obudowie i poza możliwością odczepienia i wyjęcia z niej, oferuje także swobodę obracania o 180 stopni względem samego urządzenia. Na pleckach dołączanej obudowy producent umieścił dodatkowo trzeci ekran z opcją wyświetlania aktualnej daty i godziny.

Ekrany główny i doczepiany to panele OLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości FHD+ (2340 x 1080). W G8X ThinQ znajdziemy 6GB RAMu oraz 128 GB przestrzeni na dane. Bateria ma pokaźny ładunek 4000 mAh, co podyktowane jest zapewne właśnie implementacją dodatkowego ekranu. Zastosowano tu również wbudowany w główny ekran czytnik linii papilarnych.

Multitasking według LG w praktyce; fot. materiał własny

Aparat główny to podwójny moduł: główny obiektyw 12 MP oraz szerokokątny 13 MP. Z przodu ekranu głównego napotkamy pojedynczy, 12-megapikselowy moduł.


ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy Brand Store LG w Europie – relacja z otwarcia


Rynkowy debiut LG G8X ma nastąpić w listopadzie. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: materiał własny

(177)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o