Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='KrzyHo' post='85084' date='11.02.2008, 17:40 ']Najważniejszą więc sprawą jest higiena przechowywania danych na dysku a i tak większość materiału musi pozostać na płytach, bo to one służą do archiwizacji a nie dyski.[/quote]


To podpowiedz mi jak wypalic bez cięci na części Transformers.2007.1080p.HDDVD.x264-hV 10,2GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='85086' date='11.02.2008, 17:44 ']To podpowiedz mi jak wypalic bez cięci na części Transformers.2007.1080p.HDDVD.x264-hV 10,2GB :)[/quote]
Tak samo jak mnóstwo innego materiału HD. Pakujesz RARem i nagrywasz na płyty. Myślisz że jak sie archiwizuje prawdziwy materiał HD (kopie płyt HD-DVD i Bluray, nagrania z satelity)? Oczywiście na dyskach też się trzyma, ale ile tych dysków można kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli żeby obejrzeć film (np. Transformers.2007.1080p.HDDVD.x264-hV) kopiujesz pliki rara z 3 płyt dvd na HD i je rozpakowujesz? Jeżeli tak to - RESPECT.
W takim razie ja zbieram na 1TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='85092' date='11.02.2008, 18:10 ']Czyli żeby obejrzeć film (np. Transformers.2007.1080p.HDDVD.x264-hV) kopiujesz pliki rara z 3 płyt dvd na HD i je rozpakowujesz? Jeżeli tak to - RESPECT.
W takim razie ja zbieram na 1TB.[/quote]
Czasami muszę nawet RARy z 10 płyt DVD rozpakować (rozpakowuje bezpośrednio z płyt) jeżeli chce obejrzeć kopie pełnego BD50. Taką cenę płaci się za oglądanie filmów z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem.

Mam jakieś 6-7 TB filmów w HD zarchiwizowanych (plus jakieś 3 TB na dyskach czekających na archiwizacje), archiwizacja na DVD jest po prostu tańsza niż na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że mam dużo filmów w HD :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzielisz pliki mkv - mktoolnixem, a pliki TS i duże m2ts i evo na pełnych BD/HD TSSplitterem. Przed obejrzeniem trzeba połączyć tylko te ostatnie choć czasem tez działają po takiej operacji.

Co do dysków to nie każdy ma ochotę lub możliwość kupienia nowego i po to są te kombinacje z IDE na SATA, w dyski IDE nie inwestuje już od dłuższego czasu a dyski SATA można potem wykorzystać w nowoczesnym kompie. A do Popcorna pewnie wystarczy konwerter , zwykły kabel IDE i coś takiego [url="http://cgi.ebay.pl/IDE-Coupler-40pin-40-pin-male-to-male-Adapter-UK_W0QQitemZ200199434558QQihZ010QQcategoryZ41994QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem"]KLIK[/url].

Można także zakupić niższy dysk Seagate 3,5 250GB (ostatnio taki widziałem choć nie wiem jak sie nazywa, pewnie jedNo-tależowiec ) i jest szansa że konwerter można częściowo schować pod dysk bo będzie wolne miejsce.
Dla zainteresowanych - konwerter jaki dorwałem ma wymiary 5,5 cm x 4 cm, wtyczki odstają na 1 cm.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apatch,
przyjdą do nas Popcorny to zobaczymy. Ze względu na brak miejsca w środku i żeńskie złącze nie jest to chyba takie proste jak Ci się wydaje (i jak mi się wcześniej wydawało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze prosciej zaprojektowac by bylo jakąś wypasianą obudowe z zatoką na odtwarzacz DVD PATA , miejsce na dysk, hub USB , czytnik kart pamieci i jakiegos wentyla 120 nisko szumnego?

jak sprzet ma mozliwosci to trzeba go odpimpowac, ma ktos jeszcze jakies zlote pomysly? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem wam, że faktycznie tam nie ma gdzie wsadzić takiej przejściówki bez dodatkowych operacji typu wiercenie obudowy pod śruby od dysku albo przelutowywania gniazda w kukurydzy. Dysk kładzie się na dnie obudowy i wsuwa w gniazdo, które "leży" na dnie obudowy po czym przykręca się śrubki do dysku.
Nad koncepcją przełożenia wszystkiego do jakiejś innej obudowy A/V też myślałem i chyba kiedyś do tego wrócę. Mam takie DVD Panasa (ich pierwsze) więc może wykorzystam obudowę... Jakby tak się dało jeszcze wyświetlacz podłączyć???... Ech.. A może jakiś mini 2" ekran HD wstawić?!
Chyba to przemyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zachowują się inne dyski w kukurydzy, ale zauważyłem że mój Seagate SV35 750GB wyłącza się po jakimś czasie jak nie ma nic do roboty :(
A jak się już wyłączy, to przy próbie połączenia z nim z kompa budzi się, więc jest to fajna cecha na którą liczyłem kupując dysk z końcówką AV.

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko w sprawie zewnętrznych dysków do Popcorna , czy jest ograniczona pojemność jaką może prawidłowo obsłużyć Popcorn czy dowolny jaki podepnę będzie działał tak samo szybko , w jakim formacie musi być partycja na dodatkowym dysku (NTFS czy ten EXT popcorna) ? Czy jest różnica w pracy zewnętrznego dysku po USB w zależności czy w nim siedzi ATA czy SATA II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie korzystam z torrentów, więc nie wiem, ale tak jak napisałem jak dysk ma co robić to chodzi. Inaczej sie wyłącza i jak ma coś do zrobienia to PH go włącza ponownie.
Dyski zewnętrzne podłącza się po USB, więc mogą być dowolnie sformatowane. Tylko wewnętrzny jest EXT3, ale po zastosowaniu programu EXT2Fsd i podłączeniu dysku z popcorna do PC-ta dane śmigają aż miło. Przewalają się błyskawicznie (u mnie do 50MB/s) aż nie mogłem uwierzyć

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='86528' date='18.02.2008, 14:06 ']Nie korzystam z torrentów, więc nie wiem, ale tak jak napisałem jak dysk ma co robić to chodzi. Inaczej sie wyłącza i jak ma coś do zrobienia to PH go włącza ponownie.
Dyski zewnętrzne podłącza się po USB, więc mogą być dowolnie sformatowane. [ciach]

KrzyHo[/quote]
Co prawda nie mam jeszcze Popcorna ;) , ale za to korzystam z routera Wi-Fi z dyskiem podpiętym do niego przez USB. I nadal ma znaczenie filesystem dysku. Jeśli urządzenie obsługuje tylko EXT2 i FAT32 (tak jest w moim AP) to tak musi być sformatowana partycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zelu' post='86577' date='18.02.2008, 19:07 ']Co prawda nie mam jeszcze Popcorna :angry: , ale za to korzystam z routera Wi-Fi z dyskiem podpiętym do niego przez USB. I nadal ma znaczenie filesystem dysku. Jeśli urządzenie obsługuje tylko EXT2 i FAT32 (tak jest w moim AP) to tak musi być sformatowana partycja.[/quote]

I oczywiście ma znaczenie. Ale Popcorn (w dyskach zewnętrzynych) obsługuje FAT i NTFS. Nie ma więc problemu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja już sobie wykombinowałem że podłącze 2x500GB SATA przez przesciówki , a tu DZONG! nieda rady. Jestem ciekaw czy patent z podpięciem DVD-ROM-u PATA i dysku SATA przez przesciówkę na skąbinowanym kablu 40PIN do PH będzie możliwe, niby DVD-ROM można by bylo ustawić na SLAVE - może kontroler w PH by to łyknoł albo zamiast DVD drugi dysk PATA jako SLAVE. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='86714' date='19.02.2008, 14:34 ']a ja już sobie wykombinowałem że podłącze 2x500GB SATA przez przesciówki , a tu DZONG! nieda rady. Jestem ciekaw czy paten z podpięciem DVD-ROM-u PATA i dysku SATA przez przesciówkę na skąbinowanym kablu 40PIN do PH będzie możliwe, niby DVD-ROM można by bylo ustawić na SLAVE - może kontroler w PH by to łyknoł.[/quote]

Hmmm ... też jestem ciekaw.
Mój popcornik przyjdzie (mam nadzieję) w tym lub na początku przyszłego tygodnia. Postaram się posprawdzać to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' post='86528' date='18.02.2008, 14:06 ']Tylko wewnętrzny jest EXT3, ale po zastosowaniu programu EXT2Fsd i podłączeniu dysku z popcorna do PC-ta dane śmigają aż miło. Przewalają się błyskawicznie (u mnie do 50MB/s) aż nie mogłem uwierzyć[/quote]

A mi ta metoda nie działa. Robie wszystko zgonie z opisem który jest w tutka Fast_Copy_with_PoPCorn_Hour.pdf od Hi-Jacka czyli nadaje litere partycji i zaznaczam “Mount via DefineDosDevice, will be lost after reboot” a po zgraniu danych klikam na “flush the cache” ale po podłącznie dysku PH nic nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak, udalo się komuś zmieścić w popcornie dysk SATA z przejściówką? Działa to bezproblemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='83664' date='05.02.2008, 19:29 ']W tej dyskusji o dyskach robimy jeden podstawowy błąd.
Wymieniamy marki dysków a nie ich modele.[/quote]

Bardzo trafna uwaga.
Poza tym sporo ludzi neguje pewne marki ze wzgledu na negatywne doswiadczenia w przeszlosci zapominajac iz dana firma w dniu dzisiejszym jest pare serii do przodu ze swoimi produktami, ktorych nie mozna zrownywac z modelami z przed paru lat - jest to odwieczne prawo panujace w dziedzinie IT.

[quote name='Fantom' post='83664' date='05.02.2008, 19:29 ']Jakiś czas temu gdzieś na sieci znalazłem test dysków 500GB (były WD'ki, Seagate'y i Samsung'i). Niestety nie pamiętam gdzie to było.
W każdym razie porównywali naprawdę z głową. A więc wzieli na tapetę dyski o porównywalnych parametrach, przetestowali je chyba 3 równymi programami.
Wyniki dały do myślenia. Faktycznie Samsung nie był najszybszy ..... ale różnice prędkości pomiędzy dyskami były na poziomie 5-10%.
Natomiast temperatury, głośność pracy .... tu właśnie wygrał Samsung.[/quote]

W sieci mozna znalezc wiele serwisow testujacych sprzet i w zaleznosci od tego do czego bedzie nam dany sprzet sluzyl informacji trzeba szukac w serwisach, ktore skupiaja sie na testowaniu zagadnien nas interesujacych.

W przypadku dyskow do PVR czy HTPC nie ma sensu wertowanie wynikow testow na stronach zajmujacych sie np. tematyka gier, gdyz tam licza sie zupelnie inne walory.
Do PVRkow i HTPC radzilbym odniesc sie do serwisu SilentPCReview, gdzie jak sama nazwa wskazuje bezglosnosc stawia sie na pierwszym miejscu.

Testy dyskow 2.5" i 3.5" mozna znalezc [url="http://www.silentpcreview.com/article29-page2.html"]tutaj[/url].

Ja osobiscie zbudowalem swojego HTPC na WD serii ...KS (SE 16) ale ostatnio dorzucilem nowego WD serii Green Power, ktory mimo iz myslalem ze nie moze byc cichszy (SE16 jest praktycznie nieslyszalny) zaskoczyl mnie i to sporo. Talerze kreca sie wolniej (5400o/m) co w sprzecie tego typu nie ma zadnego negatywnego wplywu na jego prace, za to nizszy pobor mocy, a co za tym idzie nizsza temeratura i cichsza praca dysku na dzien dzisiejszy stawia go na pierwszym miejscu w tej kategorii.

Pozdawiam,
P

PS
WD S16 na PATA produkowane sa do max 500GB.
Dodatkowo technologia [url="http://www.wdc.com/en/flash/index.asp?family=intelliseek"]IntelliSeek[/url] zaimplementowana w dyskach WD eliminuje denerwujacy odglos "stukajacej" glowicy zauwazalny w dyskach Seagate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dyski WD grzeja sie na potęgę , to totalne kaloryfery, jak komuś wyłączą CO w domu to moze włączyć sobie WD to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='87638' date='23.02.2008, 12:23 ']dyski WD grzeja sie na potęgę , to totalne kaloryfery, jak komuś wyłączą CO w domu to moze włączyć sobie WD to to samo.[/quote]

Jeszcze raz podkreślę to co powiedziałem ......... podawajcie MODELE dysków!!!

[b]Alcazar[/b] ..... mam przed sobą podłączone 3 dyski (120 GB WD'ka, 250GB Samsunga, 120GB Seagate'a). Leżą sobie podłączone na stole. Kopiuję na nie różne dane.
Wiesz który jest najchłodniejszy? [b]WD'k[/b]
Co z tego wynika? Że takie generalizowania jest o kant tyłka !

A tak na marginesie to mam ochotę kupić:
[url="http://www.allegro.pl/item315546623_nowy_750gb_seagate_barracuda_7200_10_ata_16mb_fvat.html"]http://www.allegro.pl/item315546623_nowy_7..._16mb_fvat.html[/url]
Tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
Z tego co wiem grzeje się i to sporo.
Nie wiem jak z głośnością pracy.
Co myślicie? Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='87640' date='23.02.2008, 12:32 ']A tak na marginesie to mam ochotę kupić:
[url="http://www.allegro.pl/item315546623_nowy_750gb_seagate_barracuda_7200_10_ata_16mb_fvat.html"]http://www.allegro.pl/item315546623_nowy_7..._16mb_fvat.html[/url]
Tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
Z tego co wiem grzeje się i to sporo.
Nie wiem jak z głośnością pracy.
Co myślicie?[/quote]
Gwarancja tylko 1 rok, mimo dużo niższej ceny (około 150 zł) od firmowanych i z 3-letnia gwarancją.
Nie znam tego modelu, ale większość posiadanych Seagate wszelkiej maści są ciche, ale bez chłodzenia dość gorące (42-48C).
Dyski bez nakl;ejek, dziwna sprawa? Ja bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo mi sie dziwnie wydaje albo juz taka odpowiedz slyszalem od innej osoby. ale generalnie wychodzi na to ze kazdy z nas na tym forum czytajac ten temat ma przed soba na biurku 3 dyski, WD, SEAGATE, SAMSUNG podlaczone do kompa i ciagle na nie cos kopiuje. Wizja troszke sureaalistyczna ale czemu nie. Jesli powiemy ze jeden dysk sie grzeje inna osoba nam powie ze mamy dysk innej seri i jego sie nie grzeje i jest to zupełnie zrozumiałe. To taka mini wojenaka tak jak pomiedzy uzytkownikami INTELA i AMD oraz ATI i NVIDI.

generalnie temat jest bzdurny i do niczego nie prowadzący , ale bardzo proszę każdy może podzielić się swoimi opiniami z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='87693' date='23.02.2008, 19:36 ']albo mi sie dziwnie wydaje albo juz taka odpowiedz slyszalem od innej osoby. ale generalnie wychodzi na to ze kazdy z nas na tym forum czytajac ten temat ma przed soba na biurku 3 dyski, WD, SEAGATE, SAMSUNG podlaczone do kompa i ciagle na nie cos kopiuje. Wizja troszke sureaalistyczna ale czemu nie. Jesli powiemy ze jeden dysk sie grzeje inna osoba nam powie ze mamy dysk innej seri i jego sie nie grzeje i jest to zupełnie zrozumiałe. To taka mini wojenaka tak jak pomiedzy uzytkownikami INTELA i AMD oraz ATI i NVIDI.

generalnie temat jest bzdurny i do niczego nie prowadzący , ale bardzo proszę każdy może podzielić się swoimi opiniami z innymi.[/quote]

Kolego ..... to nie był przykład :) Ja naprawdę akurat mam takie 3 dyski na stole. Dwóch z nich używam jako dyskietek przenośnych.
Nie chodziło mi bynajmnie o wywoływanie wojny ale to ty generalizowałeś mówiąc że: cytuję "dyski WD grzeja sie na potęgę , to totalne kaloryfery....".
Pewnie modele które używałeś właśnie tak miały ale to nie powód aby mówić że wszystkie WD są takie.
Każda firma ma udane i nieudane modele. Założyłem ten temat aby dowiedzieć się o KONKRETNYCH dyskach.

I takie opinie będą dla mnie przydatne. Jak myślę nie tylko dla mnie.

A co do tego seagate'a bez naklejki .... to akurat mi nie przeszkadza. To jest ten model ale rzeczywiście tylko rok gwarancji to trochę mało. Co do grzania się to wstawię do Popcorna mały (40mm) niskoobrotowy wiatraczek. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...