Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dyskiem.Często sam się włącza(nie chodzi o Torrenty) a że to Seagate to trochę hałasuje.Odpinam wtyczkę z internetem ale to trochę uciążliwe.Gdzieś czytałem,że trzeba jakis serwer wyłączyć ale nie moge znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz wpiętego PH w sieci , przy kazdym zapytaniu z routera , z sieci będzie ci się włączał i automatycznie wyłączał.

wyłacz wszystkie usługi wiażące go z siecią i nie bedzie sie włączał, tylko czy o to chodzi by nie było do niego dostępu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wsadziłem do swojego A-110 dysk Samsunga 1TB HD103UJ.

Jest cichy, aczkolwiek wciąż słychać delikatny szum talerzy.
Po wstawieniu do oszkolnej szafki pod telewizorem (trzymam tam cały sprzęt AV i jest ona wentylowana) - nie słychać nic.
Niestety dysk jest dość ciepły, po paru godzinach kopiowania ciężko wziąść go do ręki.

Pozdrawiam,
chrisjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ST31000340SV głośność jest znośna, grzeje się (jak wszystkie) ale w stanie spoczynku zimny :

Pobór mocy (praca/spoczynek) 9,8/1 Wat
• SVDR (Surveillance Digital Video Recorder)
• SNVR (Surveillance network Digital Video Recorder)
• Napęd dedykowany do systemów monitoringu wideo
• Dostęp do danych: 24x7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mój PH właśnie do mnie jedzie i zastanawiam się na HDD, zależy mi na ciszy więc rozważam 2,5''. Jakie modele poleciacie? Rozumiem, że 5400rpm wystarczy?
Za ok 390PLN można już kupić 500GB, jednak zastanawiam się czy nie warto kupić przenośnego 3,5'' np 500GB i 250gb 2,5''?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kil']Mój PH właśnie do mnie jedzie i zastanawiam się na HDD, zależy mi na ciszy więc rozważam 2,5''. Jakie modele poleciacie? Rozumiem, że 5400rpm wystarczy?
Za ok 390PLN można już kupić 500GB, jednak zastanawiam się czy nie warto kupić przenośnego 3,5'' np 500GB i 250gb 2,5''?[/quote]
Dobrze myślisz :lol:
Kupiłem w MM w promocji dysk Toshiba 1TB (3.5', aluminiowa obudowa, USB) za 350 zł ... będzie jako magazyn filmów.
Do Popcorna chce wsadzić 2.5' 120GB. Może nie za szybki (4200) ale za to cichy i chłodny. Do torrentów wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='124636' date='07.10.2008, 16:16 ']...
Kupiłem w MM w promocji dysk Toshiba 1TB (3.5', aluminiowa obudowa, USB) za 350 zł ... będzie jako magazyn filmów.
...[/quote]

Jedyne co mnie odrzuca nieco od takiego rozwiązania to konieczność podpinania oddzielnego zasilania do takiego dysku zewnętrznego 3,5'
Mam już dosyć zabawy z kablami podczas podłączania laptopa do LCD +HDD+ audio = masacra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kil' post='124647' date='07.10.2008, 16:12 ']Jedyne co mnie odrzuca nieco od takiego rozwiązania to konieczność podpinania oddzielnego zasilania do takiego dysku zewnętrznego 3,5'
Mam już dosyć zabawy z kablami podczas podłączania laptopa do LCD +HDD+ audio = masacra:)[/quote]
Fakt mi też się to nie podoba :lol: Ale cóż ... innego fajniejszego rozwązania nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fantom mógłbyś się podzielić wrażeniami z użytkowania tej Toshiby z MM? Czy nie jest zbyt głośna , czy można ją postawić pod TV i oglądać po cichu film .Miałeś chyba tak jak ja 750 GB Seagate w PCH -jak w porównaniu właśnie do niego wypada Tośka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='m12']Fantom mógłbyś się podzielić wrażeniami z użytkowania tej Toshiby z MM? Czy nie jest zbyt głośna , czy można ją postawić pod TV i oglądać po cichu film .Miałeś chyba tak jak ja 750 GB Seagate w PCH -jak w porównaniu właśnie do niego wypada Tośka?[/quote]
Tak ładnie prosisz ...
Otóż Toshiba z MM jest dużo cichsza od Seagate'a z mojego Popcorna. Zamknięta w aluminiowej obudowie (nie wiem czy da się rozebrać, wygląda na pierwszy rzut oka że nie) nie grzeje się raczej. Po dłuższym kopiowaniu robi się trochę cieplejsza. Tak czy inaczej nie ma porównania do Seagate'a.
Wady? Transfer kuleje. Przepustowość złącza USB to max 30-32MB/sek. Dlatego to, że w środku siedzi super hiper dysk 7200 obrotów nie ma specjalnie znaczenia bo i tak nie jest wykorzystywany jego potencjał.
Zalety. Ładna, nie rzucająca się w oczy, obudowa. Prawie niesłyszalny (no może w środku nocy odrobinkę go słychać ale nie jest źle).

Tak czy inaczej dla mnie zakup bardzo trafiony. Do Popcorna wkładam cichutki 2.5' dysk (do torrentów), a wszystkie filmy przeniosłem na Toshibę.
Polecam zakup Toshiby. Tym bardziej za tą cenę ... 349zł. Fajna jest rozpiętośc cen na allegro: 370 do 460 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak ładnie prosisz ..." - fakt gdzieś pogubiłem "proszę" ;) - mea culpa.

Rozumiem, że wolny transfer daje się odczuć tylko przy kopiowaniu plików bo do oglądania filmów 1080p via USB to wystarcza tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='m12' post='124742' date='08.10.2008, 08:08 ']"Tak ładnie prosisz ..." - fakt gdzieś pogubiłem "proszę" ;) - mea culpa.

Rozumiem, że wolny transfer daje się odczuć tylko przy kopiowaniu plików bo do oglądania filmów 1080p via USB to wystarcza tak ?[/quote]
He he he :) Jestem gagatliwy i nie trzeba mnie prosić :)
Oczywiście transfer USB to wielokrotnie więcej niż potrzeba do odtwarzania nagranego nawet z maksymalnym bitrate'em materiału HD (40Mbitów/sek czyli Blu-Ray to około 5MB/sek).
Kopiowanie idzie trochę wolniej ale nie za bardzo. Rzadko który (budżetowy) dysk przy zapisie osiąga więcej niż 30MB/sek. Więc nie ma problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A110 przyszedł a ja nadal jestem bez HDD:(
Nadal waham się nad 2,5' 250GB + 500GB USB a 1TG WD GreenPower lub Samsungiem. Czy ktoś ma doświadczenia z tymi dyskami? Chciałbym wszystko zebrać na jednym HDD i mieć spokój ale widzę, że aby było cicho będę znowu musiał bawić sie kablami. Czy można kopiować wystarczająco szybko filmy z HDD popcorna na HDD USB i czy prędkość 2,5' 5400rpm w popcornie ma jakieś znaczenie (warto dopłacać do 7200)?

Dochodzę do wniosku, że pilnie potrzebuję dużo miejsca na HDD w związku z czym skłaniam się ku WD greenpower 1TB i jeżeli będzie za głośno to w przyszłości kupię 2,5' - jak będą fundusze

Pozdrawiam Edytowane przez kil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w MM to Tosków juz dawno nie było.

Walczę z sobą - zakupić za 430 zl (wynik wzrostu dolara) 1 TB Samsunga czy tylko 750 GB.... Obudowę fajną znalazłem :
[url="http://www.allegro.pl/item464321868_welland_me_747k_ide_sata_lan_obudowa_do_dysku.html"]http://www.allegro.pl/item464321868_wellan...a_do_dysku.html[/url]
[i]interfejsy: USB2.0 i Ethernet 10/100 (RJ-45),
obsługa dysków 3.5" IDE oraz SATA I i II,
wsparcie systemu plików
tryb USB: FAT16/32/NTFS,
tryb Ethernet: FAT16/32/NTFS, [/i]

Wspiera po LANie NTFS !!! jesli to prawda :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak się zdecydowałem na Tośkę to w MM było tylko po niej wspomnienie.
Zakupiłem więc [url="http://www.allegro.pl/item461934474_obudowa_welland_me_740q_black_sata_usb_2_0_hit.html"]taką obudowę[/url] i do niej dysk Samsunga 750 GB SATA .Jestem bardzo pozytywnie (jak na razie :) ) zaskoczony dysk chodzi bardzo cicho i jest chłodny.
Dlaczego 750 GB a nie 1T?
Welland w oficjalnych źródłach gwarantuje poprawną pracę właśnie do pojemności 750 , chociaż niektóry sprzedawcy twierdzą , że i z 1T dyskiem będzie współpracować - ja jednak nie chciałem ryzykować . Drugim aspektem jest stosunek ceny za jeden GB , tutaj jak na razie też 750-tka bije 1T :) . Jak przeszło tydzień temu kupowałem ten dysk kosztował on 255zł a dziś 279 :) .
Powodzenia w wyborze i szybkości działań (przy tych kursach walut :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='128026' date='28.10.2008, 01:12 ']Jak byłem w MM to Tosków juz dawno nie było.

Walczę z sobą - zakupić za 430 zl (wynik wzrostu dolara) 1 TB Samsunga czy tylko 750 GB.... Obudowę fajną znalazłem :
[url="http://www.allegro.pl/item464321868_welland_me_747k_ide_sata_lan_obudowa_do_dysku.html"]http://www.allegro.pl/item464321868_wellan...a_do_dysku.html[/url]
[i]interfejsy: USB2.0 i Ethernet 10/100 (RJ-45),
obsługa dysków 3.5" IDE oraz SATA I i II,
wsparcie systemu plików
tryb USB: FAT16/32/NTFS,
tryb Ethernet: FAT16/32/NTFS, [/i]

Wspiera po LANie NTFS !!! jesli to prawda :) .[/quote]

również miałem dylemat co do tej obudowy i jak poczytałem troszkę opini o niej to sobie darowałem, podobno po LANie działa tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o co polecicie (jaką obudowę) do dysku 750GB P-ATA. Wystarczy mi połączenie USB.
Ma być ładna, jasna (aluminiowa?), stojąca pionowo (bo taką lubię) i tania :)
Większość obudów na Allegro jest opisana jako do max 500GB.

Chcę wywalić dysk 3.5' z Popcorna. Za bardzo się grzeje i hałasuje. Do Popcorna trafi cichutki dysk 120GB 2.5'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='128034' date='28.10.2008, 07:50 ']Sie nie śmiej ze mnie dobrze .....

265 zł w Twierdzy Breslau. Według Internetu. A te 200 GB jak Ci zabraknie to co zrobisz ?[/quote]

Wcale się z Ciebie nie smieję sam się zbyt długo zastanawiałem nad Tośką - a czy Toshiba to cicha a czy dobra i tak myślałem a Tośki wyszły z MM :) .
Jak zabraknie do następny 750GB kupię (już mam dwa ) a wymienia się w obudowie zewnętrznej szybciutko :) .

Fantom , ja kupiłem [url="http://www.welland.com.tw/html/enclosure/740.html"]Welland [/url]i chwalę sobie ,choć sam mam SATA ale mają także ATA (ME-740A) i w czterech kolorkach :lol: - czarny, srebrny,czerwony i niebieski.

Edytowane przez m12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='m12' post='128070' date='28.10.2008, 13:55 ']Fantom , ja kupiłem [url="http://www.welland.com.tw/html/enclosure/740.html"]Welland [/url]i chwalę sobie ,choć sam mam SATA ale mają także ATA (ME-740A) i w czterech kolorkach :) - czarny, srebrny,czerwony i niebieski.[/quote]
Wersja ME-470A (czyli P-ATA) obsługuje faktycznie dyski do 750GB. Tylko cena trochę spora ... 70 zł. Zastanowie się. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam Samsunga 750 GB i Wellanda....tego z LANem. Jak na razie to LAN mam tylko w nazwie ;). Wygląda na to,ze przepłaciłem 40 zl za obudowę USB. Za późno przeczytałem Alcazara ;). Ale USB 2.0 działa i magazyn robię.

Przychylam się do zdania kolegi m12 - bedzie następny dysk 750 GB (no nie zaraz). Następny magazyn. Obawiam się jednak,ze kupię do niego kolejną obudowę - tylko USB albo USB/eSATa.

*Edit : Samsung 750 GB kosztuje już 289 zł (w sklepie gdzie kupiłem za 265 zł). 1 TB już tam jest i kosztuje 415 zł
Obudowa Welland jest już widziana przez PC po LAN podłączona do routera. To firewall jest winowajcą (PC Tools). Szybkośc kopiowania niższa niż po USB.

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozesz mi ktos dokladnie napisac jak podpiac dysk sata do nmt.Mam wszystko co trzeba ale nie kumam ..o co chodzi z zamiana pinow ..czy mam rozebrac kabel czy co? ,jak podpinam przez kabel swieci sie niebieska dioda caly czas..ale mnt nie widzi dysku ..juz odwracalem kabel na wszystkie strony eheh ale nic nie dalo ..prosze kogos o jasne wytlumaczenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...