Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='wonio' post='89404' date='05.03.2008, 10:18 ']Witam
czy coś takiego sprawdziłoby się do naszego popcorna [url="http://www.allegro.pl/item323330642_usb_2_0_verbatim_500_gb_3_5_7200_gw_od_ss.html"]Dysk-usb[/url][/quote]

Nie ma problemu. Popcorn przyjmie wszystko (tym bardziej po USB).
Jednak będzie to tylko dysk [b]zewnętrzny[/b]. Wewnętrznego(wbudowanego) dysku nie zastąpi.
Tak więc dodatkowe oprogramowanie i możliwości które udostępnia PH nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zupelnie nie rozumiem tych dziwactw ? Po jaka cholere cudowac z dyskiem wewnetrznym, przejsciowkamai SATA i innymi bzdurami, skoro ze wzgledu na nieprzemyslana konstrukcje dostep do takiego dysku jest ulomny (predkosc) i trzeba nastepnych kombinacji, zeby tam cos przekopiowac. Czyli najpierw sie nakombinowac (a nie "nakąbinowac" jak to niektorzy pisza z upodobaniem) zeby dysk wsadzic do srodka, a potem jeszcze bardziej, zeby go wyjmowac do kopiowania. Bzdura kompletna.

Rozwiazanie jest proste, banalne i bardzo korzystne dla Popcorna. Do srodka Popcorna wlozylem poprzez przejsciowke dysk 2,5 cala. Maly, wiec tani. Zalatwia sprawe oprogramowania i niczego wiecej, bo nie musi ! Po pierwsze jest ultracichy, wiec Popcorna nie slychac. Po drugie sie nie grzeje. Po trzecie nie obciaza tak mocno Popcorna, przez co Popcorn tez sie nie grzeje tak bardzo. Po czwarte w Popcornie jest wiecej miejca na wentylacje, wiec jest jeszcze chlodniej. A wszelkie pliki mozna bez najmniejszych problemow serwowac z dyskow USB, ktore nie obciazaja Popcorna, mozna sobie dobrac jakie kto chce, wielkosc i interface bez roznicy, bo obudowy USB przyjma wszystko, a obudowy takie mozna schowac tak, ze ich nie slychac. Dzieki obsludze huba USB mozna takich obudow podlaczyc ile sie chce (przenosnia).

I tutaj kolejna rada jak to zorganizowac. Aby wszystkie dyski naraz nie chodzily bo nie musza, nie buczaly i nie zarly pradu, zasilacze obudow USB sa podlaczone do sieci energetycznej poprzez gniazda sterowane pilotem (komplety po 3 lub 5 gniazd mozna kupic na Allegro). Wystarczy kliknac na klawisz pilota, wlacza sie wybrana obudowa i dysk w ciagu kilku sekund pojawia sie w menu Source Popcorna. W taki sposob mozna sobie zorganizowac biblioteke multimedialna, na przyklad na jednym dysku obrazy DVD, na innym zdjecia, na Pendrivie muzyka, a na kolejnym dysku USB filmy HD. Rozwiazanie z dyskami USB i sterowaniem poprzez gniazda na pilota polecam. Sam to wymyslilem i uwazam bardzo nieskromnie, ze jest genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robam28' post='91045' date='14.03.2008, 03:54 ']Sam to wymyslilem i uwazam bardzo nieskromnie, ze jest genialne.[/quote]

Oscara powinieneś dostać.

Zapomniałeś tylko, że dyski 2,5" są małe i drogie.
Podłaczenie zewn. dysków ma sens jak to wszystko stoi u ciebie. A ja czasami się poruszam z moja biblioteką multimedialną i chcę ją mieć cała w kukurydzy.
I po to mam w środku dysk 750 MB.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa 2,5", PATA i najczęściej 5400 obrotów, a kontroler SATA na ATA nie ma znaczącego wpływu na prędkość dysku, jeśli chodzi o przenoszenie danych to kupujesz 100cm kabel SATA i wpinasz w peceta (mam zewnętrzne porty SATA więc nie ma z tym problemów).

Powtórzę jeszcze raz nie mam zamiaru kupować specjalnie do kukurydzy nowych dysków a jedynie adoptować te które do których mam dostęp, a jest ich sporo.
Na pojemności mi nie zależy od tego mam peceta i streamowanie, wystarczy mi funkcjonalność usług sieciowych i możliwość zostawienia kilku torrentów włączonych na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile miejsca zabiera system tego urzadzenia ? Uzywa pliku wymiany ?
Za male pieniadze mozna dostac interfejs ata do compact flasha. 2G flash to zadne pieniadze a zapewnia brak ciapla i jakiegokolwiek dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' post='91091' date='14.03.2008, 10:26 ']A ile miejsca zabiera system tego urzadzenia ? Uzywa pliku wymiany ?
Za male pieniadze mozna dostac interfejs ata do compact flasha. 2G flash to zadne pieniadze a zapewnia brak ciapla i jakiegokolwiek dzwieku.[/quote]

Przyznam że myślałem też o tym, a najlepiej taki tani mini SSD, zrobiony z dualnego adaptera CF-IDE I 2-óch kart CompactFlash Rev. 2 :)

[url="http://www.guru3d.com/article/memory/506/1"]KLIK[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='91052' date='14.03.2008, 09:47 ']Oscara powinieneś dostać.[/quote]

albo i nawet dwa :)

co do adaptera CF to uminie nie poszedł no ale moze znowusz z tymi pinami byl problem niechcialo mi sie grzebac wiecej moze w weekend sprawdze.

czy ten moduł na dwa CF to łaczy je w RAID-0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem to tzw. CF Fake-Raid'a możesz zrobić tylko na kontrolerze pecetowym albo z dwóch takich adapterów, lub z jednego CF PCI Kontrolera, NMT nie zobaczy ich jako Raid bo nie ma takich opcji ani właściwego swojego wewnętrznego kontrolera.

W przypadku peceta ten Raid niewiele daje bo transfer wzrasta tylko o kilka MB/sec, a w przypadku zwykłej konfiguracji niezależnie czy na Popcornie czy na pececie transfer będzie wynosić 14-15MB/sec, za to mamy bardzo małe opóźnienia, ograniczeniem jest kontroler więc i tak nie ma co kupować szybszych kart CF niż te w standardzie Revision 2.

Windowsa nie da się postawić na takim dysku więc dlatego też mogą być problemy z ustawieniem go pod Popcorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='91122' date='14.03.2008, 13:42 ']Windowsa nie da się postawić na takim dysku więc dlatego też mogą być problemy z ustawieniem go pod Popcorna.[/quote]

bzdurraaaaaa...

moj serwer plików stoi WINXP PRO na CF 2GB - caly system z Donkey-em i Azureus-em
wszystko chodzi jak malina plik wymiany również jest na CF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='91122' date='14.03.2008, 11:42 ']Z tego co wyczytałem to ...[/quote]

"bzdurraaaaaa...

moj serwer plików stoi WINXP PRO na CF 2GB - caly system z Donkey-em i Azureus-em
wszystko chodzi jak malina plik wymiany również jest na CF"

Cieszę się niezmiernie z tego powodu ;) , tym bardziej dziwię się czemu nie poszło na Popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='91052' date='14.03.2008, 07:47 ']Oscara powinieneś dostać.

Zapomniałeś tylko, że dyski 2,5" są małe i drogie.
Podłaczenie zewn. dysków ma sens jak to wszystko stoi u ciebie. A ja czasami się poruszam z moja biblioteką multimedialną i chcę ją mieć cała w kukurydzy.
I po to mam w środku dysk 750 MB.

Pozdro[/quote]
Nie wiem jak u innych ale dysk wewnętrzny do tej pory zapewnia, że filmy 1080p z dts i wysokim bitrate idą płynnie.
Niestety po sieci (jako dyski zewnętrzne przez SMB) i z zewnętrznego dysku HDD po usb tną jak diabli (na oficjalnej wersji oprogramowania do PH).
Ciekawe, że zainstalowanie myiHome w PC całkowicie eleminuje ten problem. Jednak z twardym po USB nie ma jak obejść.
No chyba, że wersje bety do PH coś zmieniają.

Edycja:
Właśnie wgrałem nowy soft i wszystkie problemy z przycinaniem znikły po usb i sieci. ;)

Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiecie o zastosowaniu takiego [url="http://www.allegro.pl/item327515588_adapter_cf_ide_do_plyty_glownej_w_wa_fv.html"]adaptera CF[/url]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zibiiland' post='91625' date='17.03.2008, 13:55 ']co powiecie o zastosowaniu takiego [url="http://www.allegro.pl/item327515588_adapter_cf_ide_do_plyty_glownej_w_wa_fv.html"]adaptera CF[/url]?[/quote]

Jak najbardziej trafiony pomysł jeśli chcesz ciszy i spokoju. Będzie działać.
Jednak jak do tej pory (oficjalny firmaware) filmy HD z wysokim bitrate'em chodzą płynnie tylko z wewnętrznego dysku.
A w tym wypadku na karcie CF za wiele nie zmieścisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='91629' date='17.03.2008, 16:16 ']Jak najbardziej trafiony pomysł jeśli chcesz ciszy i spokoju. Będzie działać.
Jednak jak do tej pory (oficjalny firmaware) filmy HD z wysokim bitrate'em chodzą płynnie tylko z wewnętrznego dysku.
A w tym wypadku na karcie CF za wiele nie zmieścisz :)[/quote]

chyba że:

[b][size=2][i]128 GB pamięci flash z układami 30 nm[/i][/size][/b]
[size=2][i][url="http://www.samsung.pl/"]Samsung[/url] opracował technologię produkcji 30-nanometrowych układów flash o pojemności 64 Gb. To cztery razy większa pojemność, niż obecnie stosowanych modułów pamięci flash. [/i][/size]

[size=2][i]Nowe kości produkowane są w technologii MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash. Jeden układ mieści 8 GB danych, więc wkrótce dostępne będą na rynku karty pamięci flash (Secure Digital lub Compact Flash II) o pojemności 128 GB, w których montuje się zwykle 16 pojedynczych układów NAND Flash. Z kolei w 1,8-calowych dyskach SSD montuje się 64 kości, [b]więc ich pojemość wzrośnie wkrótce do 512 GB.[/b][/i] 128-gigabajtowa karta pamięci może pomieścić 32 tysiące plików muzycznych lub 80 filmów DVD. [/size]

[size=2][i]Układy NAND Flash 64 Gb mają trafić do masowej produkcji jeszcze przed 2009 rokiem. Dla przypomnienia warto dodać, że w kwietniu bieżącego roku Samsung rozpoczął produkcję na dużą skalę 51-nanometrowych kości NAND Flash SLC (Single-Level Cell) o pojemności 8 Gb i 16 Gb modułów MLC.[/i][/size]

[size=2][i]żródło: [url="http://www.heise-online.pl/news/item/1711"]http://www.heise-online.pl/news/item/1711[/url][/i][/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris .... nie dajmy się zwariować ...... wyobrażasz sobie ile takie 512GB dysk będzie kosztował? :)
Nie da się ukryć że chwilowo jesteśmy zdani na dyski twarde lub jeśli ktoś potrzebuje parę GB to wystarczy faktycznie karta CF+przejściówka.

Chociaż oczywiście pomarzyć można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='91647' date='17.03.2008, 17:21 ']Kris .... nie dajmy się zwariować ...... wyobrażasz sobie ile takie 512GB dysk będzie kosztował? :)
Nie da się ukryć że chwilowo jesteśmy zdani na dyski twarde lub jeśli ktoś potrzebuje parę GB to wystarczy faktycznie karta CF+przejściówka.

Chociaż oczywiście pomarzyć można ;)[/quote]

TAk mam marzenie ... że będą szybciej niż nam sie wydaję i będą przy okazji tańsze niż nam się wydaje. :)

A swoja drogą to wg mnie jakies 2-3 lata i myślę że dyski typu Flash w pojemnościach ok 100 GB będa w przystępnych cenach (200-300 zeta), już dzis można kupić 32 GB za ok 500 pln.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? wkładam dysk (próbowałem na kilku dyskach) do popcorna, zapala się niebieska dioda (światłem ciągłym) i to było na tyle. W menu popcorna nie widać dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='am3653' post='91692' date='17.03.2008, 19:52 ']Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? wkładam dysk (próbowałem na kilku dyskach) do popcorna, zapala się niebieska dioda (światłem ciągłym) i to było na tyle. W menu popcorna nie widać dysku.[/quote]

Daj mu kilka restartów softwarowych łącznie z co najmniej jednym wtyczkowym i za każdym razem po uruchomieniu odczekaj co najmniej 10 minut przed wyszukaniem dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kris99' post='91655' date='17.03.2008, 16:15 ']A swoja drogą to wg mnie jakies 2-3 lata i myślę że dyski typu Flash w pojemnościach ok 100 GB będa w przystępnych cenach (200-300 zeta), już dzis można kupić 32 GB za ok 500 pln.[/quote]

Jeśli nawet 100GB dyski Flash za 2-3 lata będą po 200-300 zł ..... to za 2-3 lata tradycyjne dyski 2-3TB też będą po 200-300 zł :(
Ja liczę raczej że wymyślą coś jeszcze lepszego i tańszego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='91707' date='17.03.2008, 21:55 ']Daj mu kilka restartów softwarowych łącznie z co najmniej jednym wtyczkowym i za każdym razem po uruchomieniu odczekaj co najmniej 10 minut przed wyszukaniem dysku.[/quote]


Niestety nie pomogło, jakieś inne saugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj co to za dysk i co z nim wyczyniałeś :) ja miałem podobny problem z SEAGATE i niestety nie udało mi się go odpalić.

mój problem był tego typu że za pierwszym włożeniem do PCH zostal wykryty sormaowany i bylo ok, po pewnym czasie jednak byl mi potrzebny i musiałem go wyciagnac i przeformatowac na NTFS i tu zaczol sie problem. na NTFS sie sformatowal przenioslem pliki bez problemu tam gdzie mialem i chcalem spowrotem go wlozyc do PCH. No i tutaj dzong , moim zdaniem choc przyznam sie ze nie znam sie na linuxie po formacie mogl zostawic jakies smieci w boot sktorze. PCH zupelnie nie rozpoznaje mi juz dysku moze jakies specjalne czyszczenie partycji by pomoglo. Ja de teraz na innym dysku no ale problem jest nie rozwiazany. O takich śmieciach z formatu linuxa słyszałem od kumpli ktorzy na linusiu siedza ale tak jak mówie tylko słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='91776' date='18.03.2008, 12:05 ']podaj co to za dysk i co z nim wyczyniałeś :) ja miałem podobny problem z SEAGATE i niestety nie udało mi się go odpalić.

mój problem był tego typu że za pierwszym włożeniem do PCH zostal wykryty sormaowany i bylo ok, po pewnym czasie jednak byl mi potrzebny i musiałem go wyciagnac i przeformatowac na NTFS i tu zaczol sie problem. na NTFS sie sformatowal przenioslem pliki bez problemu tam gdzie mialem i chcalem spowrotem go wlozyc do PCH. No i tutaj dzong , moim zdaniem choc przyznam sie ze nie znam sie na linuxie po formacie mogl zostawic jakies smieci w boot sktorze. PCH zupelnie nie rozpoznaje mi juz dysku moze jakies specjalne czyszczenie partycji by pomoglo. Ja de teraz na innym dysku no ale problem jest nie rozwiazany. O takich śmieciach z formatu linuxa słyszałem od kumpli ktorzy na linusiu siedza ale tak jak mówie tylko słyszałem.[/quote]

dysk SEAGATE ST3500630AV, nowy, nigdy nie formatowany, po włożeniu do PCH zapaliła się niebieska dioda (światło ciągłe), PCH nie wykrywa dysku, próbowałem też z dyskiem Samsunga - bez efektu, tu dla odmiany dioda HDD jest ciemna, zaczynam się zastanawiać nad defektem PCH (inne funkcje działają OK)

Edytowane przez am3653

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem model ST3500630A .... włożyłem do PH .... formatowanie trwało około 20 minut i ....... działa do dziś.
Podłączałem go też do Windowsa (Visty). Zainstalowałem Ext2Fsd (w wersji 0.40) i też działa bez problemu. Kopiowanie, kasowanie.

Stawiał bym że masz walnietego PH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problem z dopasowaniem otworów montażowych w dysku do obudowy PH? U mnie po wkręceniu 2 śrubek wtyczka ATA jest mocno przekrzywiona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz dysk? Z seagate'm nie było problemów.
Możliwe że płytka z elektroniką PH została troszkę krzywo przykręcona. Zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...