Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Zerwi' post='97558' date='18.04.2008, 11:47 ']TV walnięty , aczkolwiek wada widoczna tylko na Xbox'ie , przynajmniej tu. Na drugim egzemplarzu wszystko śmiga jak trzeba:)
(...)[/quote]

Autorus, Zerwi, czy poza tą współpraca w XBOXem nic innego nie było widać? Czy była to sprawa HDMI? Trochę martwią takie wady.... Trudno wyłapać.... Ja np nie mam konsoli.... Edytowane przez eses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego serwisanta ze skierniewic ( a gostek to pasjonat ) walnięta płyta główna. Wszedzie się to może zdarzyć.
Poza tym tv cudo. Obraz piekny. Ale o plusach to ja mógłbym sporo :)

Z minusów, to brak przycisku sleep na pilocie, starałem sie ustawic go na harmony 555 ale jakoś nie mogę :)
Chyba coś źle robię .

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek ma u mnie być...zacieram ręce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok mam pytanie... Tosia zamówiona i już się nie mogę doczekac a że chce byc gotowy na jej przyjazd to pytanie mam takowe: w lapsie mam niestety tylko wyjście VGA...jakim kablem to najlepiej podłączyć do Tosi 40zf355 i czy to w ogóle ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Shao' post='100183' date='06.05.2008, 10:18 ']ok mam pytanie... Tosia zamówiona i już się nie mogę doczekac a że chce byc gotowy na jej przyjazd to pytanie mam takowe: w lapsie mam niestety tylko wyjście VGA...jakim kablem to najlepiej podłączyć do Tosi 40zf355 i czy to w ogóle ma sens?[/quote]

Ja tam mam podłaczony przez VGA i jestem zadowolony.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jaki kabel mam kupić? trochę się pogubiłem w tych wszystkich oznaczeniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skocz e na pieterko i sprawdze :( chwilka.

Z dwóch stron męskie wyjścia ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wczoraj dotarła do mnie moja Toshiba. sam tv mega wypasik wykonanie pierwsza klasa wszystko pieknie. podłączyłem na szybko analogowy i cyfrowy aster. nie miałem tez zbyt dużo czasu żeby pobawić się ustawieniami więc na szybko poustawiałem wszystko na wł. i wysoki :wacko: jestem w ciężkim szoku jak dobrze odbiera mi analogowy aster...spodziewałem się rozciągniętego obrazu do którego będzie sie trzeba przyzwyczaić a tu niespodzianka... nie obyło sie jednak bez kłopotów :/ jak odpalam dekoder cyfrowy astera to są jakieś zakłócenia...wygląda to tak jakby przebijał się inny kanał...przechodzą takie zakłócenia od prawej do lewej. nie wiem czy dobrze to opisuję ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. pierwsza myśl była taka że może przebija się sygnał analogowy ale po odłączeniu kabla nadal było to samo...jakaś prognoza pogody przebijała mi sie przez HBO przelatując od prawe do lewej :/ dzisiaj wpadłem jeszcze na to że może to wina słabego kabla euro?!? mam niepodłączony dekoder cyfry i tam zdaje się jest porządny gruby kabel...dzisiaj przetestuję ale mam pytanie w związku z tym o czym mówiłem... myślicie że to może być coś z TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz bliżej te zakłócenia. Bo jesli to cos z tv ( a tak sie zdarza np. w moim przypadku) to masz 10 dni na wymiane na nowy :wacko:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='101497' date='14.05.2008, 09:57 ']Opisz bliżej te zakłócenia. Bo jesli to cos z tv ( a tak sie zdarza np. w moim przypadku) to masz 10 dni na wymiane na nowy :)

Autorus[/quote]

postaram się to jakoś wytłumaczyć! kiedyś na starych telewizorach jak sie słabo z anteny łapało sygnał to występował taki efekt przebijania sie innego kanału...latało takie jakby tło/paski/zakłócenia na tym co się oglądało... w moim przypadku wczoraj zakłócenia miały kształt mapy polski z prognozy pogody! i taki "szum" w kształcie mapy polski latał mi po HBO (które poza tym wkurzającym efektem wyglądało miodnie)...

udało mi się ciut rozjaśnić wizję? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wyłącz w menu wzmocnienie sygnału oraz DNR, może to pomoże. W instrukcji jest to opisane.

PS
Podłącz jeśli możesz innym kablem najlepiej component lub HDMI.
Spróbuj ręcznie dostroić sygnał w dekoderze.
To nie jest wina LCD.

Wyłącz jeszcze MPEG choć raczej to nie ma związku. Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='studius2' post='101543' date='14.05.2008, 12:12 ']Wyłącz w menu wzmocnienie sygnału oraz DNR, może to pomoże. W instrukcji jest to opisane.[/quote]

już wczoraj to zrobiłem...nie pomogło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUKCES! :blink: okazało się że "walnięty" był kabel SCART! zamieniłem kabel i jest miód malina :lol:

kolejny kłopot! nie wiem jak podłączyć laptopa po VGA.

póki co właśnie przyszedł ziomek z x360 :lol: więc później napisze co i jak...

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie wiesz? Bierzesz kabelek tylko z dwoma wejściami męskimi. Potem przełączasz na lapku zeby obraz szedł na vga i potem jeszcze rozdziałka i hula. Cieszę się ze Ci te zakłócenia sie wyjaśnił, jednak wymiana tv to trochę roboty.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='101665' date='14.05.2008, 20:36 ']Jak to nie wiesz? Bierzesz kabelek tylko z dwoma wejściami męskimi. Potem przełączasz na lapku zeby obraz szedł na vga i potem jeszcze rozdziałka i hula. Cieszę się ze Ci te zakłócenia sie wyjaśnił, jednak wymiana tv to trochę roboty.

Autorus[/quote]

nie ma obrazu a w ustawieniach "PC" nie są podświetlone.... nie da się nic ustawić! hm.... coś robię źle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem wymienionego w tytule TV. Piszę szczęśliwym bo faktycznie tak jest, tym bardziej że żonka i dzieciaczki też bardzo zadowolone a o to najbardziej chodzi. Historia moich zakusów na nowy telewizor przeszła od Panasonica 42PY80 przez LCD Sharpa 42" oraz ostatecznie Toshibę 46ZF355DG az skończyła się na modelu o 6 cali mniejszym. Czemu 40 a nie 46?? Nie zaważyły tu względy finansowe a czysty pragmatyzm. Po prostu wiekszy rozmiar nie pozwoliłby na jakikolwiek dostep do wejść z boku TV a tak pozostał jeszcze mały marginesik.
Więc TV kupiony (tu wielkie dzieki dla załogi digitalo.pl PS. Panie Krzyśku - 46 byłaby jednak za duża ;-)) w bardzo dobrej cenie, odbiór osobisty i wtaszczenie do domku.
Skręcenie całości - TV + podstawa nie przysparza większych kłopotów tym bardziej że odpowiednie klucze są dołączone do zestawu.
Po pierwsze ocena wizualna.... trochę bałem się "cienkiej" ramki ale jest bardzo OK, żona też zadowlona (a miała pewne opory) więc tym bardziej OK.
Pierwsze wrażenia z oglądania programów.
Obecnie (do jutra) posiadam analogową wersję UPC więc przy wyborze TV najważniejsza dla mnie była jakość sygnału SD bo HD nie może być inne niż świetne.
Na poczatek pełne zaskoczenie - in plus. Obraz skalowany naprawdę rewelacyjnie, nie ma się do czego przyczepić. Zwykle oglądamy z około 3 m ale nawet jak podejdzie się na 1-1,5 m jakość wyswietlanego obrazu nie odrzuca a wręcz przeciwnie - spokojnie można popatrzeć. Aaa i ważna rzecz. Obraz wygląda bardzo ładnie niezależnie od stacji... tak na TVN który ponoc ma wysoką jakość jak i na kanałach TVP (I II Info) które ponoć sa synonimem kiepskiego sygnału.
Kolejny etap to puszczenie bajeczki dla dzieciaczków. Podłaczenie przez Euro zwykłej Wiwy bez skalerów itd dało czyściutki obraz którym bylem szczerze zaskoczony. Film z DVD wyglądał GENIALNIE. Trochę gorzej było później z filmem z Divx ale tu chyba trudno lepiej wymagać.
Wieczór to film i mecz i wielka przyjemność oglądania ;-). Teraz już nie boję się nawet tego że mogę nie mieć sygnału HD z Mistrzostw Europy (chyba że UPC dogada się z Polsatem) i Olimpiady. Jakość rewelacyjna a przyjemność z oglądania wielka.
Późnym wieczorem, jak już dom poszedł spać, skalibrowałem ustawienia wg [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9786"]rady gilka1975[/url] (wielkie dzięki ;-). Obraz jeszcze zyskał na jakości.
Jutro będę podłaczany do cyfrowego UPC (wersja z nagrywarką i HD) oraz kupuję odtwarzacz ze skalerem i HDMI, więc postaram się dodać jeszcze kilka zdań a jak zdobedę przejściówkę do laptopa na DVI to napiszę jak jest z kompem.
Ogólnie jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc to nie do końca wierzyłem w tak wysokie oceny w testach na różnych polskich forach.
Obraz z SD wygląda rewelacyjnie, DVD i Divx po Euro także, fonia również brzmi bardzo ładnie. Nie mam jakichś wielkich wymagań (przesiadłem sie z 21" CRT) ale nabyłem ich jak czytałem fora ;-) i nie zawiodłem się.
W mojej subiektywnej ocenie 10/10 a jedyna rzecz która mnie wkurza to obsługa z pilota.... jakoś mało intuicyjnie i ciągle nie mogę się połapać jak zmienia sięźródło sygnału....
Mam jeszcze pytanie do osób które używają tego TV. W opisach pada informacja że Tośka posiada funkcję PaP (picture and Picture jak dobrze rozumiem czyli dwa obrazy obok siebie..). Jak ją włączyć??? Szukam, walcze i nic z tego.
Jeszcze jedna informacja. Telegazeta działa bardzo dobrze i ma polskie znaki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takie właśnie posty dają najwięcej radości ... niech Ci pięknie służy , choć to tylko telewizor ! :)


Pozrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='novaczek' post='101741' date='15.05.2008, 01:00 ']Mam jeszcze pytanie do osób które używają tego TV. W opisach pada informacja że Tośka posiada funkcję PaP (picture and Picture jak dobrze rozumiem czyli dwa obrazy obok siebie..). Jak ją włączyć??? Szukam, walcze i nic z tego.[/quote]

Służy do tego przycisk na dole pilota do obsługi telegazety, prawdopodobnie ostatni po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
U mnie z digitalo.pl tez jest PL.

Autorus Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Menu jest po polsku, instrukcja obsługi także, a Toshiba nie ma niestety funkcji PaP.... przynajmniej tak wynika z braku informacji o tym na stronach Toshiby.... wychodzi ze sprzedawcy podaja nieprawdziwe informacje :-( co nie zmienia faktu ze TV jest wart swoich pieniedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc II opini zwyklego ogladacza ;-)
Od kilku dni jestem w uzytkowniekiem cyfrowej wersji UPC oczywiscie z programami w HD.
Nie bede oczywiscie opisywal tu jaka jest roznica pomiedzy analogiem a cyfra tylko opinie o TV.
Programy w HD to po prostu GENIUSZ.... szkoda ze jest ich tak malo ale NG HD, C+Sport HD i czesc programow w rzeczywistym HD na TVN HD prezentuje sie wysmienicie.... ale wszak tak powinno byc :-)
W kazdym razie wczoraj zaskoczyla mnie jedna rzecz. Chcialem na Polscie Sport obejzec MS w Hokeju i .... az usiadlem z wrazenia. Nie wiem czy to kwestia swietnego sygnalu ale obraz wygladal jak w HD.... naprawde, az nie moglem w to uwierzyc ;-) a obraz zachowywal jakosc nawet jak stanalem w odleglosci ok 1 metra. Ogolnie widac ze jakosc skalowania jest mocno uzalezniona od jakosci sygnalu ale jak dotad nie mam do czego sie przyczepic. Na kazdym ogladanym kanale nie ma jakiejkolwiek pikselozy a ogladanie z 2,5 metra daje pelne zadowolenie. Nie zauwazylem tez smuzenia podczas ogladania sportu a mecz miedzy Groclinem a Legia wygladal bardzo dobrze (pilke jest widac ;-)).
Po owych doswiadczeniach z pokazywaniem PS i PSE juz wcale nie czekam z takim utesknieniem na PS HD... Mistrzostwa Europy powinny wygladac swietnie nawet na sygnale SD.
Druga sprawa to wspolpraca z odtwarzaczem DVD/Divx. Kupiony swiezutki Elemis DVD-944HD ze skalerem do 1080i i wyjsciem HDMI i tu ten nie ma sie do czego przyczepic. Filmy tak z DVD (Gladiator i Wladca Pierscieni) jak i z Divx (jakies sciagniete bajki) wygladaja dobrze .
Jutro jeszcze test z kompem i bede wiedzial wszystko jak dziala nowy nabytek
Podsumowujac krotko.
POLECAM.... jesli ktos sie zastanawia to nie ma nad czym, na pewno nie bedzie zawodu a wrecz przeciwnie - mozna sie spodziewac tylko pozytywnych zaskoczen ze strony 40ZF355DF. Nie bede sie tu wdawal oczywiscie w dywagacje nad wyzszoscia/nizszoscia plazmy vs LCD lub roznych producentow LCD bo nie taka moja rola, z reszta nie mam okazji do porownan ale tak jak juz napisalem wczesniej. Jesli ktos zdecyduje sie na TV z serii ZF nie bedzie zawiedziony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Shao' post='101689' date='14.05.2008, 21:52 ']nie ma obrazu a w ustawieniach "PC" nie są podświetlone.... nie da się nic ustawić! hm.... coś robię źle![/quote]

w piątek podłączyliśmy do Tosi Popcorna (dzięks Ziooooom :) ) i poszło trochę materiału na testa..ech..piękna sprawa muszę sobie to pudełeczko wstawić pod telewizorem. Komp teoretycznie powinin działac ale jak nie działał tak nie działa! nie wiem zupełnie o co chodzi. Dobra wiadomośc to to że Aster w ciągu 2 tyg ma wprowadzić dekodery HD dla swoich abonentów więc czekam z niecierpliwościa i nadzieją że termin ten sie nie wydłuży. oglądanie Astera cyfrowego bez dokładnego skanowania piksela w piksel nie jest niczym co mógłbym polecić :D

jesli ktos jeszcze ma problem z podłączeniem kompa do Tosi 40zf355 to niech da znać.

Edytowane przez Shao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...