Skocz do zawartości
Gmeru

Podsumowanie odtwarzaczy Blu-ray: co dany model posiada i potrafi?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ein' post='80789' date='21.01.2008, 14:27 ']- oczywiscie mniejszy dysk ale to nie problem (zamiana dysku w konsoli jest arcyprosta)[/quote]

Wiem, że to może mały OT z mojej strony, aczkolwiek nie do końca, skoro mowa o playerach HD i ich możliwościach.
Czy taka samodzielna wymiana ingeruje w konstrukcję PS3 i może wiązać się z utratą gwarancji i czy jeśli mam załóżmy wolny dysk 2,5" 160GB to ewentualnie się nada na taką podmianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='80792' date='21.01.2008, 15:31 ']Wiem, że to może mały OT z mojej strony, aczkolwiek nie do końca, skoro mowa o playerach HD i ich możliwościach.
Czy taka samodzielna wymiana ingeruje w konstrukcję PS3 i może wiązać się z utratą gwarancji i czy jeśli mam załóżmy wolny dysk 2,5" 160GB to ewentualnie się nada na taką podmianę ?[/quote]

Trzeba zachowac oczywiscie orginalny naped. IMHO nie wiaze sie bo na klapce nie ma zadnej plomby wiec taka podmiana (od strony manualnej prostrza niz w laptopie, bo tam czesto jest bardzo malo miejsca i bywa ze dostep utrudniony). Jezeli wiec masz wolny dysk 2,5" to oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobra wiadomość, bo mam akurat czytnik SD/SDHC na USB a z takich kart korzystam najwięcej, oraz wolny dysk 160GB 2,5" - więc po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sa pewne niedociagniecia...
Samsung BD-2500 ma analog 7.1 ,a lista mowi ze ... 5.1
Zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz powoli zaczynam planowac zakup odwarzacza HD mam mala zagwostke. Tzn posiadam aplituner bez obsugli HD audio (ale za to z wejsciami analogowymi). I teraz pytanie:

- czy odwarzacze Bluray posiadajace wyjsca analogowe dobrze radza sobie z podawaniem dzwieku HD (slyszlaem, ze dziala to gorzej niz dekodowanie dzwieku przez amplituner)

- jesli zdecydujemy sie na DD5.1 albo DTS (SD) to z jakimi parametrami player wypluje taki format? Tzn na DVD zazwyczaj dostajemy 448kbs czy nawet mniejszy bitrate, DTS jest chyba tylko przy koncertach wiec nawet nie wiem z jakimi parametrami, ale chodzi o to, ze sama specyfikacja przewiduje wyzsze wartosci bitrate (DTS chyba nawet 1,5 mbits). Czy na plytach Bluray sa oddzielne sciezki DD/DTS czy sciezki HD sa downconwertowane do SD i z jakimi parametrami?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z wyjścia S/PDIF , to wszystkie formaty HD Audio są wywalane w max 1.5 Mbps ( CORE )

Jakość wyjść analogowych zależy oczywiście od jakości (ceny) playera . :rolleyes: ale nie jest źle, słuchałem Panasa 55.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jesli nie bede mial ampli z dekoderami HD audio to i tak bedzie spora roznica wzgledem standardowego DD 448kbs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Panowie , który odtwarzacz blu-ray ma opcję podnoszenia napisów , tak aby wyświetlały się na filmie a nie pod nim?

Jak wiadomo bardzo dużo filmów z obrazem w kinowym formacie 2.35:1 ma napisy wyświetlane pod filmem , na czarnym pasie.

O ile przy oglądaniu na telewizorze to nie przeszkadza , to przy projekcji jest wkurzające.Trzeba się "nabiegać" oczami , żeby ogarnąć film i napisy.

Wiem , że Popcorny mają taką funkcję do napisów zewnętrznych ale czy jest sprzęt który zrobi to samo z napisami z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Panowie , który odtwarzacz blu-ray ma opcję podnoszenia napisów , tak aby wyświetlały się na filmie a nie pod nim?

Jak wiadomo bardzo dużo filmów z obrazem w kinowym formacie 2.35:1 ma napisy wyświetlane pod filmem , na czarnym pasie.

O ile przy oglądaniu na telewizorze to nie przeszkadza , to przy projekcji jest wkurzające.Trzeba się "nabiegać" oczami , żeby ogarnąć film i napisy.

Wiem , że Popcorny mają taką funkcję do napisów zewnętrznych ale czy jest sprzęt który zrobi to samo z napisami z płyty?

Philips na swojej stronie podaje ,że ich odtwarzacze b-r posiadają funkcje przenoszenia napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Powiedzcie proszę, drodzy Forumowicze czy istnieje w odtwarzaczach, zwłaszcza blu-ray, ew. dvd taka możliwość:

Oglądając film z płyty (na której brak napisów PL), jest szansa wyboru odpowiednich napisów ze złącza USB?

Czy z technicznego, softwarowego punktu widzenia jest to w ogóle możliwe?

Domyślam, że taka opcja jest mało opłacalna, choćby z perspektywy dystrybutorów filmowych.

Taki wariant wiele by rozwiązywał...

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie żaden problem - Xtreamer Prodigy robi to nawet ONLINE , ale jest warunek, musisz materiał mieć na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie żaden problem - Xtreamer Prodigy robi to nawet ONLINE , ale jest warunek, musisz materiał mieć na HDD.

Ciekawe urządzenie ten Xtreamer;-)

Szkoda, że żadne z urządzeń innych marek np. Samsung, Sony nie mają takiej możliwości. Choć przypuszczam, że wystarczy odpowiedni firmware i z poziomu pilota byłaby możliwość wyboru takich napisów z USB.

Ile to by spraw rozwiązało. Można by trochę filmów na blu-ray bez ścieżek PL ściągnąć z UK i docelowo delektować się polskimi napisami z usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagaj od "KOMERCHY" zbyt wiele - Samsung i tak na dużo pozwala ... resztę znajdziesz u innych, albo... w sobie, jeśli zmienisz tok myślenia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagaj od "KOMERCHY" zbyt wiele - Samsung

Fakt, nie wiele można oczekiwać po takich urządzeniach

resztę znajdziesz u innych, albo... w sobie, jeśli zmienisz tok myślenia. :)

Jeśli Szanowny Kolega ma jakieś sugestie, poza rozwiązaniem choćby w formie Customów, to liczę na info poprzez PW. :) Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy

Witam serdecznie!

Powiedzcie proszę, drodzy Forumowicze czy istnieje w odtwarzaczach, zwłaszcza blu-ray, ew. dvd taka możliwość:

Oglądając film z płyty (na której brak napisów PL), jest szansa wyboru odpowiednich napisów ze złącza USB?

Czy z technicznego, softwarowego punktu widzenia jest to w ogóle możliwe?

Domyślam, że taka opcja jest mało opłacalna, choćby z perspektywy dystrybutorów filmowych.

Taki wariant wiele by rozwiązywał...

pozdrawiam serdecznie

Czy cos sie zmienilo moze przez ostatnie pol roku w temacie odtwarzaczy Bluray? Bo rowniez chcialbym kupic kilka seriali w oryginale i dodac polskie napisy.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy jest obecnie na rynku odtwarzacz BluRay który nie ma problemów z czytaniem z dysków sieciowych (Synology, Qnap)?

Chodzi mi o czytanie BluRay zarówno z katalogów jak i obrazów ISO (z napisami, menu) oraz czytanie wszelkiego rodzaju audio (najbardziej pliki FLAC) oraz wypuszczanie tego w jak najlepszej jakości audio i video (z dużym naciskiem na audio)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - mam 55xe9305 i liczę, że lada chwila dostanie aktualizację Dolby Vision. Planuję zakup odtwarzacza UHD i teraz największą zagwozdka. Czy czekać na na coś sensownego z DV? Z tego co wiem mają je tylko jeden LG i OPPO. Już prawie zdecydowałem się na Sony ubp-800x no ale nie ma DV, a jak mam wydać tyle kasy to już teraz nie wiem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z up970 bylo sporo problemów, więc ja bym albo brał oppo albo czekał na przyszłoroczne modele. Sam miałem brać x800, bo początkowo sony twierdziło, że dostanie aktualizację do DV, niestety wycofali się jednak z tego pomysłu, więc zrezygnowałem z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na nowości ? mam nadzieję, że z aktualizacji TV się nie wycofują... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...