Skocz do zawartości
Gmeru

Podsumowanie odtwarzaczy Blu-ray: co dany model posiada i potrafi?

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]W sieci można znaleźć super stronę, która posiada spis wszystkich modeli Blu-ray wraz z danymi co urządzenie dokładnie potrafi. Czyli w jakiej wersji HDMI, jaki dekoduje dźwięk itd. Polecam: [url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]PS3 ma HDMI 1.3 ? ; )[/url]


[center][img]http://img408.imageshack.us/img408/4418/idoblugridjs7.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe na ile informacje o Samsung BD-UP5500 się potwierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma specjalnie w czym wybierac
Jak dla mnie sprzet musi miec profile min. 1.1 i czytac wszytskie formaty audio...
czekam dalej :) (na razie ps3 wystarczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG BH 100 HDMI 1,3 ,to też chyba bzdura taka sama jak z PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jedna sprawa się potwierdza: Samsung BDU5000 umarł zanim się narodził.

A Marantz i Denon wyglądają smakowicie.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko, ze denon byl i znikl
tylko nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na dzięn dizisiejszy jedynie Pioneer LX70A jest "realny" a nie wirualny :) i można go kupić za równowartość 3900zł i ma wszystko co potrzeba.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm PS3 prawdopodobnie ma HDMI 1.3 , ale juz napewno obsluguje 7.1 przez HDMI bo sa chocby gry ktore graja w PCM 7.1 :) Dziwne ze w tej specyfikacji podali jedynie 5.1 ??

Dodatkowo z tego co mi wiadomo SONY w marcu tego roku ma dodac firmware dzieki ktoremu bedzie mozliwosc przesylania DTS HD MA :) !!! Tylko tego mi w tej maszynce brakuje - jak to sie potwierdzi lece do sklepu po konsolke :)

Edytowane przez AvataR1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='80539' date='20.01.2008, 13:06 ']ale na dzięn dizisiejszy jedynie Pioneer LX70A jest "realny" a nie wirualny :) i można go kupić za równowartość 3900zł i ma wszystko co potrzeba.

pozdr. dawmac[/quote]

No NIE.

Ma Profile 1.0 niestety.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do du.. :lol: ; ) bez profile 1.1 się nie ruszam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='80551' date='20.01.2008, 14:31 ']Czyli do du.. :lol: ; ) bez profile 1.1 się nie ruszam :P[/quote]

a ja moge życ bez profile 1.1 :) tak mi się bynajmniej wydaje :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydałby się dodatkowy opis o możliwości odczytu nagrywalnych płyt - 1 i 2 warstwowych , a także RW .
Nie natknął się nikt z Was na taką tabelkę ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze najwiekszy potencjał ma najtanszy (niemal) sprzet- PS3 :lol:
Nie ma to jak otwarta architektura + procek ktory zrobi wszystko co mu sie zada samym oprogramowaniem...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='80552' date='20.01.2008, 13:37 ']a ja moge życ bez profile 1.1 :P tak mi się bynajmniej wydaje :)

pozdr. dawmac[/quote]

To był oczywiście żarcik (to było w stylu: nie chodzę do kina bo jest SD, nie słucham 320 kbit/s bo więdną uszy a bez 24p to padaka) itd hehehehe :lol:

Co jednak nie zmienia faktu, że klocki są słabe.... ale to wina samego BD i tego, że tak zmieniają go.... a przecież odtwarzacze musiały wyjść jakieś bo by BD nie było na rynku ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]When BetaNews asked why these manufacturers rushed out players that were not fully capable and potentially buggy due to their BD-J implementation, the Blu-ray partner pointed blame across the room to HD DVD. "We should have waited another year to introduce Blu-ray to the public, but the format war changed the situation," he said. HD DVD was already coming and the BDA had no choice but to launch Blu-ray.[/quote]

wlasnie za to nie trawie sony, a toshiba niech teraz sobie placze, ze od poczatku tylko oni klepia odtwarzacze, bo gdyby pozwolili innym to juz byloby po BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Onkyo jakby nie było. Zrezygnowali. np. w Polsce już nie do kupienia (jakby było dużo co? ; ) ) Nie byli w stanie zejść z ceną tak jak sama Toshiba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AvataR1979' post='80540' date='20.01.2008, 13:07 ']Hmm PS3 prawdopodobnie ma HDMI 1.3 , ale juz napewno obsluguje 7.1 przez HDMI bo sa chocby gry ktore graja w PCM 7.1 :) Dziwne ze w tej specyfikacji podali jedynie 5.1 ??

Dodatkowo z tego co mi wiadomo SONY w marcu tego roku ma dodac firmware dzieki ktoremu bedzie mozliwosc przesylania DTS HD MA :) !!! Tylko tego mi w tej maszynce brakuje - jak to sie potwierdzi lece do sklepu po konsolke :P[/quote]

Jeśli to się potwierdzi i okaże się, że transmiter będzie obsługiwał HDMI 1.3 i nowy firmware pozwoli wypuścić bitstream z Audio HD na pokładzie to PS3 będzie killerem. A dlaczego tak nie będzie? Bo PS3 ma HDMI 1.2.

Moim zdaniem zrobią firmware, który zdekoduje na pokładzie DTS HD HR i DTS HD MA i sygnał zostanie wypuszczony przez HDMI (wtedy wystarczy 1.2 :lol: ) w postaci LPCM (nawet 7.1 oczywiście) - i to będzie miodzio.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='80562' date='20.01.2008, 13:31 ']A ONKYO ?[/quote]

ale to przeciez bylo w sumie XE1, produkowane przez toshibe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='demek' post='80567' date='20.01.2008, 14:46 ']ale to przeciez bylo w sumie XE1, produkowane przez toshibe....[/quote]

Taaaa, tylko ta cena :lol::P:) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='80568' date='20.01.2008, 13:47 ']Taaaa, tylko ta cena :lol::P:) .

Pozdro[/quote]

i wlasnie dlatego toshiba nie prowadzi w tej wojnie na calosci rynku, gdyby inni jeszcze mogli klepac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Marantz za 2000$ czyli u nas za 2000 euro. Czy rzeczywiscie warto nadmiar pieniedzy zainwestowac w drogie zrodla, zamiast w PS3 czy Samsunga a spora nadwyzke walnac np. w suba ?
Przez HDMI 1.3 i tak pojdzie wszystko, ja raczej bede patrzyl na rozwoj wzmacniaczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wy w kółko o tym HDMI? A co puszcza PS3 po optyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...