Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Shao' post='101650' date='14.05.2008, 18:38 ']póki co właśnie przyszedł ziomek z x360 B) więc później napisze co i jak...

Pozdro![/quote]

No i jak tam testy z X360 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zepsuta od razu , ale jak większość wie od razu tez została wymieniona na nóweczke wiec w czym problem? Tera śmiga jak ta lala B)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Bobok' post='104942' date='01.06.2008, 12:49 ']No i jak tam testy z X360 ?[/quote]

no generalnie to wcięło mnie w kanapę :) poszło kilka gierek i jakoś piękna! testowaliśmy tez PS3 ale tutaj już było słabiej! (PS3 jest słabszą konsolą :) )

jeśli chodzi o to psucie się to ja tez jakos nie doczytałem nigdzie żeby były takie psujące się Tośki. szczerze mówiąc to poza Autorusową nie słyszałem o innej. no i jak sam zaineteresowany powiedział wymienili od razu na nowy i jest gyt. i tak trzymać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko się cieszyc że doszedł nam kolejny zadowolony użytkownik ZF, tewraz tylko czekac na mecz z Niemcami :) , ale bedzie jazda z oglądania, oczywiście po podpięciu porządnego kina domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='104906' date='01.06.2008, 07:43 ']@mikar6 gdzie piszą że ZF tak się psują ?, jakoś nie mogę doczytac jakie to ;niedorobione; LCD. To że niektóry użytkownik nie od razu radzi sobie z możliwościami jakie oferuje Toshiba moim zdaniem nie jest usterką. Mam ZF od Grudnia i nie mam z ; nią; żadnych problemów i chyba jest nas więcej którzy zakupiliśmy ten model LCD.[/quote]

Mialem dwa egzemplarze ZF 46. Oba walnięte. Czekam na trzeci. Albo mam wyjątkowego pecha, albo nie jest z tym tv tak różowo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając różne ; fora; naprawdę nie spotkałem się z usterkami 46ZF355 , więc może naprawdę miałeś pecha. Jeżeli można to od kogo zakupiłeś te Tośki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='diana' post='105683' date='05.06.2008, 20:22 ']Czytając różne ; fora; naprawdę nie spotkałem się z usterkami 46ZF355 , więc może naprawdę miałeś pecha. Jeżeli można to od kogo zakupiłeś te Tośki?[/quote]

W sklepie internetowym w Lodzi. Co prawda wymieniają, ale trwa to od marca, więc trochę wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no współczuję ale chyba rzeczywiście masz pecha (chyba że dają Ci ten sam model a tak naprawdę czekają na nowy :)) ja póki co jestem mega zadowolony! Tobie też tego rzycze jak już dostaniesz swój egzemplarz ostatecznie...i oczywiście oby nie trwało to już długo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shao' post='105694' date='05.06.2008, 22:13 ']kurde no współczuję ale chyba rzeczywiście masz pecha (chyba że dają Ci ten sam model a tak naprawdę czekają na nowy :P) ja póki co jestem mega zadowolony! Tobie też tego rzycze jak już dostaniesz swój egzemplarz ostatecznie...i oczywiście oby nie trwało to już długo![/quote]

Dzięki. To nie ten sam B) Inne wady. Z tego co widzę większosc uzytkownikow jest naprawdę zadowolona więc pozostaje miec nadzieję ze trzecia będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki powiedzcie czym sie różni ten model ZF355 od XF355 w czym ten XF jest uboższy (czy tylko o te 120hz?) i czy warto brać ten model? i czy kąty są identyczne jak w ZF , bo z tego co wiem to jest taki udoskonalony X3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
nie mogę się zdecydować co do wielkości tv ,czy brać 40 czy 46 odległość to około 3,5 m w salonie o powierzchni 20m
czy 40 wystarczy, czy 46 nie będzie dawało po oczach? chodzi oczywiscie o Tosie ZF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='grzymek72' post='108331' date='29.06.2008, 02:25 ']Witam.
nie mogę się zdecydować co do wielkości tv ,czy brać 40 czy 46 odległość to około 3,5 m w salonie o powierzchni 20m
czy 40 wystarczy, czy 46 nie będzie dawało po oczach? chodzi oczywiscie o Tosie ZF.[/quote]

Jestem posiadaczem (szczesliwym) 46ZF, moj salon rowniez ma zblizona powierzchnie tj. 23 m2 i z cala odpowiedzialnoscia twierdze iz 46 wcale nie jest zbyt duzy. Pokój jest mocno nasłoneczniony ale mimo tego ten LCD sprawuje sie rewelacyjnei. Nie żałuje wydanych pieniędzy.
Pozdrowienia ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwracam sie rowniez do uzytkownikow ZF-ek w jaki sposob mozna wykorzystać gniazdo na moduly CI w tych LCD. Na innym formum poświęconym tematyce HDTV ten wątek już był, lecz nie wiele sie można tam dowiedziec.
Czy moduly Neotion mpeg4 beda wspóldzialac z Toshibami serii ZF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Dzień zakupu Tosi ZF zbliża się dużymi krokami,tak jak jej cena w Polsce stała się do przyjęcia.
Nierozumiem tylko dlaczego na oficjalnych stronach Toshiba podaje różne wartości kontrastu dla ZF40" i ZF46"
To znaczy że ZF40 z kontrastem 30000 świeci lepiej,niż ZF46 z 20000 ?
Czy faktycznie jest jakaś różnica poza rozmiarem matrycy?

Pozdro All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koldek' post='108335' date='29.06.2008, 09:02 ']Zwracam sie rowniez do uzytkownikow ZF-ek w jaki sposob mozna wykorzystać gniazdo na moduly CI w tych LCD. Na innym formum poświęconym tematyce HDTV ten wątek już był, lecz nie wiele sie można tam dowiedziec.
Czy moduly Neotion mpeg4 beda wspóldzialac z Toshibami serii ZF.[/quote]


Niestety moduł Neotion mpeg4 (conax) nie jest wykrywany przez Toshibę ZF (mam 46). Zresztą pchałem do niego różne moduły i nic (z Diablo włącznie) efekt zawsze negatywny - TV wogóle nie widzi tych modułów. Mam za sobą oficjalną korespondencję z serwisem Toshiby. W rozmowie telefonicznej główny technik od odbiorników telewizyjnych zgodził się ze mną iż powinien być wymieniony soft (czytaj napisany w Toshibie) w TV, który umożliwi "widzialność" modułów. Zapytanie serwisu zostało skierowane do głównego serwisu w Japonii. Miałem otrzymać oficjalną odpowiedź właśnie od nich. Dzięki Bogu minęło już ponad pół roku - nie ma żadnej odpowiedzi (czytaj lipa z nowego softu). Z oficjalnej telefonicznej części rozmowy z technikiem padło takie stwierdzenie: "system mpeg4 nie jest oficjalnym systemem w Polsce - firma nie musi więc dostosowywać urządzeń do tego standardu, dopóki takowy nie zacznie obowiązywać. I tu gorzka refleksja - prawdopodobnie obejmie to nową generację telewizorów, a do "starych" raczej oprogramowania się nie będzie robić. Może jestem złym prorokiem...
Pozdrawiam
Serwis Toshiby mnie osobiście rozczarował. Na dowód - spróbujcie się tam dodzwonić i porozmawiać z kimś kompetentnym (poza recepcjonistką...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko odnosnie 40 zf 355. Czy ktos zauwazyl wystepowanie tzw input laga w tym TV po podlaczeniu konsoli?? Na jednym z testow w zachodniej prasie wsrod minusow byl wlasnie podany input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ormats' post='111920' date='04.08.2008, 12:23 ']Mam pytanko odnosnie 40 zf 355. Czy ktos zauwazyl wystepowanie tzw input laga w tym TV po podlaczeniu konsoli?? Na jednym z testow w zachodniej prasie wsrod minusow byl wlasnie podany input lag.[/quote]

mam do niego podłączonego XBoxa 360. jeśli powiesz mi co to jest input lag to powiem Ci czy coś takiego u mnie występuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shao' post='111921' date='04.08.2008, 12:40 ']mam do niego podłączonego XBoxa 360. jeśli powiesz mi co to jest input lag to powiem Ci czy coś takiego u mnie występuje :)[/quote]

Input lag (efekt opóźnienia, opóźnienie wejścia) - zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegający na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem.

Naciskasz przycisk na padzie i czy czujesz jakies opoznienie w reakcji na ekranie?? Szczegolnie jest to widoczne w dynamicznych grach.

Edytowane przez ormats

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ormats' post='111925' date='04.08.2008, 13:33 ']Input lag (efekt opóźnienia, opóźnienie wejścia) - zjawisko występujące w niektórych typach ekranów LCD, polegający na opóźnieniu wyświetlanego obrazu w stosunku do czasu sygnału sterującego obrazem.

Naciskasz przycisk na padzie i czy czujesz jakieś opóźnienie w reakcji na ekranie?? Szczególnie jest to widoczne w dynamicznych grach.[/quote]

przyznam Ci że w ogóle nie zauważyłem czegoś takiego. Gram w Battlefielda Bad Company gdzie dzieje się dużo i szybko a także w Skate gdzie technicznie wykonujesz tricki na padzie...nie zdarzyło mi się nigdy opóźnienie o którym mówisz. Dodam tez że najpierw miałem Xboxa Premium bez HDMI więc był podłączony po componencie a w tej chwili mam już wersję Elite w nowej technologii 65nm podłączoną za pomocą HDMI. Ani w czesniej ani teraz nie występują lagi :)

pozdrawiam

Edytowane przez Shao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też żadnych lagów nie czuje O_o nic a nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='111985' date='04.08.2008, 21:02 ']Ja też żadnych lagów nie czuje O_o nic a nic.[/quote]

Gmeru na live miałeś się odezwać :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Stoję przed decyzją nad kupnem TV, mam do wydania 4,5 tyś. Jest może jakaś różnica pomiędzy 40FZ355DG a 40fz355 ?? No i najważniejsze czy napewno jest 120hz ? W niektórych recenzjach jest napisane 100HZ w innych 120HZ. Znalazłem ten tv w ceneo za 4199zł - niska dość cena stąd te pytania :) pozdrawiam :)

link do ceneo z porównaniem cen : [url="http://www.ceneo.pl/1255347"]http://www.ceneo.pl/1255347[/url]

sklep z 40fz355dg za 4199 - [url="http://www.oskarmedia.abc24.pl/default.asp?kat=55621&pro=396595"]http://www.oskarmedia.abc24.pl/default.asp...&pro=396595[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, na dniach kupuję 40ZF355DG - jak wygląda sprawa z "kątami".

U mnie TV będzię oglądane prawdopodobnie pod kątem jakichś 25-30 stopni i zastanawiam się jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='edmondo' post='113934' date='21.08.2008, 10:42 ']Panowie, na dniach kupuję 40ZF355DG - jak wygląda sprawa z "kątami".

U mnie TV będzię oglądane prawdopodobnie pod kątem jakichś 25-30 stopni i zastanawiam się jak to będzie.[/quote]


Z kątami nie ma absolutnie żadnego problemu, więc bez obaw. Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówienie na Tosie 40zf355 właśnie poszło do digitalo :) teraz tylko czekać na termin dostawy i zacierać niecierpliwie rączki
Autorus - dzięki za polecenie TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...