Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem samsunga - Seagate i starego poczciwego Maxtora wszystkie otwory pasowały idealnie to normam , moze faktycznie w twoim egzemplarzu plytki cos zwalili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zelu' post='91814' date='18.03.2008, 13:40 ']Czy ktoś z Was miał problem z dopasowaniem otworów montażowych w dysku do obudowy PH? U mnie po wkręceniu 2 śrubek wtyczka ATA jest mocno przekrzywiona :)[/quote]

Mam kilka starszych dysków i pasowały idealnie, za to nowy WD 500 GB nie pasuje, dało radę nad jednej śrubce tylko, muszę nawiercić obok otwory żeby dysk pasował i nie wpadał w rezonans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='appaloosa' post='92445' date='21.03.2008, 18:11 ']za to nowy WD 500 GB nie pasuje, dało radę nad jednej śrubce tylko, muszę nawiercić obok otwory żeby dysk pasował i nie wpadał w rezonans[/quote]
Też mam takiego WD 500GB i zostawiam bez śrubek, niech se leży. Swoją drogą od kilku dni zauważam niepokojący objaw. Zdarza się że w trakcie oglądania np filmu obraz zamarza i słychać że dysk włącza się na ok 1,5 sek i gaśnie i tak przez cały czas, jakby próbował się rozkręcić. Odgłos mniej więcej taki jak gdy włożymy do napędu PC uszkodzony cd, dvd i napęd nie chce odczytać tylko się męczy przez jakiś czas. Wyjściem z sytuacji jest tylko twardy restart PH. Dysk to właśnie WD Caviar 500GB. Ktoś z Was się spotkał z czymś podobnym?
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='92455' date='21.03.2008, 19:43 ']Też mam takiego WD 500GB i zostawiam bez śrubek, niech se leży. Swoją drogą od kilku dni zauważam niepokojący objaw. Zdarza się że w trakcie oglądania np filmu obraz zamarza i słychać że dysk włącza się na ok 1,5 sek i gaśnie i tak przez cały czas, jakby próbował się rozkręcić. Odgłos mniej więcej taki jak gdy włożymy do napędu PC uszkodzony cd, dvd i napęd nie chce odczytać tylko się męczy przez jakiś czas. Wyjściem z sytuacji jest tylko twardy restart PH. Dysk to właśnie WD Caviar 500GB. Ktoś z Was się spotkał z czymś podobnym?
pzdr[/quote]

Sprawdź dysk podczas pracy w pececie, ściągnij program diagnostyczny ze strony westerndigital - np [url="http://support.wdc.com/download/?cxml=n&pid=3&swid=1"]Data Lifeguard Tools[/url] i sprawdź czy z dyskiem wszystko ok, bo taki objaw mają raczej dyski z uszkodzoną elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='appaloosa' post='92518' date='22.03.2008, 08:47 ']Sprawdź dysk podczas pracy w pececie, ściągnij program diagnostyczny ze strony westerndigital - np [url="http://support.wdc.com/download/?cxml=n&pid=3&swid=1"]Data Lifeguard Tools[/url] i sprawdź czy z dyskiem wszystko ok, bo taki objaw mają raczej dyski z uszkodzoną elektroniką.[/quote]
Dzięki za info.
Czy mogę taką diagnostykę przeprowadzić na pełnym w dodatku w formacie ext3 dysku?
Bo nie bardzo wiem co miałbym zrobić z tyloma "książkami"
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='92544' date='22.03.2008, 10:44 ']Dzięki za info.
Czy mogę taką diagnostykę przeprowadzić na pełnym w dodatku w formacie ext3 dysku?
Bo nie bardzo wiem co miałbym zrobić z tyloma "książkami"
pzdr[/quote]
Nie mam pojęcia bo dotychczas miałem zazwyczaj Windpwsowe systemy plików. Ale skoro pod DOS-em sprawdza dysk z systemem NTFS, którego normalnie dosy nie obsługiwały - to może da radę. Zawsze możesz pogooglować lub sprawdzić na żywym organizmie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, extended test nie wykazał żadnych błędów (ext3 bez problemów pod DOS).
W PC dysk sprawuje się bez zarzutu.
Zmienię dysk w PH na inny i sprawdzę czy problem nadal występuje,
choć mam złe przeczucia :rolleyes:
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie dyski używacie i nie ma z nimi problemów, są przede wszystkim ciche i grzeją sie normie?
np z tych modeli:

WD5000AAKB SE16 500GB
WD5000AAJB SE 500GB
WD5000AVJB AV 500GB

ST3500630A 500GB
ST3750640A 750GB
ST3500630AV SV35 500GB
ST3750640AV SV35 750GB

HDP725050GLAT80 Deskstar 500GB
HCS725050VLAT80 Cinemastar 500GB

Samsungi ATA wyleciały z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jax' post='96256' date='11.04.2008, 12:03 ']ST3750640A 750GB[/quote]

Ja mam tego. Był tani ... to jego zaleta (430 zł).
Poza tym:
- grzeje się ...... średnio. Gdy był w Popcornie (i cały czas chodził ... terrenty) to po dotknięciu był bardzo ciepły ale nie parzył. Na wszelki wypadek włożyłem dwa małe wiatraczki do popcorna i dysk zrobił się tylko ciepły.
- hałas ...... słychać go. Normalnie w dzień to absolutnie nie przeszkadza ale w nocy szumi. Po dołożeniu wiatraczków szum odrobinkę wzrósł.

Tak naprawdę to problemem z dyskami są wibracje.
Gdy się weźmie Popcorna do ręki hałas prawie ustaje.
Położenie go gdziekolwiek powoduje przenoszenie drgań na mebel.
Filcowe podkładki trochę pomagają ale nie do końca.
Obudowa PH jest mała ........ pomaga przyłożenie ją jakimś ciężkim klockiem :) Tylko głupio to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzisiaj będę miał WD5000AVJB AV 500GB, ponoć jest bardzo cichy i bierze mało prądu, więc powinien być chłodny.
Jest konstrukcyjnie przewidziany do sprzętu [b]A[/b]udio [b]V[/b]ideo, jak uporam się z instalacją to zdam małą relację.

edit:
Niestety ale sklep zawalił sprawę (a właściwie hurtownia-dostawca) i na 90% będzie dopiero we wtorek 15.04

edit2:
No i mam, ale niestety tylko AAJB (ponoć AVJB bardzo ciężku dostać) który, jak narazie zauważyłem niemiłosiernie się grzeje, ale jest dosyć cichy.
Tyle na gorąco z frontu. :angry:

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie popcorn i właśie się bawię. Kupiłem do niego nowiutki 500GB Segate bo polecano ten dysk. I kurcze stwierdzam, że jest głośny jak cholera. Początkowo myślałem że to tylko w popcornie bo nie dokręciłem go dokładnie i był drgania. Teraz wsadziłem ten dysk do kieszeni zewn i muszę powiedzieć, że pozostałe 3 dyski jakie mam w kompie: wszystkie 3 WD razem nie wytwarzają takiego hałasu jak ten jeden. Co ciekawe obudowę od kompa mam otwartą a ich nie słyszę, tymczasem seagate w kieszeni zewn strasznie rzężoli, jak wyłączam go z zasilania to parkuje jakby samolot lądował. Czyżby coś z nim nie tak?? Mam model ST3500630A. Tymczasem wracam do dalszej zabawy z popcornem - muszę coś skopiować na ten dysk żeby popróbować konkretów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kilka dysków w Popcornie i stwierdziłem że chyba zamontuję jakiś 2.5 calowy z laptopa. Są ciche :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się pianka odizolować sam dysk od obudowy i tym samym wyciszyć go dośc mocno. Problem jednak pojawia się, gdy ściągam torrenty. Niestety ale przy zapisywaniu słychać głowicę i jest to taki stukot. Jak ściągam 1 torrent z relatywnie niską prędkością to stukot jest bardzo rzadki i nie przeszkadza, ale jak dziś doładowałem 4 pliczki naraz to stukot był tak częsty że aż nie do wytrzymania. Trochę kicha w tym momencie bo jednym z celów zakupu tego sprzętu bylo wyeliminowanie właczonego kompa w nocy głównie dla oszczędności energii, tymczasem to stukotanie dysku cholernie przeszkadza w dzięń a co dopiero w nocy. Ma ktoś jakiś pomysł czy da się coś z tym zrobić. Zastanawiam się w ogóle czy to tak jest czy może ten dysk jakiś walnięty jest i stąd tak głośna praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ator' post='107274' date='17.06.2008, 15:38 ']Dzisiaj przyszedł do mnie popcorn i właśie się bawię. Kupiłem do niego nowiutki 500GB Segate bo polecano ten dysk. I kurcze stwierdzam, że jest głośny jak cholera. Początkowo myślałem że to tylko w popcornie bo nie dokręciłem go dokładnie i był drgania. Teraz wsadziłem ten dysk do kieszeni zewn i muszę powiedzieć, że pozostałe 3 dyski jakie mam w kompie: wszystkie 3 WD razem nie wytwarzają takiego hałasu jak ten jeden. Co ciekawe obudowę od kompa mam otwartą a ich nie słyszę, tymczasem seagate w kieszeni zewn strasznie rzężoli, jak wyłączam go z zasilania to parkuje jakby samolot lądował. Czyżby coś z nim nie tak?? Mam model ST3500630A. Tymczasem wracam do dalszej zabawy z popcornem - muszę coś skopiować na ten dysk żeby popróbować konkretów :)[/quote]

Hmmmm....Mam idealnie ten sam model. Przy starcie lub wyłączaniu, potrafi pare razy głośniej "pierdnąć/pyknąć" ale podczas odtwarzania/buforowania danych jest raczej mało "słyszalny". Nie martw się - na początku, każdy jest bardzo "czujny", zwraca baczną uwagę na każdy aspekt pracy urządzenia. Zamiast..... Poprostu oglądać filmy. Założę się, że jak zaprosisz znajomych na seans to nawet popcorna z 30 cm nie usłyszą. Ja tak samo miałem z projektorem. Ja słyszałem - i TYLKO ja :lol: Przynajmniej na początku :P No zresztą zobaczymy jak będzie, ale narazie w moim odczuciu PH+Seagate chodzi cicho.

Edytowane przez Buczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Buczek']Nie martw się - na początku, każdy jest bardzo "czujny", zwraca baczną uwagę na każdy aspekt pracy urządzenia.
[...] Przynajmniej na początku[/quote]

Nie chcę straszyć.
U mnie było raczej odwrotnie. Na początku absolutnie nie zwracałem uwagi na hałas. Był dla mnie niesłyszalny.
Z biegiem czasu niestety Popcorn coraz bardziej przeszkadza (I nie chodzi o to że dysk chodzi głośniej, chodzi tak samo).

Teraz kombinuję i chce wsadzić do środka dysk 2.5 cala (z laptopa). Te dyski są praktycznie niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Myślę że pomysł z dyskiem 2,5 jest super. Jak rozumiem potrzebna jest przejściówka żeby go podłączyć? Czy Ktoś już tego użył i z jakim skutkiem. Dla Kolegów, którzy ciągną torrenty proponuję pamięć usb 8 - 18 gb. Sam używam z tunerem Dreambox i powiem że jest to najlepsze wyjście. Pozdrawiam izbiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='izbiss' post='107440' date='19.06.2008, 08:35 ']Witam. Myślę że pomysł z dyskiem 2,5 jest super. Jak rozumiem potrzebna jest przejściówka żeby go podłączyć? Czy Ktoś już tego użył i z jakim skutkiem. Dla Kolegów, którzy ciągną torrenty proponuję pamięć usb 8 - 18 gb. Sam używam z tunerem Dreambox i powiem że jest to najlepsze wyjście. Pozdrawiam izbiss[/quote]

Pomysł z dyskiem 2,5 jest dobry , sam tak kombinuję a z adapterami nie będzie raczej żadnego problemu skoro IDE - SATA działa to czemu IDE - 2,5 IDE lub IDE - 2,5 SATA miało by nie zadziałać. Kombinowałem wcześniej z kartami CF ale to za drogi gips, rozwiązanie musi być bezszelestne bo na tym punkcie jestem przewrażliwiony.

Ostatnio wpakowałem do niego nisko-profilowego jedno-talerzowego Seagate'a 7200.10 SATA2 250GB ST3250410AS (taki z półokrągłymi wcięciami na górnej części obudowy w miejscu talerza) - było już blisko ideału ale to jeszcze nie to. :lol:

W Popcornie nie zastąpisz dysku HDD pendrivem tak by skorzystać z usług klienta torrentowego, przynajmniej mi się to nie udało.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='107443' date='19.06.2008, 08:50 ']Pomysł z dyskiem 2,5 jest dobry , sam tak kombinuję a z adapterami nie będzie raczej żadnego problemu skoro IDE - SATA działa to czemu IDE - 2,5 IDE lub IDE - 2,5 SATA miało by nie zadziałać. Kombinowałem wcześniej z kartami CF ale to za drogi gips, rozwiązanie musi być bezszelestne bo na tym punkcie jestem przewrażliwiony.

Ostatnio wpakowałem do niego nisko-profilowego jedno-talerzowego Seagate'a 7200.10 SATA2 250GB ST3250410AS (taki z półokrągłymi wcięciami na górnej części obudowy w miejscu talerza) - było już blisko ideału ale to jeszcze nie to. :lol:

W Popcornie nie zastąpisz dysku HDD pendrivem tak by skorzystać z usług klienta torrentowego, przynajmniej mi się to nie udało.[/quote]

Nie ma problemu z połączeniem dysku 2.5 Przejściówka i po kłopocie. Ludzie to testowali.
Ja też myślałem o kartach CF ale minimum to dysk 32GB (do torrentów), koszt około 400 zł (adapter IDE->CF + dwie karty 16GB). Drogo.

Na razie wydłubałem ze starego laptopa dysk 2.5 (120GB). Jest cichutki ale ... SATA. Mam przejściówkę IDE->SATA ale: w Popcornie jest złącze do dysku żeńskie i przejściówka też ma źeńskie złącze .... konieczna kolejna kombinacja z przelotką. Trochę się waham czy nie użyć lutownicy i nie przelutować w przejściówce złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jeszcze nie mam Popcorna, jest w Ożarowicach i czeka na odprawę. Z tego powodu nie mogę sprawdzić i być może piszę bzdury ale może trzeba postąpić jak w przypadku Dreamboxa. Tu też na pokładzie Linux. Plik zapisuje się na urządzeniu z którego został wskazany klientowi Torrent. Kurcze! Chyba trochę zawiłe to moje tłumaczenie. Ja zdecydowałem się na dysk 2,5. Muszę go dzisiaj zamówić i mam pytanie czy Ktoś może polecić dobry tzn, cichy i z małym poborem prądu, 5400 ATA SATA. Słyszałem pozytywne opinie na temat dysków Samsung. Z góry dziękuję za pomoc izbiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='izbiss']Plik zapisuje się na urządzeniu z którego został wskazany klientowi Torrent. Kurcze! Chyba trochę zawiłe to moje tłumaczenie.[/quote]

Nie jest zawiłe :lol: Masz rację .... tylko klient wbudowany w Popcorna nie ma takiej konfiguracji.
Teoretycznie można by pogrzebać w plikach konfiguracyjnych .... ale nie próbowałem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Cytat: "Mam przejściówkę IDE->SATA ale: w Popcornie jest złącze do dysku żeńskie i przejściówka też ma źeńskie złącze .... konieczna kolejna kombinacja z przelotką. Trochę się waham czy nie użyć lutownicy i nie przelutować w przejściówce złącza".
Pewnie kolega szukał ale tak na wszelki wypadek link z innego forum
[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=289&postdays=0&postorder=asc&highlight=sata&start=105"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopi...a&start=105[/url]
To rozwiązanie załatwia sprawę.
Mi z kolei podoba się takie rozwiązanie:
[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=2468&highlight=sata"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopi...;highlight=sata[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='izbiss'][url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=289&postdays=0&postorder=asc&highlight=sata&start=105"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopi...a&start=105[/url]
To rozwiązanie załatwia sprawę.[/quote]
No właśnie czy na pewno? A nie jest przypadkiem problemem że trzeba by było zamienić piny górne z dolnymi?
Jak znajdę chwilkę to sprawdzę to.

[quote name='izbiss']Mi z kolei podoba się takie rozwiązanie:
[url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=2468&highlight=sata"]http://www.networkedmediatank.com/viewtopi...;highlight=sata[/url][/quote]
Fajne i ciekawe rozwiązanie.
Jednak wolę nie zmieniać wyglądu Popcorna.
Wpakuję do niego dysk 2.5" (dla torrenta) a całą kolekcję filmów podłącze albo przez sieć albo będę podpinał dysk zewnętrzny przez USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie może i fajnie zrobione tylko, że ja przynajmniej po to kupiłem Popcorna żeby stał sobie w salonie, a przy tym rozwiązaniu dyski albo taśmy będą wyeksponowane dla gości :(

Ja popróbuje coś z dyskiem 2,5 ale przyłączam się też do pytania jaki byście polecili z małych bo przyznam, że nigdy nie kupowałem takiego. Jedeyny laptop jakiego używam to firmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy SATA w dyskach 3,5" różni się od tego w 2,5". Wystarczy przejściówka ATA>SATA, czy trzeba coś więcej kombinować, żeby podłączyć do PH dysk 2,5" SATA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_siwy_' post='111313' date='29.07.2008, 08:02 ']Czy SATA w dyskach 3,5" różni się od tego w 2,5". Wystarczy przejściówka ATA>SATA, czy trzeba coś więcej kombinować, żeby podłączyć do PH dysk 2,5" SATA??[/quote]

Teoretycznie wystarczy przejściówka (i to działa).
Problem jest z wtyczkami. W Popcornie wyjście ATA jest typu żeńskiego. Przejściówki ATA->SATA też są typu żeńskiego.
Więc bez pewnej kombinacji się nie obędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...