Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='_siwy_' post='111327' date='29.07.2008, 09:59 ']Czyli generalnie wtyczka SATA w dysku 2,5" jest taka sama jak w 3,5"?[/quote]
Tak. Złącze SATA jest identyczne niezależnie od wielkości dysku.

Ale jak napisałem to nie jest problem.
Problemem jest podłączenie do Popcorna przejściówki ATA->SATA. Bo z obydwu stron masz gniazdo (a nie gniazdo i wtyczkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mam zamiar kupic popcorna i mam pytanie czy zeby ogladac filmy z popcorna wymagany jest dysk czy moge zakupic pendriva i zrzucic na niego filmy i podłaczyc pod usb popcorna,czy filmy beda działac ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejściówka do dysku 2,5 cala kosztuje 10zł na giełdzie elektronicznej w Warszawie, na allegro podobnie. Sprzęt działa z dyskiem 120gb samsunga. Dzisiaj wieczorem postaram się zrobić fotkę i pokazać jak to wygląda, przy okazji napiszę jaki to dysk.
W przejściówce musiałem troszkę odgiąć złącze zasilające żeby się zmieściło, ale nie ma problemów.
Sprawdzałem jakiś króciutki filmik fullhd i urządzenie przetwarza je bez opóźnień. Z hd ready kilkoma dużymi sprawdzałem i też nie było problemów z wydajnością.
Co do hałasu i ciepła-słychać troszeczkę tylko w momencie startu dysku, potem absolutnie nic. Co do temperatury-nie grzeje się w zauważalny sposób.


Grzes207-wystarczy pendrive. Oczywiście są ograniczenia, ale to poczytaj na stronie ph jakie. Filmy da się oglądać z pendrive'a. Edytowane przez stefek202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moze byc dysk usb do ogladania bo jak bym wpakował dysk do srodka na sata to by było nie funkcjonalne otwieranie popcorna i wyjmowanie dysku i podpiecie pod kompa i zrzucenie filmów a tak jak ma sie dysk usb to tylko wyjecie wtyczki i podpiecie pod kompa.Jedynie tylko obawiam sie czy dysk usb nie bedzie powodował przyciec filmu ?? popcorna model mam zamiar kupic A-100

zastanawiam sie nad tym dyskiem

[url="http://www.allegro.pl/item422029432_wyprzedaz_nowe_przenosne_dyski_2_5_80gb.html"]http://www.allegro.pl/item422029432_wyprze...i_2_5_80gb.html[/url]

Chyba ze macie lepsze propozycje :D,zeby było nie drogo i funkcjonalnie

Edytowane przez grzes207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filmy nie będą się przycinać.
Natomiast nie będą działać aplikacje NMT.
Np. oglądanie filmów po sieci np z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='banulkrz' post='115780' date='31.08.2008, 19:02 ']Natomiast nie będą działać aplikacje NMT.
Np. oglądanie filmów po sieci np z PC.[/quote]

Nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Oczywiście, ze bez dysku będzie chodzić odtwarzanie filmów po sieci lokalnej np z PC zarówno po Sambie jak i myIhome. Sam nie mam aktualnie dysku w PCH i bezproblemowo to robię. To co nie będzie działać to np torrent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym dysku SAMSUNG 1TB HD103UJ NCQ SATAII 32 MB, zamierzam go zakupic do nowego A110 i mam nadzieje że będzie cichutki i zimniutki :)

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='115858' date='01.09.2008, 11:00 ']co sądzicie o tym dysku SAMSUNG 1TB HD103UJ NCQ SATAII 32 MB, zamierzam go zakupic do nowego A110 i mam nadzieje że będzie cichutki i zimniutki :)[/quote]

Czy jest możliwość zabezpieczenia np. gumowymi podkładkami powyższego dysku w taki sposób aby nie generował wibracji i był w miarę cichy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym razem apropos dysków, jakie mozna zastosować do B-100, a także A-110 czyli z interfejsem SATA.

Ja mam bardzo dobre doświadczenie z dyskiem 1000 GB Caviar GP WD10EACS, którego 2 sztuki używałem w NAS'ie i teraz przełożyłem do B-110.
Dyski są bardzo ciche i się nie grzeją (a na pewno grzeją się mniej niż Seagate'y). Mają tzw. tryb ekologiczny gdzie przełączają się na 5400 obrotów (ciszej i żrą mniej prądu).
Mają "tylko" 16MB bufora co w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.
Teraz właśnie dokupiłem 3-i taki dysk i wkładam go do Popcorna A-110.
W agito.pl mozna je kupić w bardzo dobrej cenie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='115858' date='01.09.2008, 11:00 ']co sądzicie o tym dysku SAMSUNG 1TB HD103UJ NCQ SATAII 32 MB, zamierzam go zakupic do nowego A110 i mam nadzieje że będzie cichutki i zimniutki :D[/quote]

I jak tam testy? Zadowolony z Samsunga HD103UJ? Masz może jakieś porównanie z innym? a moze z Seagatem ST31000340AS?

Jakiś stary test (z grudnia) w niemieckim chipie stwierdzal ze Seagate jest cichszy. Temperatura podobno taka sama ale to troche dziwne bo pobór prądu dużo mniejszy w Samsungu. W Samsungu lepszy transfer ale Seagate ma 5 lat gwarancji (3 u Samsunga). Osiołkowi w żłoby dano.... Zdecydowałem że głośność chyba powinna być decydujaca, ale jeżeli różnica jest niezauważalna to pewnie postawię na transfer i wybiore Samsunga.

Ktoś miał okazję porównać te modele fizycznie?

BTW. Link do testu:
[url="http://www.chip.de/artikel/Vier-Terabyte-Festplatten-im-Test-5_29888476.html"]http://www.chip.de/artikel/Vier-Terabyte-F...5_29888476.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eses' post='118824' date='17.09.2008, 00:09 ']I jak tam testy? Zadowolony z Samsunga HD103UJ? Masz może jakieś porównanie z innym? a moze z Seagatem ST31000340AS?

Jakiś stary test (z grudnia) w niemieckim chipie stwierdzal ze Seagate jest cichszy. Temperatura podobno taka sama ale to troche dziwne bo pobór prądu dużo mniejszy w Samsungu. W Samsungu lepszy transfer ale Seagate ma 5 lat gwarancji (3 u Samsunga). Osiołkowi w żłoby dano.... Zdecydowałem że głośność chyba powinna być decydujaca, ale jeżeli różnica jest niezauważalna to pewnie postawię na transfer i wybiore Samsunga.

Ktoś miał okazję porównać te modele fizycznie?

BTW. Link do testu:
[url="http://www.chip.de/artikel/Vier-Terabyte-Festplatten-im-Test-5_29888476.html"]http://www.chip.de/artikel/Vier-Terabyte-F...5_29888476.html[/url][/quote]

Faktycznie dziwny test. W mojej głowie od dawna tkwiło przekonanie że Samsungi są najcichszymi ale i najwolniejszymi dyskami.
Miałem sporo dysków: Samsungów, WD'ków i Seagate'ów. Nieodmienie w cichości zawsze wygrywał Samsung, a w wydajności Seagate.
Może coś się jednak pozmieniało ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chyba pisałem kiedyś ale powtórze. Miałem w popcornie Seagate'a Barracude 500 GB. Chodził 2 tygodnie i padł, a przy tym był strasznie głośny. Głośny do tego stopnia że jak miałem torrenta włączonego to chrobotanie głowicy przeszkadzało w oglądaniu tv czy filmów. Także ze swojej strony gorąco nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy ma inne doświadczenia z dyskami ja od pewnego czasu mam tylko Samsungi bo są bez awarynje, zimne, bardzo ciche i wydajne, poprostu ideał. Nie spotkałem się jeszcze z problemem odnośnie tych dysków.

Seagat-a mialem w PCH i szumial jak wichura, zamieniłem na starego samsunga i byla bloga cisza.

Z obecnego Samsunga jestem MEGA zadowolony, pojemny, cichy, zimny - jedyne do czego można się przyczepić to taki metaliczny brzęk jak PCH wprowadza go w stan spoczynku.

Podejżewam że producent by uchronić dane przed utratą w czasie jakiegoś udarowago zdarzenia zastosował bardzo mocną sprężynę odciągajaca czy coś tam mechanicznego co ściąga głowice z tależa (może to magnes nie wnikam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie. Ja mam w tej chwili w Popcornie Seagate'a 750GB. Jest na tyle głośny że praktycznie zrezygnowałem z ściagania torrentów.
Jakiś czasu temu wymyśliłem alternatywne rozwiązanie.
Wstawię do Popcorna dysk 2.5'. Mam jeden zbędny 120GB. Do torrentów wystarczy.
Kolekcje filmów będę trzymał jak do tej pory na Seagate'cie (w obudowie prznośnej USB) który będzie włączany w momencie oglądania.

Będzie zdecydowanie ciszej w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie może pytanie ale przerosło mnie podłączenie zasilania HDD w moim PCH.
Powiedzcie proszę jakim kablem połączyliście zwykły dysk ATA, mam z tym problem i nie wiem jak wybrnąć...
Chyba że któryś z użytkowników sprawdził i może polecić przejściówkę do SATA bo taki dysk ewentualnie mógłbym też podłączyć ale jak patrzę na to co na Allegro można kupić to nabieram wątpliwości czy to będzie działać?
Pomóżcie proszę bo sam nie dam rady... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dejneka' post='123024' date='29.09.2008, 13:00 ']Sorry za głupie może pytanie ale przerosło mnie podłączenie zasilania HDD w moim PCH.
Powiedzcie proszę jakim kablem połączyliście zwykły dysk ATA, mam z tym problem i nie wiem jak wybrnąć...
Chyba że któryś z użytkowników sprawdził i może polecić przejściówkę do SATA bo taki dysk ewentualnie mógłbym też podłączyć ale jak patrzę na to co na Allegro można kupić to nabieram wątpliwości czy to będzie działać?
Pomóżcie proszę bo sam nie dam rady... :)[/quote]
Wybacz ale nie rozumiem. Który masz model Popcorna?
Jeśli chodzi o A-100 to on w środku ma zwykłą wtyczkę do zasilania dysku ATA. W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model A-100, mam zwykły kabel do zasilania, który nie pasuje do płyty, próbowałem wyciąć z komputera taki z właściwą końcówką ale okazało się że nie pasuje, normalnie zgłupiałem... :)
Na płycie od PCH jest takie małe gniazdo męskie z 4 końcówkami +12V Gnd, Gnd i -12V o ile dobrze pamiętam ale moja wtyczka tam nie wchodzi :(
przy pomocy obcinaczek do kabli pozbawiłem ją nadmiaru plastiku ale dysk się nie odzywa.
nie jestem fachowcem żeby te kable/końcówki jakoś nazwać a teraz jestem w pracy więc nawet zdjęć nie mogę zrobić.
Może ktoś ma takie fotki od środka to bym sobie "na oko" dobrał odpowiedni kabelek?

A co do dysków SATA to jak sobie poradziliście może tak będzie łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Momencik .... skąd masz tego Popcorna?
W to małe gniazdko na płycie wchodzi przejściówka na zasilanie dysku PATA. Ten kabelek jest w komplecie z Popcornem!
Nie trzeba niczego wyrywać, lutować, dorabiać czy przerabiać!

Do Popcorna A-100 podłączasz zwykły dysk PATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='123033' date='29.09.2008, 13:24 ']Momencik .... skąd masz tego Popcorna?
W to małe gniazdko na płycie wchodzi przejściówka na zasilanie dysku PATA. Ten kabelek jest w komplecie z Popcornem!
Nie trzeba niczego wyrywać, lutować, dorabiać czy przerabiać!

Do Popcorna A-100 podłączasz zwykły dysk PATA.[/quote]

Normalnie kupiłem od producenta, jakiś czas temu go rozpakowałem i podłączyłem i sobie śmigał jako pośrednik między komputerem a TV, teraz chciałem dołożyć dysk, nawet przeszukałem pudełko czy mam jakieś kabelki ale nic nie znalazłem, uznałem więc że "skośnoocy" nie dali nic więcej stąd moje problemy że na własną rękę muszę ten kabelek skołować .....
Teraz muszę przeszukać dokładniej szufladę z kabelkami, dzięki za pomoc.
Mam nadzieję że jeśli był ten kabelek to go znajdę i będzie po problemie :(
Już nawet się zastanawiałem czy zamiast tego WD 500GB może podłączyć 2,5 calowy od laptopa ale musiałbym pobiegać po sklepach po kolejna przejściówkę :) no i zamiast normalnego dużego dysku miałbym 40GB na otarcie łez.
Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dejneka' post='123036' date='29.09.2008, 13:36 ']Normalnie kupiłem od producenta, jakiś czas temu go rozpakowałem i podłączyłem i sobie śmigał jako pośrednik między komputerem a TV, teraz chciałem dołożyć dysk, nawet przeszukałem pudełko czy mam jakieś kabelki ale nic nie znalazłem, uznałem więc że "skośnoocy" nie dali nic więcej stąd moje problemy że na własną rękę muszę ten kabelek skołować .....
Teraz muszę przeszukać dokładniej szufladę z kabelkami, dzięki za pomoc.
Mam nadzieję że jeśli był ten kabelek to go znajdę i będzie po problemie :)
Już nawet się zastanawiałem czy zamiast tego WD 500GB może podłączyć 2,5 calowy od laptopa ale musiałbym pobiegać po sklepach po kolejna przejściówkę :) no i zamiast normalnego dużego dysku miałbym 40GB na otarcie łez.
Dzięki za pomoc[/quote]

Poszukaj tego kabelka. Może się zawieruszył w pudełku. Musi być.

A co do dysku .... ja właśnie jestem na etapie zmiany mojego 750GB 3.5' Seagate'a na 120GB 2.5' Toshibe. Powód? Hałas i grzanie się. Przejściówkę PATA->SATA już mam.
Do ściagania torrentów 120GB wystarczy.
Do przechowywania filmów zakupiłem w MM 1TB 3.5' Toshibę w obudowie USB (w promocji za 349zł).
Jak chcę coś obejrzeć to włączam Toshibę (która notabene jest bardzo cichutka) i podpinam ją przez USB do Popcorna.

Zdecydowanie najlepsze połączenie :)

PS. Poprawiłem Samsung'a na Seagate'a. Słusznie Alcazar zwrócił uwagę :)
Tak czy inaczej dyski 2.5 cala są dużo cichsze od 3.5 calowych

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='118861' date='17.09.2008, 11:09 ']Słusznie. Ja mam w tej chwili w Popcornie Seagate'a 750GB. Jest na tyle głośny że praktycznie zrezygnowałem z ściagania torrentów.[/quote]


[quote name='Fantom' post='123064' date='29.09.2008, 16:10 ']A co do dysku .... ja właśnie jestem na etapie zmiany mojego 750GB 3.5' Samsunga na 120GB 2.5' Toshibe. Powód? Hałas i grzanie się.[/quote]

ja bym się zdecydował bo napewno nie chodzi tu o SAMSUNGA który jest zimny jak lód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='123064' date='29.09.2008, 16:10 ']Poszukaj tego kabelka. Może się zawieruszył w pudełku. Musi być.

A co do dysku .... ja właśnie jestem na etapie zmiany mojego 750GB 3.5' Seagate'a na 120GB 2.5' Toshibe. Powód? Hałas i grzanie się. Przejściówkę PATA->SATA już mam.
Do ściagania torrentów 120GB wystarczy.
Do przechowywania filmów zakupiłem w MM 1TB 3.5' Toshibę w obudowie USB (w promocji za 349zł).
Jak chcę coś obejrzeć to włączam Toshibę (która notabene jest bardzo cichutka) i podpinam ją przez USB do Popcorna.

Zdecydowanie najlepsze połączenie :P

PS. Poprawiłem Samsung'a na Seagate'a. Słusznie Alcazar zwrócił uwagę :)
Tak czy inaczej dyski 2.5 cala są dużo cichsze od 3.5 calowych[/quote]
Uff, znalazłem kabelek, podłączyłem, sformatowałem ale moje kompy nie widzą tego dysku jako ogólnie dostępnego jeden z XP widzi tylko urządzenie i przez przeglądarkę mogę dostać się do niego i obejrzeć co jest ale nie mogę nić na niego wrzucić.... :( drugi z Vistą widzi więcej ale uruchamia media playera i tez przez przeglądarkę to samo jak na XP...
jak chcę zmapować dysk to prosi mnie o login i hasło a tego na NMT nie mogę nigdzie nawet ustawić.
Czy coś mogę skopiować na ten dysk nie wyjmując go z kukurydzy? myślę że tak bo o ile filmy idą płynnie to zdjęcia się tną i strasznie kiepsko to idzie więc muszę je tam wsadzić.
może jakąś podpowiedź macie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dejneka' post='123341' date='30.09.2008, 17:03 ']Uff, znalazłem kabelek, podłączyłem, sformatowałem ale moje kompy nie widzą tego dysku jako ogólnie dostępnego jeden z XP widzi tylko urządzenie i przez przeglądarkę mogę dostać się do niego i obejrzeć co jest ale nie mogę nić na niego wrzucić.... :( drugi z Vistą widzi więcej ale uruchamia media playera i tez przez przeglądarkę to samo jak na XP...
jak chcę zmapować dysk to prosi mnie o login i hasło a tego na NMT nie mogę nigdzie nawet ustawić.
Czy coś mogę skopiować na ten dysk nie wyjmując go z kukurydzy? myślę że tak bo o ile filmy idą płynnie to zdjęcia się tną i strasznie kiepsko to idzie więc muszę je tam wsadzić.
może jakąś podpowiedź macie???[/quote]
Czytać forum...czytać forum....czytać....
User=nmt
hasło=1234
Będziesz mogł bez problemów kopiować.... choć idzie to wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='118861' date='17.09.2008, 11:09 ']Ja mam w tej chwili w Popcornie Seagate'a 750GB. Jest na tyle głośny że praktycznie zrezygnowałem z ściagania torrentów.[/quote]
Dokładnie. Też mam w tej chwili ten dysk i jest potwornie głośny, a jak jeszcze PH zacznie z nim
cuda wyprawiać przy seedowaniu kilku pozycji to masakra. Jeśli mam porównać np do WD500 którego
miałem nie dawno to WD znacznie cichszy ale też dużo cieplejszy.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...