Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie i tu jest problem. Nie dam rady tego wszystkiego porównać. Opieram się przede wszystkim na opiniach innych ponieważ nie mam mozliwosci porównania tych tv w domu na sygnale który daje mój sprzęt na dzień dzisiejszy (w przyszlosci inny tuner itp). Przeszedłem długą drogę od sharpa 42x20 poprzez JVC 42V80 i Philipsa 42PFL9732(bodajże) i skończyłem na Tośce 42Z3030. I na dzień dzisiejszy jestem na nią zdecydowany przede wszystkim że 95% ludzi ją chwali za jakość obrazu w stosunku do ceny i wierzę że się nie zawiodę. Oczywiście nie jest tak że nie widziałem jak grają te tv ale widzialem to w marketach podłączonych do różnych źródeł i w każdym sklepie inny grał lepiej. Trudny wybór ale jakiś trzeba podjąć i niedługo stanę się pewnie posiadaczem Tośki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybys poczekal kilka miesiecy, to cena serii ZF i Z powinna zejsc na dol dosc znaczaco - lada moment zaczna wprowadzac nwe modele z serii RV. Ale widze, ze ci sie "pali".

Ja mam nadzieje, ze za 3 - 4 mce cena 52Z bedzie lakoma. W tej chwili kupno 46ZF przy cenie ok 8600 zl mija sie z celem, bo za 500 zl wiecej mozna miec 52Z, a obydwa maja ten sam typ matrycy (SPVA) i raczej swieca podobnie (choc jak wszyscy czekam na werdykt Gmeru). Roznica jest tylko w grubosci ramki, wiec nawet bym sie nie zastanawial, zreszta seria Z bardziej mi sie podoba niz ZF (zdecydowanie ladniejsza stopa).

Ale to dopiero za 3-4 mce, bo po drodze czeka mnie remont. Jesli pojdzie sprawnie finansowo, to jest nadzieja na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mimo wszystko zachecam do obejrzenia sprzetu na wlasne oczy, sam kupilem Z w ciemno sugerujac sie opiniami innych, fakt nie zawiodlem sie ale teraz napewno bym tego nie zrobil poniewaz czesto gesto opinie ktore czytamy sa wyssane z kosmosu badz pisane pod wplywem emocji, lub po pisane przez samych sprzedawcow:) W Radomiu w MM stoi 40ZF i 42Z obok siebie. Jakbys nie kupil bedziesz pewnie bardzo zadowolony bo toshiba moim zdaniem robi mega dobre tv za dobra cene. Mnie przekonuje chocby to ze mam mnogosc ustawien samego obrazu co sie bardzo przydaje + jakos mam zaufanie do firmy toshiba a to tez jest chyba wazne:) W sumie poza Toshiba nie widze innego tv oprocz Saony ktory z taka specyfikacja jak Toshiba kosztuje ok 1500zl drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b][/b]Funghi[b][/b] to prawda a wtedy na horyzoncie pojawi sie nastepny jeszcze lepszy a potem nastepny ktory juz zaraz zaraz stanieje i tak w kółko... bez TV :blink:
[b][/b]Norbunio[b][/b] Na 99% wybór padł na 42Z3030 i wtedy będę liczył na Ciebie w kwesti pomocy ustawień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam; ZF i n-ka SUPER działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='89825' date='07.03.2008, 12:33 ']Potwierdzam; ZF i n-ka SUPER działa.[/quote]

Wstępnie zamówiłem ten model u Kikiego. Wjad do PL ma być po swiętach. Jak wszystko dobrze pójdzie to moze już w następnym tygodniu będę się cieszył nowym nabytkiem :angry: W tej chwili mam lg32le2r, więc liczę ze różnica bedzie "porazająca" :blink:

Autorus

ps. Czy ktoś nie wie czy samsung 50p96fd działa z n? To bardzo ważna informacja dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem 42Z3030 B) Powinien być u mnie w sobotę a że wyjeżdżam od razu na święta i wracam w niedzielę wieczorem to wtedy mam nadzieję zacząć się nim bawić.

Edytowane przez mr_pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wlasnie dzisiaj otrzymalem swoja Toshibe 40ZF355, niestety wieksza by mi sie nie zmiescila - liczyl sie kazdy cm . Jak narazie probuje wszystko poustawiac i dojsc o co chodzi z wszelkimi ustawieniami, a jest tego troche. Podlaczylem Xboxa360 po HDMI, 1920x1080. Call of Duty 4 na tym telewizorze to niesamowita sprawa :) . Samsung 32N71B, ktorego dotychczas uzywalem to nie ta klasa, ale te dwa TV sa zupelnie z roznych przedzialow cenowych i jakosciowych wiec nie ma co porownywac. Mam tez pierwszy problem nie moge uaktywnic w ustawieniach trybu kinowego, jest on podswietlony szarym kolorem i nie moge go wlaczyc.
Telewizorem mam podlaczony do kompa kablem HDMI i ustawiona rozdzialke 1920x1080, odswiezanie na 24 i wybrany tryb - dokladne skanowanie. Active vision wlaczone i stabilizacja obrazu -wygladzony. Ale tryb kinowy nie aktywny, o co moze tutaj chodzic??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='94474' date='02.04.2008, 22:48 ']Witam, ja wlasnie dzisiaj otrzymalem swoja Toshibe 40ZF355, niestety wieksza by mi sie nie zmiescila - liczyl sie kazdy cm . Jak narazie probuje wszystko poustawiac i dojsc o co chodzi z wszelkimi ustawieniami, a jest tego troche. Podlaczylem Xboxa360 po HDMI, 1920x1080. Call of Duty 4 na tym telewizorze to niesamowita sprawa :) . Samsung 32N71B, ktorego dotychczas uzywalem to nie ta klasa, ale te dwa TV sa zupelnie z roznych przedzialow cenowych i jakosciowych wiec nie ma co porownywac. Mam tez pierwszy problem nie moge uaktywnic w ustawieniach trybu kinowego, jest on podswietlony szarym kolorem i nie moge go wlaczyc.
Telewizorem mam podlaczony do kompa kablem HDMI i ustawiona rozdzialke 1920x1080, odswiezanie na 24 i wybrany tryb - dokladne skanowanie. Active vision wlaczone i stabilizacja obrazu -wygladzony. Ale tryb kinowy nie aktywny, o co moze tutaj chodzic??? ;)[/quote]
A gdzie kupileś 40ZF355 ??? Jesli można wiedzieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='daniel1602' post='94535' date='03.04.2008, 10:16 ']A gdzie kupileś 40ZF355 ??? Jesli można wiedzieć ??[/quote]

W digitalo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis dzwoniłem do digitalo, jakby ktos zamówił to moga go miec na sobotę ewentualnie na środę. Poczekam jeszcze do następnego tygodnia bo chciałem kupić u Kikiego ale jak nie będzie miał to kupie w digitalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam toshibkę ;) 40zf.

Powiem tak, najpierw odpaliłem xbox360 to normalnie byłem w szoku, syn gra w gwiezdne wojny, to jakbym zobaczył nowszą wersję, ostro jak żyleta, piękne kolory. Po prostu szok, no ale miałem lg32le2r wiec przeskok jest spory :)

Odnośnie tv po scart to jest ok , natomiast mam jakieś zakłócenia jakby prądowe tzn co jakiś czas pokazują się podłużne linie w rożnych miejscach. Jakby przewód był uszkodzony czy co. Sprawdzałem na hd dvd i tez to występuje a kabel przecież inny. U mnie wiązka kabli leci razem tzn prądowy i inne kable razem. Może to to :(

Autorus

Na MGM robi mi sie kwadracik z obrazu, jak należy ustawić obraz żeby było normalnie?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gwarancję masz polską? Instrukcja też po polsku? Pytam bo przymierzam sie do zakupu w Digitalo choć troszkę się obawiam. Jak z płatnością przy odbiorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='studius2' post='96103' date='10.04.2008, 18:33 ']A gwarancję masz polską? Instrukcja też po polsku? Pytam bo przymierzam sie do zakupu w Digitalo choć troszkę się obawiam. Jak z płatnością przy odbiorze?[/quote]

Po polsku :) Przy odbiorze tez mozna. J arobiłem przelew bo wtedy wysyłka jest za free.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='96079' date='10.04.2008, 17:01 '](...)natomiast mam jakieś zakłócenia jakby prądowe tzn co jakiś czas pokazują się podłużne linie w rożnych miejscach(...)
Autorus[/quote]

po 1 gratuluję wam zakupu ;)

udało Ci się Autorus ustalić skąd te linie?

ja jestem już właściwie zdecydowany na Tośkę 40zf. szykowałem się na 40z3030d ale u mnie tv będzie stał w rogu pokoju i nigdy nie będę go oglądał centralnie z na przeciwka. byłem w MM i tak patrzyłem na ten tv i patrzyłem i wydaje mi sie że tak jak ma stać u mnie kąty byłyby uciążliwe(to jedyna rzecz która mi nie pasuje w 42z3030d, czerń patrząc na tv od frontu jest dla mnie zadowalająca). różnica to aż ok 1000zł ale jeśli mam kupować tv to już chcę żeby dał mi 100% satysfakcji(z drugiej strony liczę że uda mi się go kupić jakoś taniej).

może dacie jakiś teścik albo ciut obszerniejsze info o tym lcd (może jakieś fotki wam się uda zamieścić?)? byłbym wdzięczny :)))

Pozdrawiam,
Shao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shao (ziom ;) ) to jest pewniak. Nie musisz mieć żadnych fotek. Zaufaj na słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz fotki zf46
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af75d3dce38d123a.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af75d3dce38d123a.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74777f3ee25c6198.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74777f3ee25c6198.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea2cef6b796a4cc9.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea2cef6b796a4cc9.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87082ba8c8f86292.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/87082ba8c8f86292.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f903c2d428cc75aa.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f903c2d428cc75aa.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4f3a328190bf024.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4f3a328190bf024.html[/url]





[quote name='Shao' post='96890' date='14.04.2008, 21:22 ']po 1 gratuluję wam zakupu ;)

udało Ci się Autorus ustalić skąd te linie?

ja jestem już właściwie zdecydowany na Tośkę 40zf. szykowałem się na 40z3030d ale u mnie tv będzie stał w rogu pokoju i nigdy nie będę go oglądał centralnie z na przeciwka. byłem w MM i tak patrzyłem na ten tv i patrzyłem i wydaje mi sie że tak jak ma stać u mnie kąty byłyby uciążliwe(to jedyna rzecz która mi nie pasuje w 42z3030d, czerń patrząc na tv od frontu jest dla mnie zadowalająca). różnica to aż ok 1000zł ale jeśli mam kupować tv to już chcę żeby dał mi 100% satysfakcji(z drugiej strony liczę że uda mi się go kupić jakoś taniej).

może dacie jakiś teścik albo ciut obszerniejsze info o tym lcd (może jakieś fotki wam się uda zamieścić?)? byłbym wdzięczny :)))

Pozdrawiam,
Shao[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='96898' date='14.04.2008, 21:43 ']Shao (ziom ;) ) to jest pewniak. Nie musisz mieć żadnych fotek. Zaufaj na słowo :)[/quote]

Gmeru 100 lat! Foty chciałem bo lubię takie zabawki oglądać (dzięki Baxter) :) Bardziej mi na jakimś teściku zależało...czy mogę przyjąć że to to samo co 42z3030d z tym że lepsza czerń i lepsze kąty (120Hz jest?)?

p.s. odebrałbyś telefon telefon od naszego wspólnego Zioma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tv na prawdę jest boski, niestety u mnie sa te zakłócenia i wysłałem do digotalo plik wideo jak to wygląda. Niech oni pomyślą co z tym zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='96972' date='15.04.2008, 10:26 ']tv na prawdę jest boski, niestety u mnie sa te zakłócenia i wysłałem do digotalo plik wideo jak to wygląda. Niech oni pomyślą co z tym zrobić ;)[/quote]

trochę to niepokojące... ;) dasz znać co odpowiedzieli jak już dadzą jakąś odpowiedź?

3mam ćkuki za powodzenie akcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shao' post='96974' date='15.04.2008, 09:32 ']trochę to niepokojące... ;) dasz znać co odpowiedzieli jak już dadzą jakąś odpowiedź?[/quote]

Niestety na tym filmiku nie za bardzo to widać (za mało Xboxa' używałem ;) . Generalnie jeśli wada jakakolwiek ujawnia się od razu to tv jest wymieniany. Pakuj to Chłopie w dhl'a i odsyłaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Zerwi' post='96975' date='15.04.2008, 10:35 ']Generalnie jeśli wada jakakolwiek ujawnia się od razu to tv jest wymieniany. Pakuj to Chłopie w dhl'a i odsyłaj.[/quote]

właśnie jeśli nie minęło 10 dni to możesz to oddać...czy sie mylę? chyba 5 dni go masz Autorus więc pakuj go i odsyłaj bo Cie przetrzymają 10 dni i będą Cie zwodzić... (upewnij sie tylko czy te 10 dni na zwrot to jest ustawowe)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...