Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung 1,5TB HD154UI ew Samsung 1TB HD103SI. Są one 3,5", mają 5400obr/min więc się siłą rzeczy nie grzeją i są ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamontował już na stałe dysk 3,5" w środku obudowy? Oczywiście oprócz napędu BD. Mnie się udało znaleźć miejsce - przykręciłem go poziomo do koszyka BD tak ze znalazł sie nad płytą główną. Trzeba było wywiercić jeden otwór i po wszystkim. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę przeslać foto. BD Lite-on ihos 104 32 sprawyje się super. Zastanawiałem sie czy zasilacz podoła ale widze ze nic się zlego nie dzieje. Szkoda ze trzeba zrezygnować z fajnego firmowego baya na HDD. Moży by go wbić gdzieś od tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiedziony ostatnimi komentarzami oraz potrzebą zwiększenia pojemności, zmieniłem właśnie w swoim A110 WD GP (1TB) na Samsunga 154UI (1,5TB).

No i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany.

Samsung przy rozpędzaniu się oraz prawie za każdym razem jak zaczyna czytać/pisać, słyszalnie klekocze głowicami(?) - taki metaliczny stukot.

GP tego nie miał - był cały czas jednakowo cichy.

Plus dla Samsunga -rzeczywiście mam wrażenie, że mniej się grzeje.

Czy ten stukot w Samsungu to normalne, czy coś nie tak z moim egzemplarzem?

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że stukot masz tylko przy rozpędzaniu dysku ?

Żeby było ciszej można ustawić AAM na quiet. Uruchamia się z poziomu CSI aplikacje Turn HDD for silence.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowany dysk w POPCORN A-200: Segate ST31000520AS Baracuda LP 1TB. Wszystko dziala OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś z was taki dysk w PCH jak na tej aukcji http://allegro.pl/seagate-2tb-st32000542as...1212706150.html bo się zastanawiam nad zakupem i chciałbym mieć pewność że nie będzie z nim problemów

Gwarancja 12 miesięcy ale jaka sprzedawcy czy producenta?? Wolę 50 dopłacić i mam nówkę z gwarą producenta 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to gwarancja producenta na podstawie numeru seryjnego jeśli chciałbyś kupić taki sam dysk na 36GW to czekała by cie dopłata minimum 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a czys ktos moze mi doradzic jak usprawnic (lub wlasciwie umozliwic) wspolprace dysku WD 2tb EARS w polaczeniu USB z PH A-110? Dysk jest sformatowany na NTFS (1 partycja), popcorn nie moze sie go doszukac...nie wiem za duza partycja, zly firmaware? trzeba wykonac jakis szczegolny zabieg zeby to dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kto z was używa dysku WD z serii EARS w popcornie nie ma z nim żadnych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: jak sprawdzic ilosc dostepnego miejsca na dysku wewnetrznym ??

Edytowane przez jawosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: jak sprawdzic ilosc dostepnego miejsca na dysku wewnetrznym ??

Logujesz się telnetem do popcorna (w WIN7 użyj programu putty)

i piszesz w konsoli

df -h

lub intalujesz sobie Oversight i w ustawieniach jest podana ilość wolnego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu głównym podświetlasz ikonkę z dyskiem wewnętrznym i na pilocie wciskasz info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać iż popcorn A200 z najnowszym firmwarem ma problem z dyskiem większym niż 2 TB. Dysk 2.5Tb bodajże Samsung'a widoczny jest jako 2Tb. Ten sam dysk podłączony przez usb nie jest widoczny wogóle. Konfiguracja 2Tb wew + 1.5Tb zew działa prawidłowo.

Jeśli potrzeba to mogę podać konkretne modele dysków które mam zainstalowane u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-110 wraz z WESTERN DIGITAL CAVIAR(1TB)7200RPM z serii WD10EADS śmiga milusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać iż popcorn A200 z najnowszym firmwarem ma problem z dyskiem większym niż 2 TB. Dysk 2.5Tb bodajże Samsung'a widoczny jest jako 2Tb. Ten sam dysk podłączony przez usb nie jest widoczny wogóle. Konfiguracja 2Tb wew + 1.5Tb zew działa prawidłowo.

Jeśli potrzeba to mogę podać konkretne modele dysków które mam zainstalowane u siebie.

Hitachi 3 TB tez nie jest widoczny przez C-200 co za lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś ma w PH A110 jakiś w miarę nowy dysk 2Gb. Chcę taki zakupić, ale na stronie

http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/HDD_Compatibility_A-100/A-110#Seagate

są raczej stare dyski, trudno dostępne na rynku

myślałem m.in. o Seagate Barracuda LP 2000 GB ST32000542AS, WD Caviar Green Power WD20EADS, które są na liście, ale praktycznie nie ma ich w sklepach internetowych, a na allegro używki albo "certified repaired"

czy ktoś ma doświadczenia z A110 i jakimś nowym, dostępnym na rynku twardzielem 2Gb?

pzdr

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi 3 TB tez nie jest widoczny przez C-200 co za lipa.

Przez SATA jest widoczny (tylko), przez USB nie. Czekamy na nowe firmeware - ma rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Caviar 1TB i chodzi jak dzik!!! w kazdym razie w C300

Ale mam pytanko? Jaki zamontować napęd BluRay Slim w C300? Jakieś 7 miesięcy temu w zasadzie zaraz po premierze c300 testowałem chyba z 6 różnych napędów tego typu i lipa wielka. Inna sprawa, że wówczas nie było jeszce odpowiedniego softu? Jesli macie z tym doświadczenia bardzo prosze o poradę.

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...