Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałeś może 40ZF355 z 42Z3030?
Dumam nad wyborem któregoś z tych tv. Teraz cena ZF355 jest zbliżona do Z3030.

Można wiedzoeć ile dałeś za swój nabytek?

Pozdrawiam
Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś? bo ja jestem z Bydgoszczy, mam upc i nie potrafią mio powiedzieć kiedy będą wymieniać dekoder? a co do telewizora...mam ten sam i gratuluje wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='novaczek' post='101741' date='15.05.2008, 00:00 ']W opisach pada informacja że Tośka posiada funkcję PaP (picture and Picture jak dobrze rozumiem czyli dwa obrazy obok siebie..). Jak ją włączyć??? Szukam, walcze i nic z tego.[/quote]

PaP jest chyba tylko przy podłączonym komputerze (obraz PC + TV), tak gdzieś mi się o oczy obiło jak porównywałem różne motele tosiek przed zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Porównywałeś może 40ZF355 z 42Z3030?
Dumam nad wyborem któregoś z tych tv. Teraz cena ZF355 jest zbliżona do Z3030.

Można wiedzoeć ile dałeś za swój nabytek?[/quote]
Niestety nie mialem mozliwosci porownania ale pewnie i tak bym wybral 40ZF355. Nie wiem jak "chodzi" SD na Z3030 ale na ZF jest naprawde zachwycajaco...
Kupowalem w digitalo.pl za 5999

[quote]skąd jesteś? bo ja jestem z Bydgoszczy, mam upc i nie potrafią mio powiedzieć kiedy będą wymieniać dekoder? a co do telewizora...mam ten sam i gratuluje wyboru[/quote]

Ja mam to szczescie ze jestem w zasiegu warszawskiej UPC i wszystkie nowosci startuja wlasnie tutaj. Szybko ma byc jeszcze w Katowicach a reszta Polski pewnie stopniowo tez bedzie obejmowana.... Mysle ze oprocz wielkosci rynku (Warszawa, Slask) troche decyduje tez zinteresowanie oferta...

[quote]PaP jest chyba tylko przy podłączonym komputerze (obraz PC + TV)[/quote]
Teraz juz wiem :-( Obraz dzieli sie tez na telegazecie.... Brak dwoch tunerow (to chyba jedno z wymagan PaP) to IMHO jedna z najwiekszych wad serii ZF, szkoda tez ze nie ma slotu SD do ogladania zdjec. Do reszty nie ma co sie przyczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na deser jeszcze dwie recenzje po angielsku tego modelu.

[url="http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/05/20/Toshiba-Regza-40ZF355D-40in-LCD-TV/p1"]Recenzja 1.[/url]

[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49296864,00.htm"]Recenzja 2.[/url]

Obie bardzo pochlebnie wypowiadają się o tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Novaczka. Czy na twoje 3m odległości od LCD wielkość 40 cali jest wielkością optymalną. Wiem że na forum króluje megalomania wszyscy przescigają się w wielkości ekranu , dlatego interesuje mnie Twoje zdanie. Chodzi mi przede wszystkim o komfort oglądania a nie o liczenie
włosów w rzęsach Cichopek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również posiadam zf-ke 40-calową, odległość w zależności od ułożenia na kanapie :) wynosi około 3-3,5 metra i uważam, że na tę odległość jest to telewizor w zupełności wystarczający...rzęsy Cichopek-bleeeeeee :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam i gratuluje wyboru Tosi, ja od grudnia użytkuje i ciągle się nią zachwycam. Mam jeszcze pytanie - jakich ustawień używaliscie do klibracji, bo mam zrobione po płytce do kalibracji więc mogłbym wrzucić (po prostu nie pamiętam jakie wcześniej podałem :)). Teraz na moich obecnych ustawieniach ciągnę od dłuzszego czasu i jest super.
Pozdrawiam wszystkich, a co do wielkości ekranu to teraz bym wziął 52 cale, do 46 się już przyzwyczaiłem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj :( Nigdy dobrych ustawień nie za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gilek1975 mi dziś przywożą ZF i chciałem ją ustawić według twojej drugiej najnowszej wersji ustawień które podałeś na innym forum. Myślałem, że jesteś zadowolony z tych ustawień a ty jednak jeszcze coś próbujesz zmieniać. Napisz co ci najbardziej nie podoba się w tym tv bo o zaletach to już za dużo było. Czy sygnał sd faktycznie taki super bo HD to ja mam ładny nawet na sharpie 32p50 ale to oczywiste. Za parę dni i ja napiszę czy jestem zadowolony bo zmieniam lcd na lepsze podobno lcd więc mnie raczej nie powinno powalić jak niektórzy piszą ale oni pewnie zamienili crt i wreszcie oglądają hd a to faktycznie duża różnica. Mam jednak cichą nadzieję,że różnica będzie znacząca. Liczę na brak pikselozy przy szybkich ruchach kamery, dużo lepszej czerni, płynności realniejszej ruchu dzięki 100HZ i realności kolorów przy lepszym podświetleniu. Jednego jestem pewny na 100% to wygląd tego tv jest super, ale reszta jak nie będzie dużo lepsza od starego lcd to uznam,że od techniki lcd nie ma co się już więcej spodziewac i z tośką zostanę az do zmiany technologi na oled czy co tam wymyślą. Napisz jak będziesz mial chwilkę. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie kombinuje, tylko nie pamiętam jakie podałem, teraz podaje moje ostateczne ustawienia (na nich jade od jakiegoś czasu) i wuiecej nie zamierzam kombinować :P, no chyba że ktoś mnie oświeci ;)
A oto ustawienia:
Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7

Pozdrawiam

PS. Co mi się podoba: to że ustawienia są dla wszystkich wyjść, trochę pilot nie łapie dobrze, tzn musisz trzymać w stronę TV lub jeśli wymieniasz często baterie, to jest ok. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę.

Edytowane przez gilek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gilek1975' post='103350' date='22.05.2008, 15:37 ']Nie kombinuje, tylko nie pamiętam jakie podałem, teraz podaje moje ostateczne ustawienia (na nich jade od jakiegoś czasu) i wuiecej nie zamierzam kombinować :P, no chyba że ktoś mnie oświeci ;)
A oto ustawienia:
Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7

Pozdrawiam

PS. Co mi się podoba: to że ustawienia są dla wszystkich wyjść, trochę pilot nie łapie dobrze, tzn musisz trzymać w stronę TV lub jeśli wymieniasz często baterie, to jest ok. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę.[/quote]

Hmm, jeżeli masz ustawioną temperaturę barw na chłodny to jestem gotów się założyć o butelkę dobrego łyskacza, że temperaturę barw masz daleką od 6500K. Choć jak widzę dodałeć czerwonego i zielonego, ujmując niebieskiego, co mogło zniwelować to co piszę.
Czym i jak kalibrowałeś ten TV?

Co do tego, że ustawienia są wspólne dla wszystkich wejść to raczej wada a nie zaleta.

Pozdro i miłej zabawy, masz świetny TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki jak widzę to te ustawienia które już wcześniej od ciebie spisałem. Tv wczoraj mi nie przywieźli bo się nie wyrobili, dziś święto ma być jutro między 9 a 17 i wtedy odrazu wpiszę te wartości i napiszę wam czy ten telewizor jest naprawdę taki dobry czy raczej dobry. Trochę szkoda,że nie ma USB tak jak tańszy samsung A656 i 4 HDMI ( kupił bym go,żeby nie ta lustrzana matryca). Samsung ma też sensory dotykowe zamiast przycisków a więc jakby nowocześniejszy i kontrast 50000:1. Toshiba ma mi te wady (braki) zrekompensować swoją elektroniką- super obraz ponoć i wyglądem tego jednego jestem pewny, że ciężko dorównać mu designem. Ma też wyjście na subwofer co mi się przyda bo bardzo żadko włączam kino domowe bo mało oglądam filmów i brakowało mi nie dźwieku przestrzennego tylko basów przy MTV. Niektórzy piszą,że buczy ale nie chce mi się w to wierzyć no chyba,że było cos uszkodzone. Pilot to ładny i z LCD jest w sharpie xl2. Te rzeczy włożyć w jeden TV dodac jeszcze dysk 80g z LG i pixel plus z 3ms reakcji z philipsa oraz DVB-t MPG-4 oraz slot SD z Panasa i można kupowac telewizor w ślepo a nie jak teraz miesiąc wybierania. Jakas firma powinna zebrać to do kupy i sukcej mają na milion procent może kiedyś to zrobia czego życzę tym co jeszcze nadal tak jak ja musza rezygnowac z jednego na rzecz innego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szpigiel9' post='103363' date='22.05.2008, 16:54 ']Dzięki jak widzę to te ustawienia które już wcześniej od ciebie spisałem. Tv wczoraj mi nie przywieźli bo się nie wyrobili, dziś święto ma być jutro między 9 a 17 i wtedy odrazu wpiszę te wartości i napiszę wam czy ten telewizor jest naprawdę taki dobry czy raczej dobry. Trochę szkoda,że nie ma USB tak jak tańszy samsung A656 i 4 HDMI ( kupił bym go,żeby nie ta lustrzana matryca). Samsung ma też sensory dotykowe zamiast przycisków a więc jakby nowocześniejszy i kontrast 50000:1. Toshiba ma mi te wady (braki) zrekompensować swoją elektroniką- super obraz ponoć i wyglądem tego jednego jestem pewny, że ciężko dorównać mu designem. Ma też wyjście na subwofer co mi się przyda bo bardzo żadko włączam kino domowe bo mało oglądam filmów i brakowało mi nie dźwieku przestrzennego tylko basów przy MTV. Niektórzy piszą,że buczy ale nie chce mi się w to wierzyć no chyba,że było cos uszkodzone. Pilot to ładny i z LCD jest w sharpie xl2. Te rzeczy włożyć w jeden TV dodac jeszcze dysk 80g z LG i pixel plus z 3ms reakcji z philipsa oraz DVB-t MPG-4 oraz slot SD z Panasa i można kupowac telewizor w ślepo a nie jak teraz miesiąc wybierania. Jakas firma powinna zebrać to do kupy i sukcej mają na milion procent może kiedyś to zrobia czego życzę tym co jeszcze nadal tak jak ja musza rezygnowac z jednego na rzecz innego TV.[/quote]

Pomarzyć zawsze można :( ehhhh,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miało pisać: to co mi się NIE podoba (zjadłem NIE - szacunek za uwagę [b]pmcomp[/b] )> Co do kalibracji to używałem płyty z obrazami testowymi do ustawiania kolorów, ostrości itp. Były tam filmiki na sprawdzanie smużenia, ale nazwy płyty nie pamiętam :) , a załatwiałem ją od znajomego znajomego tak więc...... no cóż jest dobrze i tego się będę trzymał. Jak ktoś będzie miał lepsze to chętnie sprawdzę.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś sprawdzał ile tak naprawdę ZF355 żre prądu, może ktoś by sprawdził miernikiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zastanawiam...
Kumpel jeden ma sharpa 42xl2e, drugi tośkę 42z3030, a trzeci tośkę 40zf355.
Każdy mówi, że jego jest najlepszy. Ja chyba bym brał 40zf355 gdyby nie fakt, iż nie działa poprawnie z recorderem N-ki. Na infolinii powiedzieli "...ma Pan za nowy telewizor, więc do oglądania proszę używać compnentu.... ;((( zostanie to poprawione w nowszych softach..."
Rozłożyło mnie to na łopatki i teraz nie wiem....

Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze co? Nie działa z n? No to niby jak ja oglądam n po hdmi juz prawie od miesiąca?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa z N-ką prawidłowo. Ktoś cię wprowadził w błąd ja oglądam na recorderze i nie ma problemów. W porównaniu do poprzedniego tv sharpa nie działa teletext z TV ale działa z nboxa rec., więc nie ma problemu. Może coś żle ustawiłem jeżeli chodzi o ten teletext.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='104439' date='29.05.2008, 08:25 ']Ze co? Nie działa z n? No to niby jak ja oglądam n po hdmi juz prawie od miesiąca?[/quote]

Podłączyliśmy n-kę po hdmi i programy chodziły super. Przełączamy na dvd obraz jeszcze lepszy. Przełączamy na n-kę... a tu nic czarny ekren. No to na dvd i chodzi. Na n-kę - nie chodzi. Wyłączamy i włączamy recorder - nic. Reset - nic.
Wypinam i wpinam hdmi - DZIAŁA.

Może chodzi o dwa źródła po hdmi? Nie wiem.

Przekonajcie mnie żebym kupił tośkę a nie sharpa, na którym można oglądać z każdej strony!

Już sam nie wiem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie wiem czy o tym warto wspominać nawet, ale miałem dwa razy problem z zf i n-ka połączoną kablem hdmi, objawialo się to tym, że większość kanałów wyswietlała się rozmazana, z dużymi kolorowymi kwadratami, poza kanałami tvn-u, ustawienia anteny były bez zmian. Gdy zadzwonilem na infolinie n-ki, poradzili żebym wyłączył z sieci dekoder i podłączył po chwili. Zadziałało. Gdy spytałem co jest powodem, powiedzieli że połączenie hdmi i żebym połączył komponentem. Od tamtej pory nic się nie działo, nadal mam po hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zdarza, wtedy trzeba zresetować nbox. Tak było zawsze i z innymi tv tez. Raz na jakis czas reset jest wręcz konieczny.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przeczytaniu.... jestem załamany. Te ZF się ostro psują... Jak mam trafić na dobry model? Panowie, czy na prawdę mam kupić Z????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mikar6 gdzie piszą że ZF tak się psują ?, jakoś nie mogę doczytac jakie to ;niedorobione; LCD. To że niektóry użytkownik nie od razu radzi sobie z możliwościami jakie oferuje Toshiba moim zdaniem nie jest usterką. Mam ZF od Grudnia i nie mam z ; nią; żadnych problemów i chyba jest nas więcej którzy zakupiliśmy ten model LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...