Skocz do zawartości
FlipekPL

Seria ZF: Toshiba 40ZF 355DG

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='glowek79' post='115842' date='01.09.2008, 09:41 ']Witam

Zamówienie na Tosie 40zf355 właśnie poszło do digitalo :) teraz tylko czekać na termin dostawy i zacierać niecierpliwie rączki
Autorus - dzięki za polecenie TV :)[/quote]


świetny wybór! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='glowek79' post='115842' date='01.09.2008, 09:41 ']Witam

Zamówienie na Tosie 40zf355 właśnie poszło do digitalo :) teraz tylko czekać na termin dostawy i zacierać niecierpliwie rączki
Autorus - dzięki za polecenie TV :D[/quote]


U mnie też poszło dzisiaj do digitalo, ale dowiedziałem się iż trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do soboty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='teperek' post='116017' date='01.09.2008, 22:17 ']U mnie też poszło dzisiaj do digitalo, ale dowiedziałem się iż trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do soboty :angry:[/quote]

cierpliwości! warto poczekać na to cudeńko :( ja mimo że kupiłem swoją Toshibę już jakiś czas temu nadal nie widziałem godnego następcy...a to najgorsze jak coś kupisz i za miesiąc widzisz coś lepszego co chciałbyś mieć...!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Shao' post='116046' date='02.09.2008, 09:21 ']cierpliwości! warto poczekać na to cudeńko ;) ja mimo że kupiłem swoją Toshibę już jakiś czas temu nadal nie widziałem godnego następcy...a to najgorsze jak coś kupisz i za miesiąc widzisz coś lepszego co chciałbyś mieć...!![/quote]

A to zawsze tak jest :)
Teraz posiadam Sony KDL32V200 ale za mało cali mi było :)
Brałem pod uwagę też nowego Sony X4500 tylko cena mnie zabiła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie właśnie wczoraj digitalo.pl przywiozło Tosię :) 40ZF355DG.

Filmiki z BD i GT5 to jest po prostu kox.

Muszę tylko odbiór kablówki poprawić, albo jakąs HD TV dać, to będę w 7 niebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='edmondo' post='116198' date='02.09.2008, 15:55 ']A do mnie właśnie wczoraj digitalo.pl przywiozło Tosię :) 40ZF355DG.

Filmiki z BD i GT5 to jest po prostu kox.

Muszę tylko odbiór kablówki poprawić, albo jakąs HD TV dać, to będę w 7 niebie :([/quote]

ja podłączyłem aster hd i w tym canal + hd....KOSA! :) ostatnio dali co sobote obcego od 1 do 4 części...mega wypas :)

Edytowane przez Shao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się pochwalę :lol: Odebrałem, podłączyłem jest ok :)
Co prawda z kabla Aster to IMO wypada gorzej niż poprzednik Sony KDL32V2000, ale N-ka jest super :)
Tak więc ogólnie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
ok 2 mies. temu w Digitalo.pl kupiłem 46ZF355 i mam nieco podobny problem co kolega powyżej.

Dokładnie 6,5 cm od lewej krawędzi matrycy prawie zawsze widoczna jest pionowa kreska (na szerokość 1 piksela). Pisze "prawie zawsze", ponieważ czasami (choć rzadko) się zdarza, że kreski nie ma. Kreska ma kolor zazwyczaj czerwony lub różowy, czasami zbliżony do żółtego. Nie znalazłem dotychczas żadnego sposobu, żeby się jej pozbyć. Nie pomaga wyłączanie TV, nawet poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka, nie pomaga przełączanie pomiędzy różnymi trybami (np. ATV, DV).

Coraz poważniej się zastanawiam nad oddaniem telewizora do serwisu, choć pakowanie i transportowanie 46'' pudła wcale mi się nie uśmiecha.

Czy na forum jest ktoś z serwisu Toshiba, kto mógłby powiedzieć czy jest jakiś "domowy" sposób na pozbycie się tego problemu?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Pozdrawiam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PiotrRu' post='118606' date='16.09.2008, 12:54 '](...)
ok 2 mies. temu w Digitalo.pl kupiłem 46ZF355 i mam nieco podobny problem co kolega powyżej.
(...)
Coraz poważniej się zastanawiam nad oddaniem telewizora do serwisu, choć pakowanie i transportowanie 46'' pudła wcale mi się nie uśmiecha.

Czy na forum jest ktoś z serwisu Toshiba, kto mógłby powiedzieć czy jest jakiś "domowy" sposób na pozbycie się tego problemu?
(...)[/quote]
Żartujesz? Wal szybko do sklepu lub serwisu..... Na zgloszenie usterki masz określony czas od zauważenia jej w przeciwnym razie mozesz miec problem z wyegzekwowaniem "niezgodnosci z umowa" i pozostanie Ci wożenie sie z serwisem..... który jak wynika z niektorych tematow na tym forum dziala fatalnie..... Jezeli zauwazyles to (usterkę) dość dawno to sie do tego nie przyznawaj bo działasz na swoją niekorzyść. Na reklmację w trybie "niezgodnosci z umową" masz kilka dni od zauwazenia wady (o ile się nie mylę 10). Wywalileś kase wiec działaj a nie myśl jak naprawic sprzet za kilka tysięcy za pomocą młotka i śrubokrętu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki! Wlasnie zaczalem dzialac.

Wczoraj wieczorem napisalem maila do Digitalo. Dzis rano mialem juz na skrzynce odpowiedz:
"Problem należy zgłosi na podany kontakt na karcie gwarancyjnej do sieci serwisowej TTCE , zostanie Pan skierowany do najbliższej placówki serwisowej".

Bede wiec probowal sie dodzwonic. Chce to naprawic w Gdansku, bo tu mieszkam. Mam tylko obawe, czy beda w stanie to zrobic. GDy dzownilem do gdanskiego serwisu zaraz po zakupie TV, to nie byli mi w stanie powiedziec, jak odkrecic stope. Jesli nie wiedza, ktore sruby nalezy wykrecic, zeby wypadla podstawa, to beda w stanie grzebac w srodku?

Moze sie czepiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
* pozwole sobie na odswiezenie tematu

witam, tez mysle nad tym modelem tylko czym sie roznia (a moze niczym) modele
40ZF355 a 40ZF355DG

pozdrawiam Edytowane przez kom@homi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze jeszce podac swoje ustawienia obrazu ???

Bo nijak niemoge tego skalibrowac :)

Pomozcie :)

Mam 40ZF355

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kom@homi' post='120393' date='25.09.2008, 18:05 ']* pozwole sobie na odswiezenie tematu

witam, tez mysle nad tym modelem tylko czym sie roznia (a moze niczym) modele
40ZF355 a 40ZF355DG

pozdrawiam[/quote]

kolorem glośnika na dole ekranu G - gray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie co do podłączenia laptopa do Tosi. mój laptop to Toshiba Satellite A100-912 ( [url="http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?PRODUCT_ID=120571&DISC_MODEL=1&LNG=20&service=CE"]http://ce.computers.toshiba-europe.com/inn...&service=CE[/url] ). podłączyłem lapsa do tv używając kabla VGA. no i teraz niespodzianka...nie potrafię odpalić rozdzielczości panoramicznej, tylko 1280x1024. wie ktoś może czy po prostu nie da się innej? oczywiście wiem że z menu telewizora mogę rozciągnąć ekran ale przy oglądaniu zdjęć to jest dość słaby efekt. da się ustawić coś ponad 1280 w poziomie i w panoramie? jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy państwo mam pytanie odnoście podłączenia laptopa do Tosi... ponieważ zadałem je w innym temacie to pozwolę sobie przekleić linka do mojego pytania [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=10785&view=findpost&p=124294"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=124294[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Artur'79' post='123068' date='29.09.2008, 16:32 ']Piotr, i jak tam sprawa naprawy?[/quote]

Dzwonilem do serwisu w Gdansku, wskazanego na karcie gwarancyjnej. Sympatyczny Pan odpowiedzial, ze bedzie to raczej wymagalo wymiany matrycy, wiec TV raczej pojedzie do jakiegos centralnego serwisu.

Zona nie zgodzila sie na oddanie telewizora do naprawy - ciagle negocjuje. Nie wiem, jaki bedzie efekt.

Odkrylem natomiast ciekawa rzecz - po pewnym czasie od uruchomienia, a wiec, jak urzadzenie sie nagrzeje, pasek znika...
Poobserwuje i dam Wam znac, jak dlugo trzeba czekac na samouzdrowienie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary nie ma co czekać, masz ewidentnie telewizor do wymiany. Tutaj zaszczepiłem temat ale się nie przyjął: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12360"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12360[/url]
Jesteś po prostu kolejny z tym samym problemem.
W życiu bym Toshiby nie wziął teraz - ewidentna wpada z matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, Piotr nie czekaj tylko oddawaj do naprawy. Oczywiście lepiej byłoby gdyby wymienili Ci cały na nowy...

Miecio masz rację. Dziwię się trochę że tak mało było postów w tym temacie, bo to przecież bardzo poważna usterka... ciekaw jestem w ilu procentach telewizorów ZF występuje. Na razie było tu tylko kilku ludzi którzy to opisali, niemniej... sam chcę kupić 46 albo 52 ZF i przyznam że to mocno zniechęca. Czy ktoś wie może czy przydarza się to tylko w 46 calach a 52 jest od tego problemu wolne?

Do Piotra dodam jeszcze, że jeden z użytkowników opisywał sytuację w której na początku rozgrzanie telewizora też powodowało że ów pasek znikał, ale tylko przez jakiś czas, potem nie chciał mu znikać również po nagrzaniu się TV.

Napisałem nawet maila do Toshiby z zapytaniem o tę usterkę, czy wiedzą o problemie i jakich modeli konkretnie dotyczy. Dostałem jednak zwrotkę z informacją że takiego maila nie ma (serwis@toshiba.pl). Dodam że operację powtórzyłem 3 razy... brawo Toshiba za stronę główną.

Przykre, że nadal LCD jest tak grząskim tematem. W Sony W4500 też masowe niedoróbki, głównie clouding, i to występujący dużo częściej niż ten felerny pasek w Tośce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Artur'79' post='124445' date='06.10.2008, 17:29 ']Czy ktoś wie może czy przydarza się to tylko w 46 calach a 52 jest od tego problemu wolne?[/quote]

nie wiem jak 52 ale sam jestem właścicielem 40ZF355 i znam jeszcze (osobiście) dwie osoby które taki sam model mają i 0 problemów (na szczęście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez narazie bez żadnych pasków(46ZF355). A tak pozatym wada wszędzie może się trafić, bez paniki panowie pewnie procentowo(usterki) nie ma tak źle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy forumowicze ponaglam prośbę o pomoc przy podłączeniu laptopa do LCD: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=10785&view=findpost&p=124294"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=124294[/url] :):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem stary co miałeś za TV wcześniej - mam ten sam model i jakość dvd jest co najwyżej poprawna. Jakość divix tragiczna - sorry ale chyba handlujesz telewizorami.

[quote name='BoDeX' post='101743' date='15.05.2008, 00:12 ']I takie właśnie posty dają najwięcej radości ... niech Ci pięknie służy , choć to tylko telewizor ! :lol:


Pozrawiam.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi jak sie ma te 8ms do plynnosci odswierzania --- niby teraz jest standard 5 lub nawet 2 ms
wiec, jak sie spisuje owe 8ms podczas ogladania TV

interesuja mnie opinie na temat toshiba 40ZF355 i 42Z3030 --- obie maja ten sam czas reakcji lecz rozne kontrasty -- ktorego znich wybrac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...