Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, zastanawiam sie nad zakupem tego TV co w tytule, zreszta zastanawiam sie nad kupnem juz bardzo dlugo. W domu mam Samsunga 32N71b i mam nadzieje ze roznica w obrazie bedzie znaczna na korzysc Toshiby. Chcialem jeszcze zapytac o kilka rzeczy zeby miec calkowita pewnosc:

1. Czy 40 cali ZF355DG ma matryce Samsunga S-PVA z lepszymi kontami, czernia i 120Hz?
2. Ile grubosci ma ten TV, to dla mnie wazne.
3. Teraz pytanko do wlascicieli tego TV ile jest cm od podstawy tego telewizora do podstawy ekranu?
4. Jesli ten TV ma matryce z najnowszych Samsungow to czy kolory nie "wylewaja sie az za nadto z TV, tracac przez to na szczegolowosci - gobia szczegoly, czy nie sa za bardzo nasycone bo tak mam w moim Samsungu 3271b. Jesli tak jest to czy mozna je jakos przygasic, zeby byly bardziej naturalne i nie dawaly tak bardzo po oczach wieczorem. W Z3030 obraz jest bardzo naturalny, natomiast te matryce Samsunga daja te kolory tak bardzo przepakowane, nasycone ze az nienaturalne. Jak sytuacja wyglada w tym TV?
5. Chcialem zamowic z tego sklepu: [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2474"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2474[/url] czy moze gdzies sa lepsze oferty ;)
6. Kiedy bedzie test od Pana Gmeru :(

Edytowane przez FlipekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='88976' date='02.03.2008, 19:36 ']Witam, zastanawiam sie nad zakupem tego TV co w tytule, zreszta zastanawiam sie nad kupnem juz bardzo dlugo. W domu mam Samsunga 32N71b i mam nadzieje ze roznica w obrazie bedzie znaczna na korzysc Toshiby. Chcialem jeszcze zapytac o kilka rzeczy zeby miec calkowita pewnosc:

1. Czy 40 cali ZF355DG ma matryce Samsunga S-PVA z lepszymi kontami, czernia i 120Hz?
2. Ile grubosci ma ten TV, to dla mnie wazne.
3. Teraz pytanko do wlascicieli tego TV ile jest cm od podstawy tego telewizora do podstawy ekranu?
4. Jesli ten TV ma matryce z najnowszych Samsungow to czy kolory nie "wylewaja sie az za nadto z TV, tracac przez to na szczegolowosci - gobia szczegoly, czy nie sa za bardzo nasycone bo tak mam w moim Samsungu 3271b. Jesli tak jest to czy mozna je jakos przygasic, zeby byly bardziej naturalne i nie dawaly tak bardzo po oczach wieczorem. W Z3030 obraz jest bardzo naturalny, natomiast te matryce Samsunga daja te kolory tak bardzo przepakowane, nasycone ze az nienaturalne. Jak sytuacja wyglada w tym TV?
5. Chcialem zamowic z tego sklepu: [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2474"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2474[/url] czy moze gdzies sa lepsze oferty ;)[/quote]

Jeżeli bym miał kupowac to wersję ZF a nie XF. Dowiadywałem sie co nieco (tv mi bardzo pasi bo sie prawie idealnie mieści w szafce ") ).
[color="#000000"] Wymiary/waga: 934 x 632 x 302 cm / 30kg

Autorus
[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='88984' date='02.03.2008, 19:14 ']Jeżeli bym miał kupowac to wersję ZF a nie XF. Dowiadywałem sie co nieco (tv mi bardzo pasi bo sie prawie idealnie mieści w szafce ") ).
[color="#000000"] Wymiary/waga: 934 x 632 x 302 cm / 30kg

Autorus
[/color][/quote]


Ten telewizor ma 32 cm grubosci/glebokosci, jak to mozliwe, ze jest taki gruby??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='88991' date='02.03.2008, 20:52 ']Ten telewizor ma 32 cm grubosci/glebokosci, jak to mozliwe, ze jest taki gruby??? :blink:[/quote]


W sklepie walnęli się z przecinkiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='89005' date='02.03.2008, 20:45 ']W sklepie walnęli się z przecinkiem :blink:[/quote]

No to ladnie sie wystraszylem, czyli ma 3,2cm grubosci i okolo 93cm dlugosci i 63 wysokosci. Chce sie upewnic bo musze go dokladnie wpasowac w moim pokoju, jesli go kupie :lol: ,centymetry maja znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='89011' date='02.03.2008, 21:14 ']No to ladnie sie wystraszylem, czyli ma 3,2cm grubosci i okolo 93cm dlugosci i 63 wysokosci. Chce sie upewnic bo musze go dokladnie wpasowac w moim pokoju, jesli go kupie :) ,centymetry maja znaczenie :)[/quote]


Kurcze ale babol mi sie wkradl w tytule chodzi mi oczywiscie o model: [b]Toshiba 40ZF 355DG[/b] a nie XF, ale wpadka :blink::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z podstawa ma ok. 30 cm, sam ok. 10cm -
[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-regzaxf-40xf355d?opendocument"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...5d?opendocument[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andy95' post='89056' date='03.03.2008, 00:54 ']Z podstawa ma ok. 30 cm, sam ok. 10cm -
[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-regzaxf-40xf355d?opendocument"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...5d?opendocument[/url][/quote]


Dzieki za info. Praktycznie juz jestem na ten tv zdecydowany tylko ze mam taki problem ze nigdzie go nie ma tzn. dzwonilem do Digitalo.pl i pani przez telefon mi powiedziala ze wlasnie jakis Pan sklada zamowienie na ostatnia czterdziestke :) Powiedziala ze nastepna dostawa 40ZF355DG bedzie za okolo 3 tygonie, czyli strasznie dlugo :lol: . Wiem przynajmniej ze w tym sklepie maja te telewizorki z Toshiba Polska na polskiej dwuletniej gwarancji.
A co myslicie o kupnie telewizorka z Toshiby z Niemiec, bo duzo sklepow ma lub bedzie miec je z Niemiec, tez na dwuletniej gwarancji a w przypadku jakiegos uszkodzenia/awarii przysylaja kuriera ktory zabiera sprzet. Czy taka forma sprzedazy jest w porzadku i czy taka gwarancja jest dobra. Jeden ze sprzdawcow powiedzial ze maja telewizory z Polskiej Toshiby i z Niemieckiej i ze gwarancja jest o wiele szybciej i sprawniej realizowana przez Niemiecki serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie poczekać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='89005' date='02.03.2008, 20:45 ']W sklepie walnęli się z przecinkiem ;)[/quote]

Nie walneli sie :) grubosc samego tv to ok 10 cm. Wymiary (grubość) w specyfikacjach podawane są ze stopą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='FlipekPL' post='89144' date='03.03.2008, 16:56 ']Dzieki za info. Praktycznie juz jestem na ten tv zdecydowany tylko ze mam taki problem ze nigdzie go nie ma tzn. dzwonilem do Digitalo.pl i pani przez telefon mi powiedziala ze wlasnie jakis Pan sklada zamowienie na ostatnia czterdziestke :) Powiedziala ze nastepna dostawa 40ZF355DG bedzie za okolo 3 tygonie, czyli strasznie dlugo :( . Wiem przynajmniej ze w tym sklepie maja te telewizorki z Toshiba Polska na polskiej dwuletniej gwarancji.
A co myslicie o kupnie telewizorka z Toshiby z Niemiec, bo duzo sklepow ma lub bedzie miec je z Niemiec, tez na dwuletniej gwarancji a w przypadku jakiegos uszkodzenia/awarii przysylaja kuriera ktory zabiera sprzet. Czy taka forma sprzedazy jest w porzadku i czy taka gwarancja jest dobra. Jeden ze sprzdawcow powiedzial ze maja telewizory z Polskiej Toshiby i z Niemieckiej i ze gwarancja jest o wiele szybciej i sprawniej realizowana przez Niemiecki serwis :)[/quote]

Zadzwoń do MAX24.pl oni oferują TOSHIBY w lepszej cenie, nie wiem jak z czasem realizacji i gwarancją,ale ceny maja najlepsze: 40ZF - 6599zł , 46ZF - 8299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='grzymek72' post='89379' date='05.03.2008, 00:12 ']Zadzwoń do MAX24.pl oni oferują TOSHIBY w lepszej cenie, nie wiem jak z czasem realizacji i gwarancją,ale ceny maja najlepsze: 40ZF - 6599zł , 46ZF - 8299zł[/quote]


To naprawde super wiadomosc, wielkie dzieki jutro tam dzwonie, mam nadzieje ze beda :):(

Edytowane przez FlipekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pewności,ale na dzień dzisiejszy to sklepy internetowe oferują import,gdzieś czytałem,że TOSHIBA POLSKA oficjalnie ma rozpocząć dystrybucję modelu ZF w drugiej połowie lub pod koniec marca.
Pozdrawiam.
P.S. Też mam zamiar zafundować sobie i rodzinie TośkeZF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Miałem w testach ZF 46".
Odjazd !!!
Zapomina się o problemie czerni i smużeniu.
Jedyny LCD na którym da się obejżeć BBC Planeth Earth (wersja USA HD DVD) z zachowaniem 100% płynności.
24fps i 5:5 pulldown zdecydowanie najlepsza obecnie elektronika na rynku LCD TV.
Czekam więc na 52". Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='89392' date='05.03.2008, 06:11 ']Miałem w testach ZF 46".
Odjazd !!!
Zapomina się o problemie czerni i smużeniu.
Jedyny LCD na którym da się obejżeć BBC Planeth Earth (wersja USA HD DVD) z zachowaniem 100% płynności.
24fps i 5:5 pulldown zdecydowanie najlepsza obecnie elektronika na rynku LCD TV.
Czekam więc na 52".[/quote]
uwazam ,że nie ma lepszych lcdków na rynku
posiadam go od grudnia i nie mam zadnych zastrzezen do niego wystarczy go dobrze skalibrowac,ale to juz sa sprawy dla wymagajacych ludzi takich jak my na forum, toska jest najlepsza na swiecie!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='89392' date='05.03.2008, 04:11 ']Miałem w testach ZF 46".
Odjazd !!!
Zapomina się o problemie czerni i smużeniu.
Jedyny LCD na którym da się obejżeć BBC Planeth Earth (wersja USA HD DVD) z zachowaniem 100% płynności.
24fps i 5:5 pulldown zdecydowanie najlepsza obecnie elektronika na rynku LCD TV.
Czekam więc na 52".[/quote]
Czy jeśli 42Z3030 posiada tą samą (podobną?) elektronike nie piszę tu o matrycy (kąty, czerń) to czy działa to podobnie jak w Serii ZF. Cały czas się biję z myślami ponieważ mam ograniczony budżet i w sumie stać mnie by było na ZF46" ale już na nic więcej a tak przy okazji 42Z3030 dokupie TVIX czy jakiś tuner HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mr_pit' post='89523' date='06.03.2008, 07:32 ']Czy jeśli 42Z3030 posiada tą samą (podobną?) elektronike nie piszę tu o matrycy (kąty, czerń) to czy działa to podobnie jak w Serii ZF. Cały czas się biję z myślami ponieważ mam ograniczony budżet i w sumie stać mnie by było na ZF46" ale już na nic więcej a tak przy okazji 42Z3030 dokupie TVIX czy jakiś tuner HD.[/quote]


najlepiej jakbys sie przyjzal Z i Zf przez dluzsza chwile, jezeli Cie w Z nie beda denerwowaly katy i slabsza czern to bierz Z, jezeli mimo wszystko bedziesz zawsze na to zwracal uwage lepiej wez ZF. Ja z Z jestem bardzo zadowolony lecz jakbym teraz kupowal tv to wlasnie ZF ze wzgledu na lepsze katy i czern. Niby w Z mnie to jakos bardzo nie denerwuje lecz zwracam na to uwage. W przypadku ZF nie mialbym tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba elektronioka jest ta sama w Z i ZF.
Zwrócę uwagę na element estetyczny.
Napałałem się na wąską ramkę ZF.
No i po trzydniowym obcowaniu doszedłem do wniosku:
Z z szeroką ( standardową ) ramką wygląda grożniej - poważniej.
Budzi większy respekt. Może to głupie ale lubimy otaczać się przedmiotami potwierdzającymi prestiż domu ( raczej nasze własne o nim przeświadczenie).
ZF jest może taki delikatny, by rzec kobiecy (czytaj: mało męski). Ale jest trendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Myślę że ta czerń nie będzie mnie denerwować. Jeśli chodzi o kąty to mam pytanie jeśli będę siedział 2,5-3m równo na przeciw tv to będzie ok ale jak na kanapie przesunę się o 1-1,5m w lewo lub w prawo to już będzie taka drastyczna zmiana?
Poza tym tak jak napisałem gdybym kupił Z to będę mógł dokupić TVIXa by oglądać filmy w HD a po to właśnie chcę zmienić TV. No i jeszcze raz zapytam o tą elektronikę którą tak chwalą w Tośkach czy jest tak samo dobra w Z i ZF.
Pzdr

dzieki o elektronice juz wiem z powyżej Edytowane przez mr_pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie wydaje sie ze tv z wiekszymi ramkami wygladaja na wieksze, sony czy philips robia ramki szersze niz wyzsze co powoduje przynajmniej dla mnie wizualne powiekszenie telwizora. ZF jest delikatniejsza przez co wyglada chyba na mniejsza w porownaniu do Z gdzie ta mimo ze jest tylko wieksza 2" wydaje sie znacznie wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mr_pit' post='89549' date='06.03.2008, 10:39 ']Myślę że ta czerń nie będzie mnie denerwować. Jeśli chodzi o kąty to mam pytanie jeśli będę siedział 2,5-3m równo na przeciw tv to będzie ok ale jak na kanapie przesunę się o 1-1,5m w lewo lub w prawo to już będzie taka drastyczna zmiana?[/quote]


niby tak i nie:) zalezy od tego czy jestes zwyklym kowalskim czy maniakiem. mnie to nie tyle drazni co to widze i jakbym mial teraz wybierac wybralbym tv z taka matryca zeby nie bylo tego efektu co w Z czyli np ZF. Jezeli ogladasz tv w pokoju naswietlonym to efekt katow bedzie praktycznie nie widoczny. Chyba ze ogladasz tv w calkowietej ciemnosci to wtedy Z pokaze swoja slabosc do katow. Nie jest to meczace ale... masz prawo wyboru zastanow sie nim bedzie za pozno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbunio jestes przekonujący i bije sie cały czas z myślami ale chyba wygra opcja ekonomiczna co nie oznacza całkiem gorsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie moge kupic swojej 40zf bo jej nigdzie nie ma ;) , dzwonilem do sklepu MAX24.pl tak jak mi polecal grzymek72, ale tam tez na zamowienie, czas realizacji to 14 dni, ale moze ulec zmianie, tak powiedzial Pan ze sklepu :) . Czyli podejrzewm ze raczej na pewno tej zmianie ulegnie :) . Jak narazie to w zadnym sklepie tego TV nie ma, a tam gdzie sa to z Toshiby z Niemiec. Jedynie w Kezard.com.pl i w Digitalo.pl beda z Toshiby PL, ale w Digitalo dostawa za okolo 3 tygodnie, a z Kezard.com maja do mnie oddzwonic. Ciezka sprawa ;) .

Czy bedzie jakis test porownawczy 40ZF i 42Z? I czy 40ZF rozni sie od 50ZF tylko kontrastem i wielkoscia, czy czyms jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mr_pit' post='89555' date='06.03.2008, 10:53 ']Norbunio jestes przekonujący i bije sie cały czas z myślami ale chyba wygra opcja ekonomiczna co nie oznacza całkiem gorsza :)[/quote]


napewno jest sie nad czym zastanowic i nie proponowalbym kupowac w ciemno tylko naprawde troszke poogladac ww tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='FlipekPL' post='89564' date='06.03.2008, 11:23 ']Czy bedzie jakis test porownawczy 40ZF i 42Z? I czy 40ZF rozni sie od 50ZF tylko kontrastem i wielkoscia, czy czyms jeszcze?[/quote]


zapewne40ZF oraz 50ZF roniaz sie kontrastem i wielkoscia ekranu.

[b]mr_pit[/b] - Z to super LCD, niby Z oraz Zf roznia sie tylko panelem, ale ta roznica jest dla mnie dosc duza, zalezy co preferujesz. Proponuje abys sie nie sugerowal zadnymi sugestiami i postami typu ZF rzadz, Z jest najlepsza na swiecie bo to sa odczucia subiektywne. Kazdy ma inne oko i inne upodobania co do obrazu, jedni wola mega nasycone kolory drudzy bardziej stonowane itp. Z w moim odczuciu daje obraz taki jakby zadymiony cos ala kinowy-tak na to mowi moja dziewczyna za to ZF obraz bardziej ciemny bo ma panel ciemniejszy. Teraz po moim poscie pewnie bedziesz sie doszukiwal tego co napisalem:)Najlepiej bedzie jak porownasz dwa tv w totalnym spokoju wzgledem zrodla SD oraz HD i sam ocenisz co dla Ciebie dobre.

Nie dla kazdego dobry silnik to diesel czy doladowane V6-kwestia gustu, potrzeb oraz samego zaangazowania w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...